X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

مشکلات مالی، نمایش آرش ساد را به چالش کشاند


مشاهیر ، مشاهیر ایران ، سخنان دانشمندان ، دانشمندان بزرگ ، متفکران ایرانی ، متفکر ، متفکرین معاصر ایران ، دانشمندان بزرگ ایران ، متفکران بزرگ جامعه شناسی ، متفکران دانش ، صد متفکر برتر جهان ، فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، مشاهیر استان البرز ، لیست صد متفکر برتر جهان ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف جهان ، ??? متفکر برتر جهانبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد رحمانیان در نشست خبری نمایش آرش ساد که ظهر امروز در تالار رودکی برگزار شد با اشاره به اجرای این اثر برای نخستین بار در ونکوور کانادا گفت: آرش ساد بعد از اجرای دو نمایش شاپرک خانوم و شب سال نو در کانادا طی مدتی که به دلیل ممنوع الکار شدن از ایران مهاجرت کردم سومین نمایشی است که با هنرجویان آموزشگاه مهتاب نصیرپور (همسر محمد رحمانیان) تولید و اجرا کردم.

وی ادامه داد: بعد از تغییرات به وجود آمده در فضای سیاسی و فرهنگی کشور بعد از خرداد 92 که بار دیگر اجازه کار در ایران برایم صادر شد از من برای اجرای این نمایش دعوت شد که چهار اجرا طی دو شب در جشنواره تئاتر فجر به صحنه بردم و قرار است که طی سه شب و شش اجرا (21، 22 و 23 بهمن ماه) این نمایش را در تالار وحدت به صحنه ببرم.

رحمانیان با اشاره به دریافت قسط اول کمک هزینه جشنواره به مبلغ 10 میلیون تومان به عنوان تنها حمایت مالی از این گروه گفت: فقط هزینه بلیت بازیگران این اثر که از کانادا به ایران آمدند 100 میلیون تومان شد که هزینه آن با حمایت یکی از دوستان مهیا شد و ما بعد از بلیت فروشی برای شش اجرای این اثر 111 میلیون تومان پول دریافت کردیم که با احتساب پرداخت بدهی حاصل از پول بلیت ها چیزی حدود هشت میلیون تومان بای ما باقی مانده است.

وی افزود: اما به دلیل عدم مطالعه صحیح قرار داد حالا برای سه شب اجرا در تالار وحدت باید مبلغ 25 میلیون تومان به تالار وحدت و پنج و نیم میلیون تومان به عنوان عوارض فروش بلیت به شهرداری بپردازیم و به ما اعلام کرده اند که تا این 30 میلیون تومان پرداخت نشود اجازه اجرا به ما نخواهند داد.

کارگردان نمایش آرش ساد گفت: از زمان وقوع این اتفاق نامه نگاری های با علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد و حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی این وزارتخانه انجام شد، سرانجام روز 12 بهمن به من اطلاع دادند که مساله حل شده است .

وی با بیان آنکه دعوت از این گروه توسط مسوولان صورت گرفته است و بازیگران این نمایش به دلیل آنکه دانشجو و شاغل هستند و نمی توانم آنها را بیش از زمان معین شده در ایران نگه دارم احساس می کنم که در گام نخست نباید این مساله به وجود می آمد اما اگر اجازه اجرا به من داده نشود مجبور هستم مثل گذشته اجرای این نمایش را به جای صحنه تالاروحدت در مقابل در این تالار برگزار کنم.

رحمانیان بیان آنکه پیش از ممنوع الکار شدنم در ایران در گذشته اغلب آثارم تنها به سبب ممیزی از اجرا منع می شدند گفت: برای اولین بار خواهد بود که به خاطر مشکلات مالی اجازه اجرا به من داده نخواهد شد و به همین سبب از دوستان اپوزیسیون به خاطر آنکه بهانه ای برای انتقاد از ممیزی ندارند عذر خواهی می کنم.

رحمانیان در ادامه درباره داستان نمایش آرش ساد گفت: در نمایشنامه های بهرام بیضایی چند کار را واقعا از ته دل خیلی دوست دارم. که یکی از آنها برخوانی آرش است اجراهای متعددی از آن را دیده ام، دیدن اجراهای متعدد باعث شد متوجه شوم که چقدر ظرفیت های متفاوتی در این نمایشنامه وجود دارد و می توان چند گونه به آن نگاه کرد. همانطور که کارگردانان حرفه ای و جوان توانستند دیدگاه های متفاوت خود را در آن پیاده کنند. چند بار در ایران و کانادا تصمیم داشتم این نمایش را کار کنم اما متاسفانه نشد.

وی ادامه داد: اما زمانی که عزم خود را برای اجرای این نمایش جزم کردم در 26 دی ماه 1391 خبری در رسانه ها منتشر شد که یک بیمارستان روانی در دو نوبت تخریب شد و در هر دو نوبت هم بیماران غافلگیر شدند و در نوبت دوم زمانی که بولدوزرها برای تخریب ساختمان هجوم آورده بودند، بیماران مجبور شدند به خیابان ها بریزند. بعد اجتماعی این اتفاق حتما قوی است و رسانه ها به آن پرداختند اما وجه نمایشی آن نیز جالب بود.

رحمانیان گفت: پیش از این نمایش ماراساد را به شکل های دیگری اجرا کرده بود. یک مرتبه در سال های اولیه دهه 1360 (سال 1362 یا 1363) در تلفیق با نمایشنامه ای چخوف اجرا کرده بودم که به مدت 10 شب در تئاتر شهر به روی صحنه رفت. در سال های بعد زمانی که در یک پایان نامه با نام «گزارش خواب شارلوت کورزه» همکاری داشتم متن آن را بر اساس نمایشنامه ماراساد پیتر وایس نوشتم که پس از آن در جایی چاپ و اجرا نشد.

وی افزود: در نمایش آرش ساد مرتبه سومی است که به سراغ ماراساد می روم و فکر می کنم تاثیرات عمیقی دارد. یکی از آثار آن به این موضوع باز می گردد بهرام بیضایی معرف این متن در ایران بود و زمانی که انتشارات نیلا به تازگی آغاز به کار کرده بود و مشغول انتخاب آثاری برای انتشار بود، نمایشنامه ماراساد توسط آقای بیضایی پیشنهاد شد و محمد نجفی آن را ترجمه کرد و با توجه به این پیشنهاد و صحبت هایی که با آقای بیضایی داشتم احساس می کنم وی هم به این نمایشنامه علاقه مند است.

رحمانیان در پایان گفت: تمام این مسائل دست به دست هم داد و مهمتر آنکه پیشنهاد اجرای نمایش آرش ساد از سوی خود بیضایی صورت گرفت. اتفاقی که در روز 26 دی رخ داد باعث شد که کار کارگاهی خود را با افرادی که در کانادا زیر نظر نصیرپور آموزش دیده بودند آغاز شود و سرانجام کار بعد از چهار ماه تمرین و آماده سازی سخت و فشرده برای اجرا آماده شد.

نمایش ارش ساد روزهای 10 و 11 بهمن ماه در تالار حافظ در سی ودومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صحنه رفت.

مشاهیر ، مشاهیر ایران ، سخنان دانشمندان ، دانشمندان بزرگ ، متفکران ایرانی ، متفکر ، متفکرین معاصر ایران ، دانشمندان بزرگ ایران ، متفکران بزرگ جامعه شناسی ، متفکران دانش ، صد متفکر برتر جهان ، فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، مشاهیر استان البرز ، لیست صد متفکر برتر جهان ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف جهان ، ??? متفکر برتر جهان


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در سومین روز از سی و دومین جشنواره فیلم فجر و در روز دوشنبه 14 بهمن ماه، فیلم سینمایی چ به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در ساعت 10 صبح به نمایش می رسد.

این اثر سینمایی، دو روز از زندگی شهید چمران را روایت خواهد کرد.

فریبرز عرب نیا در این اثر سینمایی نقش شهید چمران را بازی کرده است. امیررضا دلاوری، مریلا زارعی، سعید راد و بابک حمیدیان از دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

فیلم چ بازگشت دوباره ابراهیم حاتمی کیا به سینمای دفاع مقدس محسوب می شود. این اثر سینمایی در بخش سودای سیمرغ حضور دارد.

در ادامه این روز و در ساعت 14 فیلم سینمایی لامپ 100 از سعید آقاخانی نمایش داده خواهد شد.

لامپ 100 داستان زندگی فرزین با بازی محسن تنابنده را روایت می کند که دچار اعتیاد به مواد مخدر است و خانواده اش را در طول داستان درگیر ماجراهایی می کند.

ساره بیات، مسعود کرامتی، پوریا پورسرخ، نیما شاهرخ شاهی و حمید لولایی دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

این فیلم در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش می رسد.

در ساعت 16 این روز نیز از فیلم سینمایی خط ویژه به کارگردانی مصطفی کیایی رونمایی خواهد شد. کیایی که پیشتر با فیلم سینمایی ضدگلوله در جشنواره سی ام درخشیده بود اینباره با اثری دیگر در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر حضور دارد.

مصطفی زمانی، هانیه توسلی، هومن سیدی، میلاد کیمرام، محسن کیایی، پریناز ایزدیار، میترا حجار و سام قریبیان از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند.

در ساعت 19 روز سوم از سی و دومین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد، فیلم سینمایی برف به کارگردانی مهدی رحمانی به اکران می رسد.

این اثر سینمایی که در بخش سودای سیمرغ حضور دارد حکایت از شرح حال یک روز از زندگی خانواده ای شهری است که در تدارک برگزاری مراسم خواستگاری تنها دخترشان هستند.

رویا تیموریان، افشین هاشمی، محمدرضا غفاری، آناهیتا افشار، رابعه مدنی، مینا ساداتی، شیرین یزدانبخش و میلاد کی مرام بازیگران برف هستند.

در نوبت پایانی روز دوشنبه و در ساعت 21 و 30 دقیقه نیز فیلم سینمایی پایان خدمت به کارگردانی احمد زرگر نژاد به نمایش می رسد. این اثر سینمایی در بخش نگاه نو حضور دارد.

فیلم پایان خدمت با مضمونی اجتماعی، روایتگر سربازی است که در روزهای پایانی خدمت سربازی درگیر اتفاقاتی می شود. فیلمبرداری این فیلم قرار است در تهران، شیراز و اصفهان انجام شود.

سعید راد، جمشید مشایخی، امیر جدیدی، هدی زین العابدینی، رامین راستاد، رامسین کبریتی و محمد فیلی بازیگران این فیلم هستند.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر تا 22 بهمن ماه برپا است.


مشاهیر ، مشاهیر ایران ، سخنان دانشمندان ، دانشمندان بزرگ ، متفکران ایرانی ، متفکر ، متفکرین معاصر ایران ، دانشمندان بزرگ ایران ، متفکران بزرگ جامعه شناسی ، متفکران دانش ، صد متفکر برتر جهان ، فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، مشاهیر استان البرز ، لیست صد متفکر برتر جهان ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف جهان ، ??? متفکر برتر جهان


علیرضا رضاداد روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهارداشت: استقبال مردم تا به این لحظه از فیلم های اکران شده در جشنواره چشم گیر بوده است و انتظار می رود این استقبال طی روزهای آیند افزایش پیدا کند.

وی بیان اینکه انتخاب آثار در این دوره از جشنواره بر اساس قانون و توسط گروهی مجرب انجام شده است، یادآو شد: آثار خوبی توانسته اند به این دوره از جشنواره راه پیدا کنند، اما قضاوت نهایی در خصوص این آثار را باید بر عهده مردم گذاشت.

دبیر سی و دومین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه تمام آثار حاضر اجازه لازم از معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را کسب کرده اند گفت: سازمان سینمایی کاملا بر اساس نظر معاونت سینمایی فیلم ها را گزینش و در جشنواره به نمایش در آروده است.

سی دومین جشنواره فیلم فجر از روز گذشته( 12 بهمن) آغاز شده و تا بیست و دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

29 فیلم در بخش سودای سیمرغ این رویداد سینمایی بایکدیگر رقابت می کنند.


مشاهیر ، مشاهیر ایران ، سخنان دانشمندان ، دانشمندان بزرگ ، متفکران ایرانی ، متفکر ، متفکرین معاصر ایران ، دانشمندان بزرگ ایران ، متفکران بزرگ جامعه شناسی ، متفکران دانش ، صد متفکر برتر جهان ، فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان ، مشاهیر استان البرز ، لیست صد متفکر برتر جهان ، ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر ، ارد حکیم بزرگترین فیلسوف جهان ، ??? متفکر برتر جهاننظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher