X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

واجدین شرایط تشرف به حج 93 فردا مشخص می شوند/تعیین سهمیه ایران هفته آینده

پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت علاوه بر سایت این سازمان، روز پنجشنبه هفته جاری از طریق روزنامه ایران نیز منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، واجدین شرایط تشرف حج تمتع 1393 می توانند با توجه به استان محل سکونت خود از 18 بهمن ماه امسال برای نام نویسی در کاروان های حج سال آینده اقدام کنند.

فرآیند ثبت نام زائران در کاروان های حج تمتع سال آینده سه ماه زودتر از سال های گذشته انجام می گیرد و بدین ترتیب زمان بیشتری برای برنامه ریزی سفر حجاج و برگزاری کلاس های آموزشی برای آنان وجود خواهد داشت.

ناصر خدرنژاد معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره میزان سهمیه ایران در حج سال آینده به خبرنگار ایرنا گفت: در دیداری که هفته آینده سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت با وزیر حج عربستان خواهد داشت، عدد دقیق سهمیه ایران در حج سال 93 مشخص می شود.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت اضافه کرد: البته با توجه به ساخت و سازهایی که در بیت الله الحرام در حال انجام است، به احتمال زیاد سهمیه ایران در سال آینده مانند حج امسال خواهد بود.

حدود 64 هزار زائر ایرانی در حج سال 1392 به زیارت خانه خدا مشرف شدند.

ارد بزرگ کیست ؟ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ کیست؟ ، حکیم ارد بزرگ که بود ، حکیم ارد بزرگ ویکی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ایرانی ، جملات حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ یا دکتر علی شریعتی ، دشمنان حکیم ارد بزرگ ، دین حکیم ارد بزرگ ، دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، کتابهای حکیم ارد بزرگ ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، نظریه قاره کهن ارد بزرگ ،  نظریه قاره کهن ، اهل قاره کهن ، کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، بیوگرافی حکیم ارد بزرگ ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات زیبا ارد بزرگ ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، اورود بزرگ ، اورود بزرگ کیست ، OROD  ، orod bozorg، orod bozorg wiki ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorg
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه ساینس، ممکن است هزاران کودک در هر سال جان خود را به دلیل عدم به روز رسانی خط مشی درمان شوک در کودکان، از دست بدهند.

به اعتقاد محققان انگلیسی استفاده از مقادیر زیاد مایعات در زمان شوک، برای کودکان مرگ آور است؛ در حالی که در روش های کنونی استفاده از مقادیر زیاد مایعات را توصیه می کند.

این توصیه در دستورالعمل سال 2013 سازمان جهانی بهداشت نیز پابرجا ماند و اعتراض محققان را برانگیخت، اما سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تغییر این دستورالعمل مستلزم دقت و بررسی است و در اوایل سال 2015 میلادی مجموعه ای از دستورالعمل های به روز منتشر خواهد شد.

بیمارانی که وضعیت جسمانی وخیمی دارند، ممکن است در اثر از دست دادن آب بدن یا عفونت های شدید مانند مالاریا وارد شوک شوند. این حالت نحوه گردش خون را در بدن تغییر داده و بیمار را از هوش می برد.

درمان توصیه شده برای این وضعیت، احیای سریع مایعات است. در این روش مقدار زیادی از مایعات را به مری بیمار وارد می کنند. این روش درمانی کودکان را از شوک خارج می کند؛ اما بر اساس تحقیقاتی که توسط محققان انگلیسی در مورد تعداد زیادی از کودکان افریقایی انجام شده، این روش می تواند مرگ آور باشد.

براساس این پژوهش، تعداد مرگ ناشی از تزریق سریع مایعات به مری کودکان در حال شوک در مقایسه با بیمارانی که مایعات به آرامی به مری آن ها وارد می شود، سه درصد بیشتر است.

در مورد شوک شدید نتایج از این هم بدتر است و 48 درصد کودکانی که به روش احیای سریع مایعات درمان شدند، جان خود را از دست دادند، در حالی که در درمان آرام با مایعات، میزان مرگ و میر بیماران به 20 درصد کاهش می یابد.

تا کنون اطلاع دقیقی از میزان مرگ ومیر ناشی از این شیوه درمانی به دست نیامده است، اما با توجه به این که این شیوه درمانی در طول سه سال گذشته بدون تغییر مانده است، احتمالاً تعداد مرگ و میر ناشی از آن در سراسر جهان به هزاران مورد می رسد.

گزارش کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه New England Journal of Medicine به چاپ رسیده است.ارد بزرگ کیست ؟ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ کیست؟ ، حکیم ارد بزرگ که بود ، حکیم ارد بزرگ ویکی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ایرانی ، جملات حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ یا دکتر علی شریعتی ، دشمنان حکیم ارد بزرگ ، دین حکیم ارد بزرگ ، دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، کتابهای حکیم ارد بزرگ ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، نظریه قاره کهن ارد بزرگ ،  نظریه قاره کهن ، اهل قاره کهن ، کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، بیوگرافی حکیم ارد بزرگ ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات زیبا ارد بزرگ ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، اورود بزرگ ، اورود بزرگ کیست ، OROD  ، orod bozorg، orod bozorg wiki ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorgطرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها درحالی در نیمه راه مانده که طبق قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است، برنامه نظام درمانی کشور را در چهارچوب تشکیل هیات امنا در بیمارستان های آموزشی، تهیه کند.

دست اندرکاران نظام سلامت، مزایای بسیاری را برای هیات امنایی شدن بیمارستان ها عنوان می کنند و معتقدند با اجرای این طرح، کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان ها افزایش خواهد یافت.

یکی از مهمترین تغییرات با اجرای طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها این است که با ایجاد اینگونه بیمارستان ها، تعرفه های خدمات، واقعی تر و اختیار مسوولان بیمارستان ها نیز بیشتر می شود.

هیات امنایی شدن بیمارستان های منتخب وزارت بهداشت به این معنا است که اختیار تصمیم گیری منابع مالی و سیاستگذاری درباره نحوه اداره بیمارستان بر اساس نظام مالی جدید به جای وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی به هیات امنای بیمارستان ها واگذار می شود.

این طرح با هدف افزایش اختیار بیمارستان ها - درباره تصمیم گیری ها شامل استخدام نیروی انسانی و پرداخت حقوق - و بهبود عملکرد آنها راه اندازی شد؛ طرحی که به صورت آزمایشی از حدود سال 88 آغاز شد و در سال 90، گسترش یافت.

به اعتقاد دست اندرکاران نظام سلامت، هیات امنایی شدن بیمارستان ها موجب می شود مسایل و مشکلات بیمارستان ها در همان حوزه درمانی رفع شود.

یکی از مشکلات حوزه نظام سلامت، هزینه های مربوط به استخدام نیروی انسانی در مراکز درمانی است؛ اکنون حد مجاز هزینه نیروی انسانی در یک بیمارستان خصوصی، حدود 60 درصد و در بیمارستان های دولتی، بیش از 70 درصد کل هزینه های یک بیمارستان است.

بدیهی است که این وضعیت به عنوان یک نقص بزرگ برای نظام سلامت به شمار می رود زیرا با بالا رفتن هزینه نیروی انسانی، قیمت تمام شده خدمات، افزایش یافته و بیمارستان بطور دائم بدهکار می شود.

به اعتقاد برخی مسوولان وزارت بهداشت، اکنون رییس بیمارستان خیالش آسوده است که نیروی انسانی اضافی می گیرد و حقوق این نیرو از جای دیگری تامین می شود درحالیکه دولت، منابع مالی محدودی برای پرداخت هزینه نیروی انسانی دارد.

از سوی دیگر، با بکارگیری بی ضابطه نیروی انسانی در بیمارستان ها، اگر حقوق آنان پرداخت نشود و آنها راضی نباشند، کیفیت خدمات بیمارستانی کاهش خواهد یافت.

البته غیر از این مسایل، کاهش بوروکراسی در مراکز درمانی از دیگر مزایای طرح هیات امنایی شدن بیمارستان های کشور عنوان شده است، طرحی که مسوولان آن را به عنوان خصوصی شدن بیمارستان ها نمی دانند، بلکه آن را نوعی تغییر در شیوه اداره بیمارستان تلقی می کنند.

با وجود تمام مزایایی که کارشناسان و مسوولان نظام سلامت برای اجرای طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها عنوان کرده اند، اما اجرای این طرح از سال 88 روی زمین مانده و اکنون نیز که «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای آن تاکید دارد، با چالش هایی روبرو است.** هیات امنایی که اختیارات ندارند

طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها، یک تکنیک مدیریتی اداره بیمارستان بوده و اصل حاکم برای اجرای این روش، تفویض اختیار است، اما جالب است که طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها از سال 88 آغاز شده اما هیات امنا همچنان اختیار ندارند و در تصمیم گیری ها با چالش های متعددی روبرو هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره به خبرنگار اجتماعی ایرنا می گوید: طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها، دارای آیین نامه ای بوده که آیین نامه آن نیز در بیمارستان های منتخب اجرا شده، اما اختیارات آن برای هیات امنای بیمارستان ها کافی نیست.

دکتر «علی جعفریان» می افزاید: انتظاراتی از اجرای طرح هیات امنایی شدن در بیمارستان ها وجود دارد که متاسفانه اکنون برآورده نمی شود.

وی تاکید می کند: لازم است آیین نامه طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها را با کمک وزارت بهداشت اصلاح کنیم و سپس آمادگی داریم که بیمارستان ها را به سمت اجرای این طرح، پیش ببریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: اکنون بیش از 10 بیمارستان تحت پوشش این دانشگاه هیات امنایی است، اما نمی توان اداره آنها را به این شکل ادامه داد زیرا هیات امنا کارآمد نیست.

جعفریان خاطرنشان می کند: آیین نامه این طرح اجازه نمی دهد که هیات امنا اختیارات لازم را داشته باشند و اگر هیات امنا اختیار نداشته باشند، چطور می خواهند بیمارستان را اداره کنند.

وی تصریح می کند، اکنون اعتبار، موضوع اصلی اجرای طرح هیات امنایی شدن بیمارستان ها نیست، بلکه مساله برسر تفویض اختیار است و این اختیار را قانون باید بدهد.** لزوم استقلال بیمارستان ها

به رغم تمام این مشکلات، دکتر «حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عزم دارد تا این طرح را اجرا کند و خواستار توجه جدی روسای دانشگاه های علوم پزشکی به برون سپاری خدمات و استقلال بیمارستان ها شده است.

وی می گوید: شاید بتوان کلیات این برنامه را پذیرفت، اما آنچه در این برنامه کمتر مورد توجه قرار گرفته، مساله کاهش تصدی گری دولت و برون سپاری خدمات است و یکی از برنامه های جدی دولت، کاهش وابستگی مراکز عمومی کشور به دولت است.

به هرحال برای اجرای هیات امنایی شدن بیمارستان ها، به انجام اقداماتی مانند اصلاح آیین نامه و توجه به تفویض اختیارات بیشتر، تامین منابع مالی این طرح، امنیت شغلی پرسنل بیمارستانی، چگونگی نظارت بر عملکرد مدیریت جدید بخش ها و نحوه بالا رفتن کیفیت خدمات باید توجه داشت.

طرحی که با اجرای آن، انتظار می رود ارایه خدمات درمانی و رضایتمندی مردم، بهبود یابد.

ارد بزرگ کیست ؟ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ کیست؟ ، حکیم ارد بزرگ که بود ، حکیم ارد بزرگ ویکی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ایرانی ، جملات حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ یا دکتر علی شریعتی ، دشمنان حکیم ارد بزرگ ، دین حکیم ارد بزرگ ، دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، کتابهای حکیم ارد بزرگ ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، نظریه قاره کهن ارد بزرگ ،  نظریه قاره کهن ، اهل قاره کهن ، کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، بیوگرافی حکیم ارد بزرگ ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات زیبا ارد بزرگ ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، اورود بزرگ ، اورود بزرگ کیست ، OROD  ، orod bozorg، orod bozorg wiki ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorg
محسن افتخاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: احکام متهمان این پرونده توسط شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی کشکولی صادر شده و تا پایان وقت اداری فردا ( دوشنبه) 30 دی ماه، ثبت و کارهای پایانی انجام می شود.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آن بخش از متهمان بیمه ایران که احکام شان توسط دیوان عالی کشور نقض شده بود، در هشت جلسه از 18 آذر تا چهاری دی ماه امسال در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.

محاکمه حدود 80 متهم پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و استانداری تهران، خرداد سال گذشته در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی برگزار شد و فروردین ماه امسال دادگاه رای متهمان را صادر کرد که با اعتراض متهمان پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد.

دیوان عالی کشور نیز 29 مرداد ماه از طریق دفتر سخنگوی قوه قضاییه، احکام قطعی گروهی از متهمان این پرونده را منتشر کرد.

دیوان عالی کشور در این پرونده، تعدادی از متهمان را تبرئه و احکام 22 نفر از متهمان پرونده را نقض کرد که جهت رسیدگی مجدد در شعبه هم عرض به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

البته بخش دیگری از این پرونده همچنان در دادسرای تهران مفتوح است که در آن بخش یکی از مقامات عالی رتبه دولت دهم متهم است.

اخیرا نیز دادسرای تهران اعلام کرده بود این مقام دولت دهم در رابطه با پرونده بیمه ایران با قرار وثیقه آزاد است که این مساله از سوی وکیل مدافع متهم تکذیب شد و وی اعلام کرد قرار وثیقه تودیع شده مربوط به پرونده بیمه ایران نیست.


ارد بزرگ کیست ؟ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، حکیم ارد بزرگ ویکیپدیا ، حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ کیست؟ ، حکیم ارد بزرگ که بود ، حکیم ارد بزرگ ویکی ، حکیم ارد بزرگ wikipedia ، سخنان حکیم ارد بزرگ ، سخنان حکیم ارد ، سخنانی از حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ایرانی ، جملات حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ کیست ، دیدار با حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارود بزرگ ، حکیم ارد ، حکیم ارد بزرگ یا دکتر علی شریعتی ، دشمنان حکیم ارد بزرگ ، دین حکیم ارد بزرگ ، دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ ، دوستان و دشمنان حکیم ارد بزرگ ، اندیشه های حکیم ارد بزرگ ، کتابهای حکیم ارد بزرگ ، قاره کهن ، قاره کهن ارد بزرگ ، نظریه قاره کهن ارد بزرگ ،  نظریه قاره کهن ، اهل قاره کهن ، کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان اندیشه ، نظریه کهکشان بزرگ اندیشه ، حکیم اردبزرگ ، بیوگرافی حکیم ارد بزرگ ، جملات ارد بزرگ ، جملات حکیم ارد بزرگ ، جملات قصار ارد بزرگ ، جملات زیبای ارد بزرگ ، جملات عاشقانه ارد بزرگ ، جملات زیبا ارد بزرگ ، جملات فلسفی ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، جملات کوتاه ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، بهترین جملات ارد بزرگ ، جمله های ارد بزرگ ، جملات حکیمانه ارد بزرگ ، اورود بزرگ ، اورود بزرگ کیست ، OROD  ، orod bozorg، orod bozorg wiki ، orod bozorg wikipedia ، hakim orod bozorg

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher