"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

هشدارسازمان پزشکی قانونی: شیوع ماده مخدرجدید، خانواده ها مراقب باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر محمدرضا قدیرزاده گفت: به تازگی ماده ای به عنوان «گُل» توسط جوانان به منظور تفریح مصرف می شود که در اصل گل ها و سرشاخه های گیاه شاهدانه هستند.

وی افزود: این ماده که در کشورهای اروپایی به نام «ماری جوانا» شناخته می شود اثرات قوی تری نسبت به حشیش داشته و مصرف مداوم آن موجب اعتیاد روانی فرد می شود.

رییس گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: سرخوشی، اضطراب، حملات همراه با وحشت زدگی، خنده های بی مورد، خشکی دهان، ضربان قلب بالا، فراموشی، سندروم بی انگیزگی و اشتهای سیری ناپذیر از علایم مصرف ماری جوانا است.

قدیرزاده افزود: جوانان و نوجوانان با این فکر که مصرف ماری جوانا اعتیاد آورنیست، آن را مصرف می کنند، در صورتی که اکثر محققان حشیش و ماریجوانا را دروازه ورود فرد به مصرف مواد مخدر و روانگردان های خطرناک می دانند.


مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهان

سی ام دی ماه، سالروز شهادت سردار «علی اصغر حسینی محراب» شهیدی از خیل کاروان شهدای کربلاست که با نثار خون خود، برگ زرینی را از تاریخ مقاومت و جوانمردی رقم زد.

همسر شهید حسینی محراب می گوید: شک نداشتم رفتن او بی بازگشت است و زینب نمی تواند او را نگه دارد، تمام شب سرفه کرد، همرزمانش صبح به دنبالش آمدند، وقتی دلیل رفتن را پرسیدم گفت: نمی تونم باید برم بچه ها تنها هستند. حاج آقا محراب رفت و دیگر برنگشت ... .

همسر شهید ادامه می دهد، هر وقت به خانه می آمد، دخترمان زینب را در آغوش می گرفت، دستش را می بوسید و با او بازی می کرد، در آخرین سفرش، لباسهایش را توی حیاط خانه درآورد، ساعت و پلاک و انگشترش را هم روی آنها گذاشت و گفت آنها را جلوی آفتاب بگذار، زینب را از من دور کن، شیمیایی زدند شاید من هم آلوده باشم.

سردار شهید علی اصغر حسینی محراب 15 مرداد سال 1340 در مشهد به دنیا آمد. وی سال 1360 همراه با سیل خروشان مردم حزب الله عازم جبهه‏های نبرد حق علیه باطل شد و در همین زمان مقدمات آشنایی با شهید محمود کاوه فراهم شد.

حسینی محراب پس از چندی، عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به سرعت، مراتب کارآمدی خود در عملیات های رزمی کردستان را به شهید کاوه اثبات کرد و سرانجام به جانشینی معاونت اطلاعات تیپ ویژه‏ شهدا برگزیده شد.

پاکسازی و آزادسازی روستای اکواتان، زندان دولتو، جنگل آلواتان، شهر مهاباد، اطراف شهر باختران، منطقه‏ «بست» در غرب کردستان و سد بوکان موقعیت هایی برای شکوفایی استعدادهای نظامی شهید محراب شد.

سال 1364، لشگر 55 ویژه شهدا با توجه به عملیات هایش به جبهه های جنوب اعزام شد و حسینی محراب نیز پس از رشادت هایش در منطقه غرب کشور، به جبهه های جنوب رفت.

با شهادت سردار محمد بروجردی، فرماندهی تیپ 100 ویژه شهدا به کاوه سپرده شد و تیپ شهدا به کمک رزمندگان و یاران شهید کاوه توسعه و تجهیز شد و به لشگر ویژه شهدا تبدیل و نام تیپ را به خود گرفت.

لشگر ویژه شهدا به خواست حسینی محراب به عنوان تیپ مستقل انصارالرضا(ع) تغییر کرد و به این ترتیب او بنیانگذار تیپ عملیاتی انصارالرضا(ع) شد.

در این مدت وی در عملیات‏های گوناگونی از جمله «پسوه»، «فتح»، «لیلةالقدر»، «قادر»، «والفجر 4 و 2»، «خیبر«، «بدر» و «الفجر 8 و 9» نیز حضور داشت.

حسینی محراب سرانجام با وجود آثار مجروحیت های شیمیایی، به همراه جمعی از نیروهای اطلاعات عازم خط مقدم شد که توسط راکت‏های هواپیمای عراقی بمباران شدند و در 30 دی سال 1365، و پنج ماه پیش از تولد دومین فرزندش به شهادت رسید.

چند روز بعد، با حضور برادر بزرگترش در منطقه، توانستند تکه‏ هایی از بدن او را در اطراف محل شهادتش بیابند، اما آنچه از بدن محراب به دست آمد، چیزی حدود سه کیلوگرم بیشتر نبود.

گستردگی مسوولیت‏ها و خدمات سردار حسینی محراب به حدی بود که بیان تمام آنها نیازمند فرصتی طولانی است.

یکی از همرزمان سردار شهید حسینی محراب می گوید: «محراب در یک جمله، یعنی، ایمان، اراده، قدرت و تلاش خستگی‏ ناپذیر، محبت، مهربانی و در عین حال قاطع در مدیریت و فرماندهی».

مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار روز جمعه 27 دی ماه در شهر مشهد با حضور مردم شهیدپرور و همرزمان وی برگزار شد.
مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهان


به گزارش ایرنا، راه اندازی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی این نقش فائزه هاشمی را از ایران فراتر برد و موجب شد تا تعداد قابل توجهی از زنان مسلمان بویژه در کشورهای عربی اجازه حضور در عرصه ورزش را پیدا کنند.

نشستن پای صحبت های وی در باره وضعیت ورزش بویژه درروزهای اخیر که انتخابات کمیته ملی المپیک سر و صدای زیادی براه انداخته است، نشان می دهد که نایب رییس سابق کمیته ملی المپیک با انرژی و اشتیاق اتفاقات ورزش ایران را دنبال می کند و معتقد است که روند امور ورزش کشور به نفع زنان نیست.

در زیر گفت و گوی خبرنگاران ایرنا با خانم فائزه هاشمی می آید:

ایرنا : راه اندازی مجدد فدراسیون اسلامی ورزش زنان مطرح است، آیا موافق این راه اندازی مجدد هستید؟

**حتما موافق هستم و آن را برای توسعه ورزش زنان و حل مشکلات آنها به ویژه دربخش مدیریتی در این شرایط بحرانی ضروری می دانم.

** ایرنا: با همین ساختار و یا ساختار آن باید تغییر کند؟

** ساختار آن مشکلی ندارد ، فدراسیون مجمع جهانی دارد که در همه موارد وازجمله اصلاح ساختار تصمیم می گیرد.ساختار فدراسیون از تاسیس یعنی 1368 تا توقف فعالیت ها در سال 1389 بر اساس گسترده شدن فعالیت هایش ونیازهایش چندین بار ترمیم شده است.این بار نیز اگر مجمع تشخیص دهد و لازم باشد انجام می شود.

** ایرنا: امکان دارد این فدراسیون دلیلی برای بازگشت شما به عرصه مدیریت ورزش شود ؟

**همانطور که گفتم مسوولان فدراسیون توسط اعضای مجمع انتخاب می شوند و من آمادگی آن را دارم که اگر مجمع انتخابم کرد مسوولیت آن را برعهده بگیرم، اتفاقا الان ضرورت آن بیشتر است.

** ایرنا : ورزش قهرمانی زنان در کشورهای اسلامی مدیون بازیهای همبستگی است که شما موسس آن بودید، ولی به نظرمی رسدکه خود این بخش درکشور ما دچار نزول شده است، آیا بعد از 21سال ورزش زنان در ایران مطابق اهداف پیش رفته است؟

** فقط ورزش قهرمانی زنان کشورهای اسلامی توسط این بازیها و فدراسیون ایجاد و راه اندازی نشد،ما ورزش زنان را در بسیاری از کشورهای اسلامی که ورزش پایه و همگانی هم نداشتند را پایه گذاری کردیم ، فدراسیون به جایگاه ورزش زنان مسلمان و همچنین خود زنان و دختران مسلمان نه تنها در جهان اسلام بلکه در جهان هویت بخشید.

**ارزیابی شما از روند ورزش زنان پس از انقلاب تاکنون چیست؟

**آن را به سه دوره تقسیم می کنم. از پیروزی انقلاب تا دوره آقای مهر علیزاده ، از دوره آقای مهر علیزاده تا پیروزی آقای روحانی و دوره کوتاه آقای گودرزی.

ورزش زنان در دوره اول سیرصعودی خوب و قابل توجهی داشت و توانست قله های زیادی را فتح کند.

در دروه دوم سیر نزولی ورزش بانوان آغاز شد و تا پایان آن دوره اوضاع اسفناکی را پیدا کرد و در دوره سوم که حدود 2 ماه از آن می گذرد شروع راضی کننده وقابل توجهی را مشاهده نکرده ام .

** ایرنا: چه اتفاقی در این دو ماه باید رخ می داد که صورت نگرفته است؟

** اول این که زنان در کنار وزیر به عنوان مشاور حضور ندارند و دور آقای گودرزی را مردان پر کرده اند درحالی که 50 درصد جامعه را زنان تشکیل می دهند و طبیعتا بایستی خدمات ورزش 50درصد متعلق به زنان باشد که مردانه بودن محیط مدیریتی این حق زنان را محدود می کند.

دوم اینکه علاوه بر معاون ورزش زنان عاقلانه و منطقی این بود که زنان در سایر پست ها مثل سایر معاونین ، مدیران کل، روسای فدراسیون ها و باشگاهها و ... نیز حضور داشته باشند.

ولی تا به حال این گونه نبوده و به نظر نمی رسد که چنین برنامه ای نیز وجود داشته باشد.

البته امیدوارم شنیده های ما اشتباه باشد ولی تا به حال هر چه که شنیده شده محقق نیز شده است و متاسفانه شاهد یک گونه زن ستیزی هستیم .

سوم اینکه با توجه به حجم مشکلات و عمق آنها که آقای گودرزی وارث انهاست و فشار هایی که وجود دارد به مدیرانی بزرگ و صاحب فکر و اهل تحول و با سابقه و تجربه و شجاع و اهل ریسک نیاز است ولی کمتر این گونه افراد را می بینیم.

چهارم اینکه با توجه به فشارهایی که از جانب جناح مخالف بر دولت آقای روحانی و همچنین وزارت ورزش است هدف بایستی انجام کار اساسی و اصولی باشد برای نجات ورزش و در مسیر درست انداختن ورزش،ولی به نظر می رسد که دغدغه اصلی ماندن درسمت ها و پست ها شده است.

هدف افرادی که این فشارها را وارد می کنند حفظ مهره های خودشان و فشل کردن سیستم فعلی است تا سوء مدیریت ها و بی کفایتی های دوران قبل توجیه شود و آقای روحانی موفق نباشد.

** ایرنا: شاید دلیل محتاط بودن مسوولان ورزش این است که سازمان تربیت بدنی به وزارت تبدیل شده و وزرا می توانندتوسط نمایندگان استیضاح شوند.

** البته این نیز می تواند دلیل باشد ولی به هر حال وقتی مسئولیتی را قبول می کنید بایستی بتوانید آن را مدیریت کنید. بعضی وزرای دیگر نیز همین شرایط را دارند ولی شجاعانه و مدبرانه در حال انجام وظایف و مسئولیت هایشان هستند و حاضر به هزینه کردن نیز می باشند. کار درست انجام دادن بخصوص در کشورهای در حال توسعه چون ما و حاکم نبودن سیستم و قانون نیاز به هزینه کردن از خود را دارد.

** ایرنا: اعتقاد دارید که ندادن مسوولیت به زنان ناشی از فشارها است؟

** بیشتر عقب افتادگی و تفکرات مرد سالاری و تا حدودی تحت تاثیر فشارها . وقتی پست ها را به نمایندگان مجلس ودولتی ها می دهند دیگر چیزی باقی نمی ماند.این فشارها فقط ازطرف مخالفین دولت نیست،بلکه متاسفانه برخی خود دولتی ها نیز که کمتر دارای اشراف در این حیطه هستند از مسببین فشارها هستند.

مثلا شنیده ام که مشکل آقای شفیع رییس فدراسیون هاکی را برای رییس فدراسیونی حل کرده اند ولی اراده ای برای حل همین مشکل برای خانم محمدیان که رییس فدراسیون اسکیت است وجود ندارد.یا آقای گودرزی در جایی گفته اند که بنا ندارند رییس فدراسیون زن داشته باشند و یا بنانیست که در هیات اجرایی 11 نفره المپیک خانمی حضور داشته باشد.

** ایرنا: شما در گذشته نایب رییس کمیته ملی المپیک بودید و از این جایگاه هم شاید کمک هایی به ورزش زنان کردید، الان وضعیت را چطور ارزیابی می کنید ؟

** از سال 1368 تا سه دوره 3 عضو از 11 عضو هیات اجرایی المپیک، زنان بودند و متاسفانه به جای رشد عقب گرد داشته و به یک خانم رسیده است . در طول آن سال ها یعنی همان دوران طلایی ورزش کارهای زیادی انجام شد مثلا اساسنامه المپیک اصلاح شد و تعداد خانم های عضو مجمع المپیک حداقل به 10 نفر افزایش یافت و متاسفانه در این دوره از برکات آقای قدمی در المپیک و در ورزش نه تنها فدراسیون اسلامی ورزش زنان را از اساسنامه حذف کردند بلکه اساسنامه را طوری خراب کردند که در این مجمع که در 30 دی برگزار خواهد شد فقط چهار خانم عضو مجمع هستند، 4 نفر از 63 نفر ! یعنی حدود 5 درصد آیا این نسبت به جمعیت 50 درصدی زنان عادلانه است آیا منطبق با اهداف و دستور العمل ها و توصیه های IOC می باشد؟


مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهاننظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher