"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

صندوق های پژوهش و فناوری برای شرکت های دانش بنیان ضمانت نامه صادر می کنند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری در مورد انواع حمایت های این معاونت ازشرکت های دانش بنیان گفت: حمایت های تسهیلاتی، صدور ضمانت نامه برای اخذ تسهیلات یا صدور ضمانت نامه برای انعقاد قرارداد با دستگاه ها ، سازمان های دولتی و خصوصی از جمله این حمایت هاست.

دلیری یادآور شد که حمایت هایی که تاکنون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت پراکنده از شرکت های دانش بنیان داشته حمایت های تسهیلاتی بوده است . با توجه به این که قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان هنوز عملیاتی نشده بود، این حمایت های تسهیلاتی به خودی خود از منابع معاونت علمی و فناوری تامین می شد و در قالب کارگزاری هایی که صندوق های پژوهش و فناوری در کشور انجام می دادند به عنوان کارگزاری معاونت صورت می گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود : با تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی در وظایف این صندوق انواع موارد حمایتی از قبیل تسهیلات، کمک و صدور ضمانتنامه از شرکت های دانش بنیان مشخص شده است. با این حال از زمان آغاز به کار صندوق نوآوری و شکوفایی تا عملیاتی شدن برنامه های آن چند ماهی زمان لازم است.

وی گفت : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته در حوزه تسهیلات فعالیت هایی انجام داده است.پیش از این شرکت هایی که دانش بنیان بودند با توجه به نوع فعالیت و عملکردشان از طریق صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران حمایت شدند.

***نیاز به ضمانت نامه بیش از تسهیلات

دلیری با اشاره به وجود خلاء در صدور ضمانت نامه های لازم شرکت های دانش بنیان گفت: تصمیم گرفتیم به جای ارایه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای اینکه این شرکت ها در پی ضمانت نامه بروند، صندوق های پژوهش و فناوری را در زمینه صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان فعال کنیم. به این صورت مشکل بسیاری از شرکت های دانش بنیان رفع و امکان عرضه کالا به بازار برای آنها ایجاد خواهد شد.

معاون توسعه و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اساسنامه مصوبه هیات وزیران در خصوص صندوق های پژوهش وفناوری غیر دولتی که بر اساس ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه ایجاد شده بودند، اشاره کرد و افزود: از جمله این صندوق ها، صندوق پژوهش فناوری غیر دولتی فناوری های نوین است، در اساسنامه این صندوق تکالیفی به این صندوق ها داده شده است که بتوانند به شرکت های دانش بنیان هم تسهیلات بدهند، هم کمک کنند و هم ضمانت نامه صادر کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون تاسیس صندوق های پژوهش و فناوری،اختیار صدور ضمانت نامه توسط هیات وزیران به این صندوق ها داده شده است، اظهار کرد: سازمان ها و وزارتخانه های دولتی می توانند ضمانت نامه صندوق های پژوهش وفناوری را به عنوان ضمانت نامه پیش پرداخت یا ضمانت حسن انجام کار بپذیرند.

دلیری گفت: معاونت علمی و فناوری با صندوق های پژوهش وفناوریی که به این مرحله رسیده اند، وارد مذاکره شده و تفاهم نامه ای به امضا رسانده است. برای مثال از این صندوق های فعال می توان به «صندوق پژوهش فناوری غیر دولتی فناوری های نوین» و «صندوق پژوهش فناوری غیر دولتی شریف» اشاره کرد.

دلیری یاداور شد که این دو صندوق توانسته بودند نظر اغلب بانک ها، وزارتخانه ها و سازمان ها را جلب کنند تا ضمانت نامه شان را بپذیرند .ما نیز با این دو صندوق تفاهم نامه های جداگانه ای به امضا رساندیم که بر اساس این تفاهم نامه این صندوق ها بتوانند با پشتوانه منابع مالی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اختیارشان قرار می دهد، برای شرکت های دانش بنیان ضمانت نامه صادر کنند.

***نبود منابع مالی و سرمایه در گردش؛ مشکل شرکت های دانش بنیان

وی افزود : مقرر شده است که هرکدام از این صندوق ها به مبلغ 100 میلیارد ریال و جمعا 200 میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کنند. اگر بتوانیم به عنوان طرح پایلوت در این زمینه موفقیت لازم را کسب کنیم این امر را برای این دو صندوق و سایر صندوق های پژوهش فناوری کشور توسعه خواهیم داد.

دلیری یادآور شد که عدم منابع مالی مناسب و سرمایه در گردش یکی از بزرگترین مشکلات شرکت های دانش بنیانی که توانسته اند به مرحله تجاری سازی برسند . در این زمینه حمایت صندوق های پژوهش و فناوری در صدور ضمانتنامه می تواند مشکل شرکت های دانش بنیان را برطرف کند و این شرکت ها قراردادهای خود را منعقد کنند.

وی اظهار کرد: تا کنون با صدور ضمانت نامه از طریق صندوق فناوری های نوین برای شرکت های دانش بنیانی که متقاضی ضمانت نامه بوده اند، با مبلغ 5/4 میلیارد تومان موافقت کرده ایم و کار وارد مرحله اجرایی شده است.

به گفته وی صندوق شریف نیز در حال تهیه فهرست شرکت های دانش بنیان متقاضی است تا بعد از گرفتن تاییدیه کارگروه تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمانت نامه مورد نیازشان را صادر کنند.

مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهان

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری یونایتد پرس، این شبکه جهانی روبات ها که RoboEarth نام دارد، از 16 ژانویه (26 دی ماه) در یک بیمارستان که برای این منظور در نظر گرفته شده است ،آزمایش خواهد شد.

این سیستم (cloud-based) یک ویکی پدیا برای روبات ها است و روبات ها برای انجام برخی وظایف از جمله پذیرایی و سرو نوشیدنی برای بیماران و بارگذاری اطلاعات برای استفاده دیگر روبات ها آزمایش خواهند شد.

به گفته رنه ون دی مولنگرفت سرپرست این پژوهش، در هسته ی اصلی RoboEarth شبکه جهانی گسترده ای برای روبات ها وجود دارد. این شبکه عظیم، پایگاه داده های روبات ها است و روبات ها می توانند اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و مهارت های گوناگونی را از یکدیگر بیاموزند.

این پژوهش چهار سال طول کشیده است و در پایان این هفته با آزمایش بر روی روبات ها به نمایش عمومی خواهد رسید. در این آزمون چهار روبات با همکاری با یکدیگر، به بیماری که بستری شده است، کمک خواهند کرد.

در یکی از آزمون های طراحی شده، یک روبات، نقشه ای از یک اتاق بیمارستان را بر روی شبکه بارگذاری می کند و دیگر روبات ها می توانند از آن استفاده کنند.

محققان در حال حاضر در تلاش هستند تا یک سیستم تطبیقی ایجاد کنند که بتواند به روبات ها برای انجام کارهای روزمره کمک کند.

محققان می گویند مشکل روبات های امروزی این است که تنها برای انجام یک کار خاص توسعه یافته اند.

یکی از مزایای استفاده از این سیستم (cloud-based) این است که روبات پردازنده محاسبات کمتری انجام می دهد و قدرت باتری حفظ می شود.

به گفته کارشناسان، روبات های دستیار می توانند تا 10 سال آینده در دسترس عموم قرار بگیرند. در حال حاضر روبات های انسان نما برای به کمک به معلولان و سالمندان طراحی شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهانبه گزارش ایرنا از ستاد ویژه فناوری نانو ،این دو شرکت شامل شرکت لیکوئیپل یکی از پیشروان صنعتی در حوزه فناوری ضدآب کردن ادوات الکترونیکی نظیر تلفن همراه است و دیگری شرکت جاوبون که تولیدکننده بلندگوست .

دنی مکفیل یکی از کارشناسان سازنده این بلندگوهای ضد آب گفت :این محصول با ویژگی های کاملا جدید و منحصر به فرد ارایه شده است و می تواند در شرایط محیطی سخت نظیر رطوبت بالا به خوبی کار کند و مصرف کنندگان با خیالی راحت می توانند در هر شرایطی از آنها استفاده کنند.

تراویس بوگارد از مدیران شرکت جاوبون نیز در این مورد گفت: این بلندگوها قابیت استفاده در جاهای پررطوبت همچون آشپزخانه های رستوران های بزرگ ، قایق و کشتی های مسافر بری حتی برای غواصان در زیر آب را دارد.

این بلندگوهای ضد آب گواهینامه IPX-5 را نیز دریافت کردند. IPX-5 یک گواهینامه استانداردی است که دریافت آن به منزله این است که محصول می تواند در زمان 30 دقیقه زیر آب ( با فشار 30 کیلونیوتن بر متر مربع و با دبی 12.5 لیتر بر دقیقه) کار کند.

مشاهیر ایران ، بزرگان و مشاهیر ایران زمین , چهرههای ماندگار ، مشاهیر دنیا ، مشاهیر ایران زمین ، اورود بزرگ ، اورودبزرگ ، اردبزرگ، عکس مشاهیر  ، مشاهیر خراسان ، مشاهیر خراسان رضوی ، مشاهیر ایل قشقایی ، مشاهیر البرز ، مشاهیر فارس ، حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف ایران ، بزرگترین فیلسوف جهان ، بزرگترین فیلسوف ، hakim orod bozorg ، احمد شاه مسعود ، شخصیت شناسی ، ارد بزرگ ، احمدشاه مسعود ، مشاهیر و نامداران ایران ، حکیم چهارم تاریخ ایران ، مجتبی شرکاء ، بزرگ شیروان ، پدر حکمت اردیسم ، orodism ، مشاهیر ایرانی ، hekmat , hakim , orod , mojtaba shoraka, orod shoraka , بزرگترین دانشمند جهان


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher