X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

کشاورزان و عشایر واجد شرایط بیمه می شوند

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی ضمن بازدید از صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و گفت و گوی صمیمانه با معاونان و مدیران ارشد این صندوق بر ضرورت اصلاح بهبود روش ها و استفاده بهینه از منابع انسانی تاکید کرد.

وی خطاب به مدیرعامل و مدیران ارشد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، خواستار حرف های نو و طرح های نو شد و گفت: اگر به این سمت گام برداریم بی شک شاهد بهبود بیشتری در کار خواهیم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از ریخت و پاش های غیرضروری مالی در صندوق ها، ادامه داد: طرف مقابل ما اقشاری قابل احترام هستند که ما امانتدار آنان در دفاع از حقوقشان هستیم و ما باید با حفظ حرمت این قشر محروم جامعه و در نظر گرفتن ابعاد مختلف کار برای آنان، رضایت خداوند متعال را در تمام امور در نظر بگیریم.

ربیعی این صندوق را جوان توصیف کرد و با تاکید برسرعت و دقت در پیشبرد برنامه های صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، گفت: با شناختی که از حمید کلانتری مدیرعامل جدید صندوق دارم مطمئن هستم که دقت، آینده نگری و مسئولیت پذیری وی سرلوحه برنامه های ارزنده ای در این بخش خواهد بود.

وی یادآور شد: هماهنگی میان بخش های مختلف از مهم ترین موضوعاتی است که امیدوارم هرگز در آن خللی ایجاد نشود چرا که تحمل ناهماهنگی برایمان دشوار است و امیدوارم هیچ کاری بدون هماهنگی جمعی انجام نشود.

ربیعی اظهار داشت: بدون تعارف خود را خادم روستائیان و عشایر می دانم و باید برای خدمت به این قشر از جامعه در فضایی پر از آرامش، تفکر و احترام متقابل، زمینه را برای ایجاد خلاقیت و حرف های نو آماده و نظام های پیشنهادها را در این صندوق تقویت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره بر ضرورت برقراری تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات بیمه روستائیان و عشایر، خاطرنشان کرد: نمایندگان باید در این روند دولت را یاری دهند تا قشر زحمتکش روستایی و عشایر بتوانند از امنیت خاطر برخوردار باشند.

شایان ذکر است، ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: باید تعداد روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه بیشتر و باکیفیت تر شود و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر نقش فعال تری از زندگی رفاهی این جمعیت ارزشمند کشور ایفاکند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود صندوق به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش ارتباط این صندوق با منابع یارانه ای را مطرح کرد.

وی گفت: درحال حاضر برنامه مشخص و نقش جدی در بیمه درمان افراد نداریم و چنانچه هماهنگی های لازم به وجود بیاید می توان این خدمات را افزایش داد.

محسن ایزدخواه رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر نیز با اشاره به نکات مهمی درخصوص شرایط فعلی این صندوق از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا جایگاه صندوق را به جایگاهی خاص تبدیل کند.

وی همچنین به پاره ای اشکال های آئین نامه ای موجود اشاره کرد و قرار بر این شد که موارد مذکور به طور دقیق و در جلسات هیات مدیره مطرح و بررسی شود.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق تعاون ایران، ˈˈغلامحسین حسینی نیاˈˈ افزود: هم اکنون تعداد زیادی از تعاونی ها راکد و غیر فعال هستند و از زمان شروع به کار دولت یازدهم تاکنون حدود 2800 تعاونی با 57 هزار نفر تشکیل شده است که فالیت این تعداد تعاونی نشان دهنده نهادینه شدن فرهنگ تعاون در بین مردم است.

وی با اشاره به این مطلب که اکنون سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور بین پنج تا شش درصد است گفت: این میزان با سهم 25 درصدی در نظر گرفته شده در برنامه پنجم توسعه، فاصله زیادی دارد.

حسینی نیا شرایط اقتصادی کشور را در نرسیدن به سقف پیش بینی شده در برنامه پنجم موثر دانست و گفت: خرد بودن تعاونی ها و ورود کمتر آنان به فعالیت های کلان اقتصادی بر اساس منع قانونی را از دیگر عوامل دست نیافین به این سهم عنوان کرد.

وی با اشاره به بر طرف شدن منع قانونی موجود بر سر راه فعالیت های کلان اقتصادی تعاونی ها بر اثر اجرایی شدن سیاست های اصل 44 قانون اساسی اظهار کرد: تعاونی های سهامی عام، فراگیر ملی و توسعه و عمران شهری این امکان را خواهند یافت در فعالیت های کلان اقتصادی وارد شوند.

وی، ورود این نوع تعاونی های جدید به فعالیت های کلان اقتصادی را سبب ایجاد جهش در بخش تعاون ارزیابی کرد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به غیر فعال بودن تعدادی از تعاونی ها گفت: این نوع تعاونی ها دارای تقسیم بندی های تخصصی تری هستند مانند تعاونی ها به هدف رسیده که با رسیدن به هدف خاص موضوعیت خود را از دست داده اند.

وی افزود:برخی از تعاونی ها نیز مانند بسیاری از شرکت ها با مشکلات مواجه شده و نتوانسته اند به نتیجه برسند.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، مراحل اولیه این سامانه از 14 دی ماه به صورت آزمایشی در گمرک تهران شروع و از 21 دی ماه جاری به صورت پایلوت عملیاتی شد.

پیش بینی می شود که این سامانه با توجه به فراهم آوردن امکان دور اظهاری برای ارباب رجوع و ارایه مدل جدیدی در تشریفات ترخیص، موجب تسهیل و تسریع فرآیندهای گمرکی، کاهش هزینه های ترخیص کالا و دقت لازم در رویه های واردات، صادرات و ترانزیت شود.

از سوی دیگر با اجرایی شدن بخش دیگری از این سامانه در سرویس واردات این گمرک، ماده هفت قانون امور گمرکی و کدینگ به صورت سیستمی بررسی و کنترل شده که علاوه بر تسریع در فرایند صدور پروانه از اشتباهات سهوی و عمدی در کنترل ماده هفت جلوگیری می کند.

همچنین در آینده این امکان فراهم خواهد شد که خدمت رسانی به اربابان رجوع گمرک از طریق اطلاع رسانی به وسیله پیامک صورت پذیرد. بدین ترتیب کلیه تشریفات طی شده کالاهای وارداتی از طریق پیامک به اطلاع صاحبان کالا خواهد رسید.

این سامانه به نشانی اینترنتی https://epl.irica.ir به عنوان یک سامانه ملی در دستور کار گمرک قرار گرفته است که مراحل اولیه خود را در گمرک تهران سپری می کند و به زودی این سامانه در کلیه گمرکات کشور با هدف ارائه تسهیلات از راه دور، اجرایی خواهد شد.

شایان ذکر است، پیش از این رویه ترانزیت در گمرک تهران الکترونیکی شده بود و هم اکنون شرکتهای حمل و نقل می توانند کالاهای ترانزیتی را در گمرک تهران به صورت الکترونیکی اظهار نمایند.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher