"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

سیف: بانک مرکزی به وظیفه صیانت از ثبات اقتصادی کشور عمل می کند

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی گفت: مؤسسات اعتباری حذف شده از سایت بانک مرکزی، پیش از این مکلف شده بودند، سلسله اقداماتی را در راستای نزدیک شدن به استانداردهای بانکی مورد نظر این بانک انجام دهند. بر همین مبنا نیز بانک مرکزی با فعالیت آن ها موافقت اصولی کرده و برنامه زمان بندی شده ای را هم برای اقدامات آن ها تعیین کرده بود.

وی ادامه داد: روش درست این بود بانک مرکزی پس از این که تحقق شرط و شروط تعیین شده را از سوی این مؤسسات رصد کرد، با قرارگرفتن نامشان در سایت خود موافقت کند اما متأسفانه به محض صدور موافقت اصولی، نام این مؤسسات در فهرست سایت قرار گرفت.

وی افزود: پس از مدتی، نظارت های بانک مرکزی نشان داد که برخی از این مؤسسات تحرک و تلاش لازم را برای انجام اصلاحات مورد نظر بانک مرکزی ندارند. بنابراین، تصمیم گرفته شد با حذف این مؤسسات از فهرست مؤسسات مورد تایید بانک مرکزی، هشدار جدی به مؤسسات داده شود.

رییس شورای پول و اعتبار افزود: بعد از این که نام این موسسات از فهرست بانک مرکزی حذف شد، جلسات فشرده ای با مدیران آنها برگزار کردیم و خوشبختانه توانستیم به برنامه زمان بندی مناسبی دست یابیم پیش بینی می کنیم ظرف چند روز آینده مجوز یکی از این مؤسسات صادر و نام آن در فهرست بانک مرکزی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: سایر مؤسسات نیز طبق برنامه زمان بندی تعیین شده به دنبال تحقق شروط لازم هستند و امیدواریم هر چه زودتر بتوانند شرایط لازم را محقق کنند.

رییس کل بانک مرکزی به سپرده گذاران توصیه کرد: در انتخاب بانک و مؤسسه ای که قصد دارند پول خود را در آن سپرده گذاری کنند تنها به نرخ سودی که به آنها تعلق می گیرد، توجه نکنند. همواره این واقعیت را درنظر داشته باشند که سودهای نامتعارف دارای ریسک و نااطمینانی هایی است. بنابراین، پیش از سپرده گذاری باید نام آن بانک یا مؤسسه را در سایت بانک مرکزی چک کنند.

سیف افزود: در آینده بانک مرکزی؛ بانک ها و مؤسسات اعتباری را بر اساس اصول حاکمیت شرکتی، اقلام و صورت های مالی، نرخ کفایت سرمایه و غیره رتبه بندی خواهد کرد و از سال آینده، ان شاالله اجرا می شود چرا که این رتبه بندی ها لازمه برخورداری از نظام بانکی مقتدر است.

رییس کل بانک مرکزی در مورد تحلیل شرایط بازار ارز پس از آغاز اجرای توافق ژنو گفت: پرسش از آینده نرخ ارز و پیش بینی این نرخ اصولا منطقی و حرفه ای نیست چرا که بازار جهت گیری های خود را خواهد داشت و باید بانک مرکزی به وظیفه خود که همان صیانت از ثبات اقتصادی کشور است، عمل کند.

وی ادامه داد: بانک مرکزی با هرگونه نوسان که خلاف جهت گیری ها و اصول اقتصادی باشد و با ثبات تلقی نشود، توافق ندارد حال جهت حرکتی قیمت ها کاهشی باشد یا افزایشی. بانک مرکزی تمام تلاش خود را معطوف به حفظ ثبات و آرامش در اقتصاد دارد. نباید اجازه بدهیم اقتصاد ما که طی ماه های اخیر خوشبختانه آرامش و ثبات خوبی را تجربه کرده است، دوباره متلاطم و دچار شوک های زودگذر شود.

سیف افزود: به عقیده من، این ثبات نشأت گرفته از درک صحیح فعالان اقتصادی است و اگر بانک مرکزی اطلاعاتی داشته باشد که به جهت گیری درست فعالان اقتصادی کمک کند، آن را در اختیار بازار قرار خواهد داد.

وی افزود: گشایش های ارزی که قرار است اتفاق بیفتد، مسلما زمینه را برای رشد تولید و برون رفت از رکود فراهم می کند و تأثیراتی که این برون رفت در تقویت پول ملی ایجاد می کند، حتما قیمت ارز را تحت تأثیر قرار خواهد داد ولی این تأثیرات به صورت شوک نخواهد بود و بروز علائم مثبت برون رفت از آن رکود خود را نشان می دهد.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی در مورد نرخ سود سپرده های بانکی در سال آینده گفت: با توجه به شرایط تورمی در حال حاضر نرخ های سود سپرده ها و تسهیلات، متعادل است. با وجود این که در تئوری ها گفته می شود باید رابطه مناسبی بین تورم و نرخ سود بانکی وجود داشته باشد اما خوشبختانه در کشور ما به علت انتظار تورمی پایین، نرخ سود بانکی در حاشیه ای پایین تر از نرخ تورم به تعادل رسیده که علامت بسیار خوبی است.

وی افزود: تصور می کنم اگر انشاالله هدف های تورمی سال 92 و 93 تحقق پیدا کند، می تواند آثار مثبت بیشتری را بر انتظارات تورمی بگذارد و ثبات بیشتری را در این رابطه مشاهده کنیم.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا جهانگیریان ضمن گفت و گو با جمعی از مسافران معترض به تأخیر پرواز برخی از شرکت های هواپیمایی به مقاصد اصفهان، آبادان و مشهد در فرودگاه مهرآباد و اطلاع رسانی نکردن به موقع و صحیح از سوی نمایندگان این شرکت ها، اظهار داشت: ساماندهی تاخیرات پروازی شرکت ها در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد و در صورت عدم همکاری شرکت های هواپیمایی با آنها برخورد لازم انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صریح و شفاف به مسافران به هنگام بروز تاخیر پروازها، گفت: شرکت های هواپیمایی موظفند به هنگام بروز تاخیر در پروازها نسبت به اطلاع رسانی دقیق و لازم به مسافران اقدام کنند.

وی افزود: به همین منظور عصر روز جاری (شنبه) جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی، شرکت فرودگاه های کشور و سایر دست اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی به منظور ارائه راهکارهای مناسب در خصوص کاهش تاخیرات پروازی، تسهیل و روان سازی پروازها تشکیل خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان آنکه در این جلسه تصمیمات لازم پیرامون نحوه اطلاع رسانی به موقع به مسافران اخذ خواهد شد، اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم روند نزولی تاخیرات پروازی را شاهد باشیم.

جهانگیریان در پاسخ به این سوال که سازمان هواپیمای کشوری چه مکانیزمی برای برخورد با شرکت های هواپیمایی که از تاخیرات پروازی طولانی برخوردار هستند، گفت: براساس آیین نامه های موجود برخوردهای لازم با این گونه شرکت ها به عمل می آید به گونه ای که طی ماههای اخیر به منظور رسیدن به نظم قابل قبول پروازی ساعت پروازی برخی از این شرکت های هواپیمایی را کاهش دادیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از استقرار میز پاسخگو در فرودگاه مهرآباد توسط شرکت های هواپیمایی خبر داد و افزود: با استقرار این میز نمایندگان شرکت های هواپیمایی موظفند به هنگام بروز تاخیر و یا هرگونه مشکلی در روند انجام پروازها به مسافران پاسخگو باشند.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

براساس این گزارش، علی اشرف افخمی در پیام خود افزوده است: تلاش برای یافتن حامل های نوین انرژی که از آلایندگی کمتری برخوردارند، یکی از راه هایی است که دانشمندان برای رهایی موجودات زنده از هوای آلوده به آن می اندیشند.

وی می افزاید: تا زمانی که هدف مذکور تحقق پیدا کند، شاید فوری ترین راه حل، کاهش میزان تردد وسایط نقلیه شخصی در سطح شهرها و ترویج فرهنگ استفاده از وسائط نقلیه عمومی باشد.

افخمی یادآور شد: مراجعه به شعب بانک ها برای انجام عملیات بانکی یکی از انگیزه هایی است که همواره مردم را به استفاده از خودروها و رفت و آمد در سطح شهرها وا می دارد و این عامل با پیدایش و رشد بانکداری الکترونیک به مرور در حال از بین رفتن است.

وی اضافه کرد: پیدایش و رشد فناوری بویژه در حوزه حمل و نقل، نیاز بشر به استفاده از سوخت فسیلی را روز به روز افزایش داده و انسانها را در حصار خفقان آلود هوای انباشته از انواع آلاینده ها قرار داده که امکان زیستن در این کره خاکی را برای آنها با مشکل جدی مواجه ساخته است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی این بانک، وی افزود: بانک صنعت و معدن با پیشگامی درعرصه بانکداری الکترونیک و ارائه خدمات نوین نظیر طرح خدمت، امکان پرداخت غیرحضوری اقساط تسهیلات اعطایی، یکپارچه سازی شعب در سراسر کشور و غیره برای مشتریان فراهم ساخته است.

خبرنگار ایرنا در ادامه این گزارش آورده است: بنابر نتایج حاصل از ارزیابی بانک های جهان که در سال 2013 میلادی توسط مجله بنکر منتشر شده، بانک صنعت و معدن در رتبه بندی اصلی بانک های دولتی ایران به مقام اول دست یافته است.

این بانک در نتیجه ارزیابی انجام شده برمبنای نسبت سرمایه به دارایی توانسته با نسبت 22.5 درصد در میان بانک های کشور اعم از دولتی و خصوصی رتبه دوم را کسب کند.

مجله بین المللی بنکر (The Banker) یکی از معتبرترین نشریات حوزه امور مالی وابسته به مؤسسه فایننشال تایمز (Financial Times) است که از سال 1926 میلادی تاکنون نسبت به ارزیابی و درجه بندی بانک ها در سطح جهان اقدام می کند.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher