X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

تیترهای خبری

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، فاطمه هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه در حاشیه هشتمین کنگره انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: بیماران خاص از جمله بیماران هموفیلی و تالاسمی و مبتلایان به هپاتیت در زمینه دریافت خدمات دندان پزشکی مشکلاتی دارند که یکی از آنها عدم تمایل دندان پزشکان به پذیرش آنها به دلیل نگرانی از انتشار آلودگی ها است.

وی با بیان اینکه بنیاد بیماری های خاص از حدود 5 سال پیش اقداماتی را برای رفع این مشکل آغاز کرده است، افزود: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواسته ایم که در کلینیک های مربوط به بیماران خاص واحدی را به ارایه خدمات دندان پزشکی به این دسته از بیماران اختصاص دهند اما تاکنون محقق نشده است.

رییس بنیاد بیماری های خاص گفت: انتظار داریم در ماه های آینده دولت در برنامه های خود به مسایل بیماران خاص ازجمله خدمات دندان پزشکی آنها توجه کرده و در رفع این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمی رفسنجانی همچنین به ارایه آماری در مورد تعداد بیماران خاص پرداخت و گفت: درحال حاضر 22 هزار نفر بیمار دیالیزی، 19 هزار نفر مبتلا به تالاسمی، 40 هزار نفر مبتلا به بیماری MS و 6 هزار نفر مبتلا به بیماری هموفیلی در کشور هستند که نیاز به حمایت های مالی و پزشکی دارند.

هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکان عمومی ایران با هدف هم اندیشی علمی در توسعه سلامت دهان و دندان و با حضور جمعی از متخصصان و صاحب نظران این حوزه صبح امروز چهارشنبه 24 دی ماه در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد. فعالیت این کنگره تا 27 دی ماه ادامه دارد.

عکس فیس بوکی ، تصویر جملات بزرگان ، تصویر سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا

به گزارش ایرنا این تجمع امروز - چهارشنبه - 25 دی ماه در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.

فعالان محیط زیست با سر دادن شعارهایی مانند ˈ دولت تدبیر و امید؛ لغو مجوز شکارˈ و ˈمرگ بر هیچکس؛ درود بر زندگیˈ و حمل پلاکاردهایی با مضمون ˈ شکار یعنی قتل...لطفا برای قتل مجوز صادر نکنیدˈ ، ˈ صدور پروانه شکار را متوقف کنیدˈ ، ˈ مرگ البرز، مرگ تدریجی انسانیتˈ ، ˈ سلاح های انقراض حیوانات را از دست شکارچیان بی رحم بگیریدˈ ، ˈ صدا و سیما برای حمایت از پلنگ و یوز فرهنگ سازی کندˈ از روند رو به گسترش اقدامات انسانی علیه حیات وحش و محیط زیست ابراز نگرانی کردند و با قرائت بیانیه ای لزوم تلاش و جدیت بیشتر رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاونان وی برای رفع نواقص قانونی را یادآور شدند.

احمدعلی کیخا معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در میان تجمع کنندگان و اشاره به تشکیل ستاد بحرانی با حضور نمایندگان NGO ها در معاونت محیط زیست طبیعی برای بررسی حادثه کشته شدن پلنگ تنکابن (البرز) و برنامه ریزی مجموعه اقداماتی در راستای جلوگیری از حوادث مشابه، گفت: مجموعه اقدامات کوتاه و بلند مدتی تعریف شده است که بخشی از آن ها کاملا درون سازمانی است و برخی مرتبط با سایر نهادها و دستگاه های دولتی است.

وی اظهارداشت: اطمینان می دهم، سازمان حفاظت محیط زیست در دوره جدید اهتمام ویژه ای برای حل چالش های محیط زیست دارد.

کیخا با تاکید بر تخصص و تعصب معصومه ابتکار به عنوان رییس سازمان حفاظت محیط در مسایل محیط زیست و همچنین نگاه ویژه رییس جمهور و اعضای دولت به حفظ محیط زیست، افزود: به همه دوستداران و فعالان محیط زیست اطمینان می دهم، سازمان حفاظت محیط زیست در دوره جدید کاری خود اهتمام ویژه ای بر حل قانونی و علمی بحران ها و چالش های محیط زیست دارد.

وی ادامه داد: قطعا برای حفظ و صیانت از محیط زیست کشور علاوه بر تلاش مسوولان؛ توجه، حمایت و همکاری تمام مردم، به ویژه فعالان، دوستداران و نهادهای مردمی محیط زیست عنصری حیاتی است زیرا بنا بر اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه ای عمومی است و همه آحاد جامعه اعم از دولتی و مردمی در برابر محیط زیست مسوول هستند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تاکید رییس سازمان محیط زیست برای به کارگیری همه توان و تلاش متخصصان در راستای نجات پلنگ تنکابن، تصریح کرد: تصمیمی که در ارتباط با پلنگ تنکابن اتخاذ شد بر اساس قوانین بین المللی و اجماع نظر دامپزشکان کشور و دانشگاه تهران صورت گرفت و قطعا امکان نجات پلنگ آسیب دیده وجود نداشت.

این مقام مسوول از تشکیل کارگروه ویژه بررسی مشکلات و معضلات محیط بانان در حیطه های آموزشی، حقوقی و معیشتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تشکیل این کارگروه و حمایت ویژه از محیط بانان، همچنین تلاش برای جلوگیری از فروش سلاح های شکاری شاهد توقف چنین حوادثی در محیط زیست باشیم.

در این تجمع تعدادی از فعالان محیط زیست دغدغه های خود در خصوص حفظ حیات وحش و اعتراض به کشتار گونه های حیوانی بیان کردند.

*** تجمع کنندگان خواستار لغو دایمی یا پنج ساله مجوزهای شکار شدند .

بابک توتونچیان مدیرعامل تشکل مکتب حرمت حیات در تجمع فعالان محیط زیست دبیر تشکل مکتب حرمت حیات که در این تجنع حضور داشت گفت: می توان البرز (پلنگ تنکابن ) را به نمادی برای مبارزه با خشونت علیه حیوانات تبدیل کرد و در این راستا آثار ارزشمند فرهنگی و هنری خلق نمود تا نسل های آینده بدانند خشونت های بشری چه عواقب جبران ناپذیری دارد.

تشکل مردم نهاد ˈمکتب حرمت حیاتˈ به عنوان مسئول هماهنگی و ساماندهی تجمع مقابل سازمان حفاظت محیط زیست هدف از این تجمع را ایجاد هماهنگی و تعامل میان بدنه اجتماعی و سازمان حفاظت محیط زیست برای نیل به خواست دو طرف دانست.

توتونچیان در اعتراض به شکار حیات وحش گفت: دیدن تصاویر کشتن، شکار یا زجر کشیدن حیوانات بی گناهی مثل البرز، خشمی در بین حیوان دوستان، فعالان محیط زیست، فعالان حقوق حیوانات یا حتی شکارچیانی که درصدی از رحم نسبت به گونه های در حال انقراض و سایر گونه ها دارند، به وجود می آورد و نیاز است تا این خشم به صورت تجمع های مسالمت آمیز تخلیه شود.

وی افزود: چنین حرکت هایی که علاوه بر کاهش خشم بدنه اجتماعی، جرأت حضور و افزایش مطالبات مردمی در موضوعات محیط زیست و اجتماعی را افزایش می دهد.

*** درخواست لغو دایمی یا پنج ساله مجوزهای شکار

وی ابراز امیدواری کرد: با لغو دایمی مجوز شکار یا لغو پنج ساله مجوز شکار، شاهد تکرار حوادثی از این دست نباشیم و چنین تجمع هایی برای تشکر از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست شکل گیرد زیرا شکار هیچ تعادل و توازنی در طبیعت و حیات وحش برقرار نمی کند و حتی بر اساس اصول آفرینش چنین وظیفه ای بر عهده انسان نیست و خدواند آفریننده و کنترل کننده جهان خلقت است و تعادل آن را هم برعهده دارد.

مدیرعامل تشکل مکتب حرمت حیات خشونت علیه حیوانات و طبیعت را پیامد حضور و ورود غیرمعمول و غیرضروری انسان در این حوزه دانست و اضافه کرد: اگر قبح مساله شکار در بین مردم ایجاد شود، دیگر کسی به این سمت نمی رود و این تنها با آموزش و رفع تبعیض ها در صدور مجوز و رانت صدور مجوز شکار بر طرف می شود.

این فعال محیط زیست ادامه داد: اگر انسان ها دوست ندارند گونه های حیاتی وحشی همچون ببر و پلنگ و خرس وارد حیطه زندگی آن ها شوند، انسان ها هم باید از ورود و دخل و تصرف در زیستگاه های حیوانی و طبیعی پرهیز کنند زیرا با ادامه رویه دخالت و زیاده خواهی انسان در طبیعت، گونه های نادر گیاهی و حیوانی منقرض می شوند.

*** تسری بیمه یوزپلنگ آسیایی به تالاب ها و سایر گونه های حیات وحش

توتونچیان با اشاره به حرکت ارزنده سازمان حفاظت محیط زیست برای بیمه یوزپلنگ آسیایی خواستار ادامه چنین روندی برای رفع مشکلات تالاب ها و سیار گونه های حیات وحش شد.

وی در مورد خواسته فعالان محیط زیست برای تصمیم گیری در مورد لاشه پلنگ البرز، گفت: اگرچه عده ای معتقد هستند این پلنگ باید در زادگاه خود دفن شود، اما عده دیگری نیز اعتقاد دارند با تاکسیدرمی این پلنگ با تمام آسیب ها و به همین شکلی که هست و نمایش آن برای عموم می توان تلنگری برای نسل های آینده داشت.

*** البرز نماد مبارزه با خشونت علیه حیوانات

مدیرعامل تشکل مکتب حرمت حیات افزود: می توان پلنگ البرز (پلنگ تنکابن ) را به نمادی برای مبارزه با خشونت علیه حیوانات تبدیل کرد و در این راستا آثار ارزشمند فرهنگی و هنری خلق نمود تا نسل های آینده بدانند خشونت های بشری چه عواقب جبران ناپذیری دارد.

توتونچیان با مقایسه سرانه کتاب و سرانه شکار یا آسیب به محیط زیست در کشور از سازمان حفاظت محیط زیست خواست پیگیر تصویب قانونی برای حمایت از حیوانات شود و به این واسطه ایران به عنوان بزرگترین کشور دموکراسی خواه و مرکز حقوق بشر در کل دنیا شناخته خواهد شد. زیرا تا انسان حقوق حیوانات را به رسمیت نشمارند، حقوق انسان ها و حقوق بشر را رعایت نمی کنند.

وی همچنین با اشاره به تعداد اعضاء فعال مکتب حیات در داخل و خارج از کشور و اعلام آمادگی بیش از 1000 نیروی داوطلب علاقمند به خدمت برای حفظ محیط زیست، گفت: استفاده از این توان مردمی علاوه بر رفع بخشی از مشکلات بودجه ای سازمان، منجر به افزایش راندمان فعالیت های نیروی انسانی سازمان می شود، زیرا این نیرو با عشق و علاقه به محیط زیست فعالیت خواهد کرد.

*** اعطای جایزه نقدی به کسانی که عاملان کشته شدن پلنگ تنکابنی را معرفی کنند

توتونچیان در پایان اعلام کرد: این تشکل به کسانی که عاملان کشته شدن پلنگ تنکابنی را معرفی کنند، جایزه ای نقدی اعطا می کند.

همچنین در پایان مراسم بیانیه ای قرائت شد که متن آن به شرح ذیل است:

ما حامیان حقوق حیوانات و فعالان عرصه حرمت حیات برآنیم تا با این تجمع اعلام انزجار و نفرت خود را از عمل شنیع و کشتار وحشیانه البرز پلنگ با شکوه تنکابنی اعلام داشته و از مسئولین امر برای پایان دادن به خشونت های زیست محیطی استمداد کنیم.

سرکار خانم دکتر ابتکار معاونت محترم رئیس جمهور و ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست متأسفانه تروریست های موجود در عرصه محیط زیست و طبیعت با در دست داشتن مجوز حمل سلاح های شکاری و شکار نه تنها به توازن زیستی کمک نمی کنند بلکه بقا زیستی را نیز در طبیعت بر هم زده و موجبات نابودی و انقراض نسل های مختلف گونه های جانوری را به وجود می آورند.

سرکار خانم دکتر ابتکار ما برای جلوگیری از خشونت در اجتماع و نیل به صلح پایدار جهانی بیش از آن که نیاز به کاشت نهال صلح داشته باشیم، نیاز به توقف خشونت علیه حیوانات داریم.ابهت و شکوه البرز بزرگترین گربه سان ایرانی را هر کسی در هم شکست، باید مجازات شود. زمین رو به نابودی است و این وضعیت اسفبار را اسنان ها برای زمین رقم زده اند و باید با انسان ها برخورد شود.

نه مجازاتی از نوع مرگ بلکه معاینه و درمان توسط روان شناسان و روان پزشکان برای بازگشت به اجتماع به عنوان ناجی حیات وحش که تا به امروز سرمایه گذاری در این حوزه نداشته ایم، یا مجازات انجام وظیفه در مکان های استحفاظی نگهداری گربه سانان که اگر گونه ای را شکارچی می کشد موظف به تلاش برای زنده ماندن بقیه گونه ها شود.لذا ما حامیان حیات وحش و محیط زیست از دکتر ابتکار و رئیس دولت تدبیر و امید که با شعار خود بارقه ای از امید در دل مردم و جوانان به وجود آوردند، می خواهیم که مدبرانه به حل معضلات و مشکلات محیط زیست بپردازند و متعهد می شویم در این راه از هیچ همکاری دریغ نکنیم.
حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / فلسفه بزرگان / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ /  بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین  فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ  مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / ارد حکیم بزرگترین  فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، مصطفی بهمن آبادی روز چهارشنبه در همایش پکس ویژه مدیران بیمارستانی اظهار داشت: با توسعه پکس، تصویربرداری بیمارستانی دچار تحول خواهد شد و نسخه های کاغذی مانند سونوگرافی و همچنین فیلم های رادیولوژی، جای خود را به فایل های الکترونیکی قابل ارسال و اشتراک گذاری خواهند داد.

وی با بیان اینکه در کشورهای اروپایی و توسعه یافته، نهادهای بیمه گر مسوولیت توسعه پکس را برعهده دارند، گفت: در کشور ما سازمان های بیمه گر، همکاری زیادی در این امر ندارند و به طور کلی، متولی توسعه پکس مشخص نیست.

وی از برنامه پژوهشکده سلامت الکترونیک برای راه اندازی ستاد توسعه پکس در کشور خبر داد و گفت: پیشنهاد دادیم این ستاد با حضور نمایندگانی از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی، سازمان پزشکی قانونی و پژوهشکده سلامت الکترونیک تشکیل شود.

به گفته بهمن آبادی، پس از راه اندازی ستاد توسعه پکس، امور اجرایی توسط وزارت بهداشت، فعالیت های توسعه ای از سوی نماینده بیمه، مسائل حقوقی توسط پزشکی قانونی و فعالیت های پژوهشی نیز با همکاری پژوهشکده سلامت الکترونیک پیگیری خواهد شد.

وی پیش بینی کرد طرح پیشنهادی ستاد توسعه پکس تا چهار یا پنج ماه آینده برای تایید به وزیر بهداشت ارائه شود و گفت که این طرح، قبل از ارسال به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، بر روی سایت اطلاع رسانی پژوهشکده سلامت الکترونیک قرار می گیرد تا متخصصان و کارشناسان، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه کنند.

همایش پکس ویژه مدیران بیمارستانی امروز - چهارشنبه - به همت پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این دانشگاه آغاز شد.

در مراسم گشایش این همایش محمدحسن ناصری قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علیرضا رهایی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حسن ریاضی رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت ، مدیران تعدادی از بیمارستان های کشور و جمعی از فعالان حوزه بهداشت حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این همایش دو روزه با حضور در کارگاه های آموزشی تخصصی با مقوله های مدیریت استراتژیک استقرار پکس، استانداردهای جهانی دایکام، مبانی پکس، اعتبار بخشی در پکس، الزامات سخت افزاری پکس، گردش کار در پکس و برخی از ارزش های افزوده آن، بررسی چالش های بیمارستان فیلم لس در ایران، کاربردهای مدیریتی تصویر برداری دیجیتال و امنیت اطلاعات، اشتباهات رایج در انتخاب پکس و چالش های فراروی توسعه پکس در کشور آشنا خواهند شد.


عکس فیس بوکی ، تصویر جملات بزرگان ، تصویر سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher