"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

اندازه گیری انسولین با نانو حسگرهای اصلاح شده

به گزارش ایرنا از ستاد ویژه فناوری نانو ، دکتر علیرضا فخاری زواره ، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ، در خصوص این تحقیقات که با هدف اندازه گیری مقادیر بسیار کم انسولین در محیط های مختلف صورت گرفته ، گفت : در این تحقیق برای مطالعه اکسایش الکتروکاتالیتیکی آمینو اسید انسولین از الکترود کربن چاپی استفاده شده است.

همچنین از اصلاحگر نیکل اکسید در ابعاد نانو جهت اندازه گیری انسولین استفاده شده که سنتز این نانو ذرات از طریق اعمال پالس های پتانسیل انجام شده است.

فخاری زواره در مورد آینده تجاری این کار گفت : روش های الکتروشیمیایی ارزان و ساده هستند و جهت استفاده در مراکز مختلف بسیار مناسب ، به علاوه با توجه به این موضوع که این بررسی بر روی الکترودهای کربن چاپی صورت گرفته ، می توان با بهبود شرایط ، از آن به صورت تجاری استفاده نمود.

نتایج این کار تحقیقاتی که از سوی دکتر بنفشه رفیعی و دکتر علیرضا فخاری زواره عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفته ، درمجله Biosensors and Bioelectronics (جلد 46، 2013، صفحات 130 الی 135) منتشر شده است.


عکس فیس بوکی ، تصویر جملات بزرگان ، تصویر سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبابه گزارش ایرنا از ستاد ویژه فناوری نانو ، این نانوکاتالیست با استفاده از مواد اولیه مناسب و ارزان قیمت تولید شده و فرایند تولید آن ساده و قابل کنترل است.

این محققان با استفاده از مواد اولیه مناسب و ارزان قیمت و به روش رسوب دهی کنترل شده به تولید نانوذرات سولفید روی پرداخته و با استفاده از آنالیزهای متداول مانند ایکس آر دی و تی ای ام ساختار این نانوذرات را مورد بررسی قرار دادند.

برخورد فتون های تابش با مولکول های ترکیبات آنتی بیوتیک منجر به تخریب این مولکول ها شده از این رو در ادامه تحقیقات، نمونه های آبی از ترکیبات آنتی بیوتیک تهیه شده و به روش پیمانه ای تحت تابش فرابنفش قرار داده شد. همچنین جهت افزایش سرعت فتوتخریب ، از نانوذرات سولفید روی به عنوان فتوکاتالیست استفاده شد.

دکتر حمیدرضا پوراعتدال ، عضو هیأت علمی دانشگاه مالک اشتر، گفت : وجود فتوکاتالیست سرعت تولید رادیکال های فعال برای واکنش های شیمیایی را افزایش و با کاهش اندازه ذرات و تهیه نانو ذرات آن ، تأثیر فتوکاتالیست در سرعت تخریب افزایش می یابد.

بنابراین در این تحقیق، فتوتخریب این ترکیبات در حضور نانوذرات سولفید روی به عنوان یک فتوکاتالیست ناهمگن در نمونه های آبی مورد مطالعه قرار گرفت.

در ادامه تأثیر چند متغیر بر بازده فرآیند فتوتخریب ، مانند مقدار فتوکاتالیست ، pH محیط و مدت زمان تابش دهی و دستیابی به شرایط بهینه بررسی شد.

مطالعه تأثیر مقادیر ترکیبات آنتی بیوتیک بر سرعت فرایند فتوتخریب از بخش های دیگر این تحقیق بود.

نتایج این پژوهش که برگرفته از پایان نامه محمدعلی حسنعلی ، دانش آموخته کارشناسی ارشد شیمی است، نشان داد حذف ترکیبات دارویی آنتی بیوتیک در نمونه های آبی به روش فتوتخریب به کمک این نانوذرات در مدت زمان کوتاه با بازده بالای 90٪ امکان پذیر است.

همچنین از آنجا که سطح کاتالیست های ناهمگن در واکنش های شیمیایی ، یک متغیر بسیار تاثیرگذار در سرعت واکنش است ، مشخص شد که با کاهش اندازه ذرات و افزایش سطح قابل دسترس فتوکاتالیست سرعت واکنش افزایش می یابد.

از مهم ترین ویژگی های این نانوکاتالیست تولید آن با استفاده از یک روش کم هزینه است که خود نوید بخش تصفیه پساب های صنعت داروسازی با استفاده از یک روش کارآمد و در مدت زمان مناسب و مقرون به صرفه است.

این محققان در ادامه این پژوهش به دنبال استفاده از سایر نانوکاتالیست ها به منظور افزایش سرعت فرآیند فتوتخریب آلاینده های شیمیایی در نمونه های آبی موجود در پساب صنایع مختلف هستند.

این کار تحقیقاتی به دست دکتر حمیدرضا پوراعتدال و محمد علی حسنعلی انجام شده است و نتایج آن اخیراً در مجله Desalination and Water Treatment (جلد 51، ماه مارس سال 2013، صفحات 2617 تا 2623) به چاپ رسیده است.
حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / فلسفه بزرگان / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ /  بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین  فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ  مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / ارد حکیم بزرگترین  فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگ

رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ماموران این اداره با گزارش اهالی منطقه راهی محل شدند و این یوزپلنگ را که در حال پرسه زدن در حوالی روستا مشاهده کردند.

روستای چهل دختران در 60 کیلومتری شهر اسفراین به دلیل حفاظت مناسب زیست محیطی در چند سال اخیر با افزایش جمعیت آهو مواجه شده که طعمه مورد علاقه یوزپلنگ است.

ˈحمید فخرانیˈ افزود: ماموران حفاظت محیط زیست با همکاری اهالی روستای چهل دختران یوزپلنگ گرسنه را برای در امان ماندن از آسیب سگهای گله به زیستگاه اصلی آن ˈمیاندشتˈ واقع در شهرستان جاجرم هدایت کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین از مردم خواست که به زیستگاههای این جانور که در دشتهای باز، تپه ماهورهای استپی و نواحی بیابانی است نزدیک نشده و با چرای دام آن را از بین نبرند و در صورت مشاهده این گونه کمیاب در خطر انقراض، با پرهیز از آزار و اذیت آن اداره محیط زیست و یا پاسگاههای محیطبانی را در جریان بگذارند.

یوزپلنگ آسیایی با میانگین زیست در حدود 18 سال از انواع پستانداران کوچک و بزرگ تغذیه می کند.

این گونه منحصر به فرد با اندامی کشیده تر از پلنگ در گوشه چشمها دو نوار سیاه رنگ موسوم به اشک دارد و برخلاف دیگر سگسانان سری کوچک و گرد و پوزه ای کوتاه و گوشهایی کوچک و گرد دارد.نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher