X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

پیامبر اسلام(ص) منادی وحدت در جهان اسلام است

به گزارش خبرنگار ایرنا،حجت الاسلام ˈسید محمد حسینی شاهرودیˈ روز پنجشنبه در پنجمین همایش منادیان وحدت در سنندج افزود: خداوند خود دعوت کننده به وحدت است و این رسالت خطیر به پیامبر گرامی اسلام(ص) واگذار شده و آن حضرت در تمام ابواب محور وحدت اسلامی قرار گرفتند و قرآن و اهل بیت(ع) نیز در ادامه این وحدت قرار دارند.

وی با بیان اینکه تلاش قدرت های بزرگ همواره برای از بین بردن اسلام بوده است گفت: تا زمانیکه مسلمانان از کلام الهی و سیره و سلوک پیامبر گرامی اسلام(ص) بهره بگیرند هیچ قدرتی نمی تواند خدشه ای بر وحدت آنان وارد کند، و روز بروز بر این اتحاد افزوده می شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: وحدت و انسجام میان مسلمانان موجب رشد و تکامل دین می شود، و دست تفرقه و نفاق دشمنان را از سر اسلام کوتاه خواهد کرد لذا تلاش برای تقویت این وحدت و همبستگی باید روز بروز بیشتر شود.

وی با بیان اینکه تفکرات وهابیت و گروه های تکفیری اسلام را در معرض خطر قرار داده افزود: تمام هدف آنان ایجاد شبهه و تفرقه و شکاف در میان مسلمانان، و سست کردن اعتقادات دینی آنان است.

به گفته وی یکی از کارهایی که گروه های وهابیت انجام می دهد تلاش برای از بین بردن تفکر مولودی خوانی و مداحی است تا با حذف آن اسم و یاد پیامبر(ص) از اذهان مردم دور شود.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی با بیان اینکه اینگونه تفکرات بطور کامل بر خلاف اعتقادات مسلمانان است از علما و روحانیان، به عنوان منادیان وحدت خواست که جامعه را نسبت به مقابله با این تفکرات آگاه کنند.


عکس فیس بوکی ، تصویر جملات بزرگان ، تصویر سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا


ˈصاحب زاده حامدرضاˈ پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: ایران با توجه به توطئه های استکباری و طرح های شیطانی رژیم غیرقانونی صهیونیستی در راستای تفرقه افروزی میان مسلمانان ؛ همواره نسبت به چالش های جهان اسلام ابراز نگرانی کرده و تلاش های موثری برای رفع این مسائل انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی که خود قربانی تروریسم بوده و سالها در جنگ تحمیلی با عناصر استکباری مبارزه کرده به خوبی نسبت به توطئه های ضداسلامی دشمنان آگاه بوده و توانسته گام های موثری در مسیر وحدت اسلامی و روشنگری مسلمانان نسبت به واکنش به طرح های آمریکا و رژیم صهیونیستی بردارد.

حامدرضا با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر اتحاد امت اسلامی علیه توطئه دشمنان به ویژه صهیونیست ها گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل نه تنها چراغ راه سعادت برای ایرانی ها بود؛ بلکه تمام جهان اسلام و مردم دنیا مشاهده کردند که امام خمینی چگونه رژیم شاهنشاهی را سرنگون کرد و حکومتی اسلامی همراه با اتحاد و همبستگی میان مردم ایجاد کردند.

وی بر این باور است که قدرت های جهانی اکنون در حیرت بسر می برند که دولت و مردم ایران باتوجه به تحریم های غیرقانونی علیه آنان ؛ چگونه مراحل ترقی را طی کرده و حتی ذره ای از سیاست و حق قانونی خود برای توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای عقب نشینی نکردند.

این شخصیت مذهبی پاکستان؛ عناصر وابسته به آمریکا، رژیم نامشروع اسراییل و برخی کشورهای عربی را به ایجاد درگیری های مذهبی و خشونت های فرقه ای در منطقه از جمله کشورهای ˈسوریه، عراق، پاکستان ؛ افغانستان و مصرˈ متهم کرد و افزود: متاسفانه برخی از کشورهای عربی که خود را مدعی رهبری امت اسلامی می دانند با پشتیبانی مالی از گروه های تکفیری به عامل فساد و جنگ میان مسلمانان تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای عربی نیز از عناصر غربی دعوت کردند که به سوریه حمله ور شده و حتی آنان هزینه این جنگ را پرداخت می کنند ولی باید گفت که این کشورها که خود در زمره کشورهای اسلامی محسوب می شوند چگونه حاضر هستند قدرت های بیگانه را برای کشتن برادران دینی و حمله به اماکن مقدس اسلامی دعوت کنند.

صاحب زاده حامدرضا گفت: امروز در پاکستان تمام فرق مذهبی به ویژه شیعیان و اهل تسنن بصورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند البته برخی از گروه های تکفیری و درعین حال غیرقانونی که مدعی اسلام گرایی هستند ضمن دریافت حمایت های مالی از کشورهای بیگانه و برخی از سرویس های اطلاعاتی کشورهای منطقه به منظور ایجاد فضای درگیری و تشدید اختلافات فرقه ای در پاکستان ؛ توطئه می کنند.

وی تاکید کرد: این حسرت دیرینه آمریکا و رژیم صهیونیستی است که جهان اسلام با هرج و مرج روبرو شده و مسلمانان در فضای درگیری و کشتار قرار بگیرند اما وظیفه مسلمانان جهان اتخاذ رویکرد صلح آمیز، خویشتنداری و بردباری درخصوص تمام مسائل بوده و درعین حال دولت های اسلامی نیز نباید اجازه دهند تا عناصر خارجی در امور داخلی کشورهایشان دخالت و یا اقدام به توطئه علیه امت اسلامی کنند.

حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / فلسفه بزرگان / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ /  بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین  فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ  مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / ارد حکیم بزرگترین  فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگحسن حبیبی، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته این مشکل تنها مربوط به فارس و منطقه ممسنی نیست، بلکه حفاری های غیر مجاز با هدف دست یابی به آثار تاریخی که گاه خسارت های جبران ناپذیری هم به این آثاروارد می کند در اکثر نقاط کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: در شهرستان ممسنی و رستم آثار ارزشمند تاریخی وجود دارد که قدمت برخی از آنها به شش هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد اما در کمال تعجب می بینیم که در اثر بی توجهی به این آثار، توسط برخی افراد سودجو صدماتی به این آثار وارد می شود یا به سرقت می روند.

او اظهار کرد: با توجه به قدمت این منطقه باید نسبت به حفظ آثار موجود در آن تلاش و کوشش بیشتری شود.

حبیبی افزود: آثار ارزشمند تاریخی به عنوان یک سرمایه گرانقدر باید توسط مسوولان از گزند باد، باران و آفتاب و همچنین دست اندازی سودجویان درامان باشند تا نسل های آینده ما را مورد سرزنش قرار ندهند.

این مورخ و تاریخ نویس گفت: امروز بسیاری از کشورهای جهان با رسیدگی و توجه به این آثار موفق شده اند سالانه گردشگران زیادی را جذب کرده و درآمدهای سرشاری را نسیب کشورشان کنند.

وی در خصوص آثار تاریخی منطقه ممسنی هم گفت: مجموعه آثار تاریخی این شهرستان را در کتابی با عنوان ˈاثرهای پیش از تاریخ و دوران تاریخی و مشاهیر شهرستان ممسنیˈ گردآوری کرده ام که در آن تمامی این آثار بعلاوه عکس و همراه با توضیحاتی در مورد آن اثر معرفی شده اند.

حبیبی، در خصوص کشف یک کتیبه در منطقه رستم نیز گفت: این کتیبه که احتمالا متعلق به دوران ساسانی است و با خط پهلوی ساسانی بر آن نوشته شده، متاسفانه هنوز خوانده نشده و بر اثر بی توجهی رو به نابودی می رود.

این پژوهشگر آثار تاریخی افزود: آثار تاریخی هویت و شناسانه هر منطقه و کشور محسوب می شود که باید دستگاهها و متولیان امر نسبت به حفظ و نگهداری از این آثار که درآمدهای حاصل از آنها در آینده جای درآمدهای نفتی را خواهند گرفت تلاش کنند.

ممسنی در 164کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد.عکس جملات بزرگان ، عکس سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher