X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

میهمانی بزرگ عمو قناد در جشن تولد پیامبر اکرم (ص)

به گزارش خبرنگار فرهنگی، مجید قناد روز پنج شنبه با اعلام این خبر گفت: در تدارک جشن بزرگی برای ولادت خاتم انبیا حضرت محمد (ص) و همچنین میلاد امام ششم شیعیان هستیم، جشنی که در آن همه بچه های ایران دعوت خواهند بود.

وی افزود:همکارانم به بهانه همین مناسبت مبارک مجموعه نمایش ها، مسابقه ها و سرودهای شاد و مفرحی را آماده پخش کرده اند که در این سه ویژه برنامه تقدیم بچه های ایران می شود.

این تهیه کننده گفت: با توجه به این نکته که 29 دی ماه در تقویم رسمی کشور، روز مهرورزی و اخلاق نام گرفته سعی خواهیم کرد در برنامه های خود درباره این دو موضوع مهم با بچه ها گفتگو کنیم.

به گفته قناد اجرای نمایش «وحدت» و روایت زندگی رسول مهربانی با بیانی ساده و قابل فهم برای بچه های از دیگر بخش های این برنامه کودکانه خواهد بود.

«جمعه به جمعه، خونه به خونه» کاری از گروه کودک و خردسال شبکه دو سیماست، این برنامه جمعه، شنبه و یکشنبه از ساعت 9.40 دقیقه میهمان خانه مخاطبان خود می شود.

عکس جملات بزرگان ، عکس سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا


به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران 29 دی تا 11 بهمن میزبان سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خواهد بود.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، یکشنبه 29 دی نمایش «افسونگر» از تهران نوشته مهدی کوشکی و به کارگردانی مصطفی کوشکی به مدت 55 دقیقه روی صحنه می رود. این نمایش در دو بخش تئاتر نسل نو و مسابقه تازه های تئاتر ایران حضور دارد.

دوشنبه 30 دی و سه شنبه 1 بهمن نمایش «در باب تفریحات سالم و غیرسالم» از تهران نوشته سید احسان عرفانی و کارگردانی مشترک فریبرز کریمی و احسان عرفانی به مدت 90 دقیقه اجرا می شود. این نمایش نیز در دو بخش تئاتر نسل نو و مسابقه تازه های تئاتر ایران حضور دارد.

چهارشنبه 2 بهمن نمایش «کوپن» از تهران نوشته سپیده خمسه نژاد و به کارگردانی سید جواد روشن به مدت 90 دقیقه روی صحنه می رود. این نمایش در دو بخش چشم انداز تئاتر ایران در سال 93 و مسابقه تازه های تئاتر ایران حضور دارد.

پنجشنبه 3 و جمعه 4 بهمن نمایش «خیال بی خیال» از اصفهان نوشته فاطمه مکاری و به کارگردانی احسان فاضلی به مدت 60 دقیقه اجرا می شود. این نمایش در دو بخش برگزیدگان تئاتر مناطق و مسابقه مرور تئاتر ایران شرکت کرده است.

شنبه 5 و یکشنبه 6 بهمن نمایش «فلان و چنان، حکومت خان جان» از خمین نوشته رضا شاهبداغی و به کارگردانی مهدی محمدی به مدت 50 دقیقه روی صحنه می رود. این نمایش در دو بخش برگزیدگان تئاتر مناطق و مسابقه بین الملل حضور دارد.

سه شنبه 8 بهمن نمایش «یوبیتسومه» از تهران به نویسندگی و کارگردانی نیما نادری به مدت 70 دقیقه اجرا می شود. این نمایش در دو بخش تئاتر نسل نو و مسابقه تازه های تئاتر ایران شرکت دارد.

پنجشنبه 10 بهمن نمایش «تب تند ط!» از تهران نوشته محمود احدی نیا و به کارگردانی رضا رشادت به مدت 70 دقیقه روی صحنه می رود. این نمایش در دو بخش تئاتر نسل نو و مسابقه تازه های تئاتر ایران حضور دارد.

در آخرین روز سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز جمعه 11 بهمن نمایش «زندگی در تئاتر» از تهران نوشته دیوید مامت و به کارگردانی محمد برهمنی به مدت 90 دقیقه اجرا می شود. این نمایش در بخش جشنواره جشنواره ها حضور دارد.

کلیه اجراهای تماشاخانه استاد انتظامی در دو سانس 17 و 19 روی صحنه می روند.

سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 24 دی تا 12 بهمن ماه به دبیری قادر آشنا برگزار می شود.*انتشار آلبوم ˈسایه سوم ˈ مهرزاد خواجه امیری

آلبوم مهرزاد خواجه امیری با نام ˈ سایه سوم ˈ منتشر شد .

در این اثر مهرزاد خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ علاوه بر خوانندگی ، آهنگسازی و تنظیم قطعات آن را نیز بر عهده دارد .

در این آلبوم قطعات زیبایی چون : دارم میرم ، آخرین لحظه ، نگفته ها ، حسی که من دارم ، خوش به حالت ، دوراهی ، کتاب زندگی و یکی از ما سه نفر، را خواهید شنید .

از ویژگی های این آلبوم می توان به اجرای استادانه خواجه امیری وهمکاری و حضور چهره های مطرحی چون استاد محمد علی بهمنی ، روزبه بمانی ، فرید احمدی ، سیاوش میرزایی ، پورنگ بهادر ، محسن شیرالی ، الناز اسفند فرد و محمد سعید شایان اشاره کرد .* کتاب «درآمدی بر خوشنویسی ایرانی» منتشر شد

کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی، تالیف حمیدرضا قلیچ خانی از سوی انتشارات فرهنگ معاصر منتشر شد.

کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی با یاد پدر خوشنویسی ایرانی ،و در قالب مقاله ای فارسی به عنوان کتاب مرجع روانه بازار نشر شد.

این کتاب در 5 فصل ˈزبان و خط در ایرانˈ ،ˈخوشنویسی در ایرانˈ ،ˈآموزش خوشنویسیˈ ،ˈشعر و خوشنویسیˈ وˈرساله های آموزشی خوشنویسیˈ ،پژوهشی کامل را از زمان پیدایش زبان و خط در ایران آغاز می کند و پس از گفتاری کوتاه درباره خاستگاه خط ،به زبان و خط های رایج در عصر هخامنشیان ،اشکانیان و ساسانیان می پردازد.

در صفحات پایانی کتاب و پیش از شرح تصاویر و نمایه نیز فهرست کاملی از هنرمندان عرصه خوشنویسی ارائه شده است که حاصل یادداشت های خلاصه شده مولف طی 15 سال است. جامعه آماری این فهرست دربرگیرنده کاتبان و خوشنویسانی است که در روند تولید آثار نفیس و ارزشمند یا پیدایش و تحولات خط و یا سبکی در خوشنویسی نقش داشته اند و گاه هنرمندان گمنامی را بر می گیرد که تا کنون معرفی نشده اند.

این کتاب در شمارگان 2هزار نسخه ،در 400 صفحه و در قطع رحلی منتشر شده است.

همچنین از نکات برجسته کتاب می توان به تصاویر متعدد رنگی از نمونه خطوطی که جا به جا در متن به آنها اشاره شده است ،اشاره کرد که 95 درصد این تصاویر برای نخستین بار منتشر می شود.

عکس جملات بزرگان ، عکس سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبا


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الله ایوبی به همراه محمد حیدری مشاور عالی رییس سازمان سینمایی در امور جشنواره ها و حسین مسافر آستانه مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری امروز پنج شنبه در سر صحنه فیلمبرداری فیلم معراجی ها به کارگردانی مسعود ده نمکی حضور یافتند.

ایوبی همچنین با حضور در شهرک دفاع مقدس محل فیلمبرداری این سریال که قرار است یک نسخه سینمایی از آن به سی و دومین جشنواره فیلم فجر ارائه شود از محل حادثه انفجار که منجر به جان باختن پنج تن از دست اندرکاران فیلم معراجی ها شد ، دیدن کرد و یاد این هنرمندان را گرامی داشت.

وی در ادامه به سر صحنه فیلمبرداری معراجی ها رفت و از نزدیک با مسعود ده نمکی کارگردان این اثر و محمود رضوی تهیه کننده ، بازیگران و عوامل این اثر نیز به گفت وگو پرداخت.

ده نمکی در این دیدار با ابراز تاسف از فقدان جواد شریفی راد مسئول جلوه های ویژه سینمای ایران در گفت وگو با رییس سازمان سینمایی از اقدامات این زنده یاد به عنوان مسئول جلوه های ویژه فیلم معراجی ها سخن گفت .** ضرورت شناسایی مشکلات ساخت آثار دفاع مقدس

رییس سازمان سینمایی در حاشیه این دیدار به خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: آمدیم به دست اندرکاران فیلم معراجی ها خدا قوت بگوییم که با این سختی، صحنه های شور و حماسه های دفاع مقدس را پس از حادثه تلخ چند روز گذشته بازنمایی می کنند.

وی یادآور شد: از اینکه دوباره تولید این اثر آغاز شده خوشحالیم و امیدواریم که معراجی ها به سی و دومین جشنواره فیلم فجر برسد تا مردم بتوانند نظاره گر این فیلم سینمایی با محور دفاع مقدس باشند.

ایوبی در ادامه درباره نقش سازمان سینمایی در حمایت از تولید فیلم های دفاع مقدس توضیح داد: اولویت همه ما از جمله سازمان سینمایی، کمک به ساخت فیلم های دفاع مقدس است؛ ما به مشکلات این بخش نیز به درستی واقف هستیم.

وی گفت: به بهانه حادثه تلخ رخ داده در شهرک دفاع مقدس، باید با همه علاقه مندان و سازندگان فیلم های دفاع مقدس یک جا جمع شده و مشکلات ساخت این نوع آثار را بررسی کنیم .

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: برای حل مشکلات و معضلات ، سازمان سینمایی به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد، حل این مشکلات نیاز به عزمی ملی و سیاسی دارد. چرا که مسئله سینمای دفاع مقدس فقط ابزار نیست و دربخش های مختلف مسئله داریم .

امروز پنج شنبه برزو ارجمند و پندار اکبری جلوی دوربین ده نمکی قرار گرفتند و بخش های مربوط به فیلمبرداری انجام شد.

پروژه معراجی ها با تهیه کنندگی سید محمود رضوی است ، این اثر بیش از 40 بازیگر دارد ، قرار است در شکل یک فیلم سینمایی اکران و پس از آن در قالب یک مجموعه تلویزیونی پخش شود.

درخلاصه داستان معراجی ها چنین آمده است: قراراست تعدادی از شهدای گمنام تفحص شده در یکی از دانشگاه ها دفن شوند اما گروهی از دانشجویان با تحریک استاد گنجی اقدام به آشوب و جنجال در دانشگاه می کنند که آغاز قصه ای می شود تا گروه دانشجویان ناچار به سفری ناخواسته می شوند.

اکبر عبدی، علی صادقی، نیما شاهرخ شاهی، حمید لولایی، رضا رویگری، دانیال عبادی، برزو ارجمند، سیدمهرداد ضیایی، غلامحسین لطفی، مجید شهریاری، اصغر نقی زاده، اسماعیل سلطانیان، بهاره افشاری، مریم کاویانی، لاله صبوری، امیر نوری، کاوه خداشناس، سمانه پاکدل، حدیثه تهرانی در این فیلم بازی می کنند.

هفته گذشته پنج تن از دست اندرکاران فیلم معراجی ها در یک سانحه پشت صحنه فیلم جان خود را از دست دادند.عکس جملات بزرگان ، عکس سخنان بزرگان ، عکس های جالب ، عکس حکیم ارد بزرگ ، عکس ارد حکیم ، ارد مجتبی شرکاء ، عکس حکیم بزرگ ، حکمت اردیسم ، عکس ارد بزرگ ، hakim orod bozorg , hekmat orodism , orod hakim,عکس مشاهیر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار استان البرز ، عکس سخنان زیبانظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher