"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

خرید خدمات از بخش خصوصی چاره تکمیل پروژه های نیمه تمام است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ˈمنصور حقیقت پورˈ در جمع خبرنگاران استان اردبیل افزود: در دو سال گذشته به دلیل شرایط مالی دولت و محدودیت منابع شاهد اقدمات جدی عمرانی و زیرساختی نبودیم و حتی بسیاری از پروژه ها متوقف شدند.

وی با بیان اینکه حتما باید به چابک سازی دولت فکر کنیم، گفت: امروز شاهد سنگینی حرکت دولت در پروژه های عمرانی هستیم از طرفی هم محدودیت منابع باعث شده تا این پروژه ها به سرانجام نرسد بطوریکه 2 هزار و 950 پروژه نیمه تمام در کشور داریم.

او اضافه کرد: باتوجه به گرایشی که در کشور وجود دارد، ما نیز در بودجه سال 93 طوری لحاظ کردیم تا بخشی از ظرفیت ها را آزاد کنیم و حتی الان بحثی مطرح است مبنی براینکه پروژه های نیمه تمام را بتوانیم به بخش خصوصی واگذار کنیم تا دولت منابع خود را به این بخش منتقل نکند.

وی تشریح کرد: در بخش بهداشت و درمان با سامان دهی پزشکان می توان پروژه های احداث بیمارستان ها را واگذار کرد، با سازمان دهی معلمان نیز می توانیم پروژه های احداث مراکز آموزشی را واگذار کنیم و از آنها خرید خدمت داشته باشیم و حتی تولیت را به دست آنها بسپاریم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به فاصله شاخص های توسعه استان اردبیل با میانگین کشوری اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا این فاصله به نحو معقول و مناسبی جبران شود و آرزو داریم که مدیریت جدید با تلاش نمایندگان بتواند کارگاه های عمرانی اردبیل از جمله سدهای معیشتی، جاده ها و نیروگاه ها را فعال کند.

وی افزود: در بخش صنعت، کشاورزی و آب و خاک و گردشگری نیازمند سرمایه گذاری اصولی و اساسی تری در منطقه هستیم و امیدوارم یکی از اقدامات مسوولان استان زمینه سازی حضور بخش خصوصی برای توسعه در این حوزه ها باشد.

وی با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل اظهار کرد: این پروژه 300 میلیارد ریال بدهکاری دارد و نزدیک هفت هزار میلیارد ریال دیگر برای اتمام آن مورد نیاز است که اگر بتوانیم بخش خصوصی را وارد کنیم می توانیم در قدم بعدی با خرید خدمات سرمایه گذاری ها را جبران کنیم.

معاش مردم دغدغه اصلی دولت و مجلس است

*******************

حقیقت پور در ادامه گفت: عزت، عظمت و شخصیت روحی مردم می طلبد که ما تمام تلاش خود را به این امر معطوف کنیم تا مردم از نعمت تغذیه، پوشاک، بهداشت و آموزش که جزو آرمان های مقدس دین مبین اسلام و از اهداف مدیریت جدید است، بهره مند شوند و به سمتی برویم که مردم دغدغه نیازهای اساسی خود را نداشته باشند.

وی با اشاره به نرخ تورم 35 درصدی در کشور بیان کرد: افزایش 18 درصدی حقوق کارمندان نشان می دهد که بین این دو تعادلی وجود ندارد ولی تلاش دولت در این جهت است که برنامه هایی در این زمینه اجرا کند تا نرخ تورم به وضعیت معقولی برسد و این خلا جبران شود.

او با بیان اینکه دولت تلاش کند تا قیمت ها کاهش یابد، ادامه داد: اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها می تواند کمک حال طبقات آسیب پذیر با درآمدهای محدود شود، همچنین سبدهای کالایی که دولت پیش بینی کرده می تواند کمک کند تا طبقه کارگر و کارمند وضعیت بهتری پیدا کنند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس اضافه کرد: اگر پیش بینی دولت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی تامین شود، می توانیم با کمک در بحث تامین اجتماعی و از جمله آموزش و درمان مجانی تلاش کنیم تا طبقات در معرض خطر بیش از این تحت آسیب قرار نگیرند.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim
ˈقربانعلی سعادتˈ روز چهارشنبه در دیدار با سجاد یعقوبی برترین مخترع زیر 20سال جهان و مخترع ماکویی افزود: جوانان با استعداد، خلاق و مبتکر بسیاری در آذربایجان غربی وجود دارند و ما وظیفه خود می دانیم که از این مبتکران به بهترین نحو ممکن حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: با تلاش جوانان و خلاقیت روز افزون آنان، توانسته ایم مبتکرهای توانمندی را در سالهای گذشته در استان پرورش و تحویل جامعه علمی کشور و حتی جهان بدهیم.

وی اظهار کرد: در بررسی نتایج کنکور سالهای مختلف در آذربایجان غربی به این نتیجه می توان رسید که افرادی رتبه های برتر را کسب کرده اند اکثرا در مناطق محروم زندگی کرده اند و حتی از کلاسهای تقویتی کنکور نیز بی بهره بوده اند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این امر نشان می دهد باید از جوانانی که در گوشه و کنار کشور و استان حضور دارند حمایت و پشتیبانی کنیم.

سعادت با اشاره به تحصیل برخی از نخبگان جوان در دانشگاه های جهان گفت: امیدواریم بسترهای لازم برای بازگشت این افراد به کشور فراهم شود تا به کمک این جوانان روز به روز شاهد شکوفایی و پیشرفت ایران اسلامی باشیم.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


پیمان اکبری عصر چهارشنبه پس از برد 3 بر 1 تیمش برابر شهرداری ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه ما امروز علی کشاورز را دراختیار نداشتیم کار برای ما بسیار سخت شده بود ولی توانستیم پس از شکست 25 بر 16 در ست اول مجددا در ست دوم اختیار بازی را در دست گرفته و با تغییر تاکتیکی مناسب و پیاده کردن برنامه های از قبل تعیین شده هر سه امتیاز این دیدار را کسب کنیم.

وی اظهار کرد: این پیروزی را به بازیکنانم تبریک می گویم و از انسجام تیمی و هماهنگی خوب آنان تشکر می کنم.

اکبری گفت: والیبال مثل دیگر رشته های ورزشی نیست و باید حتما یکی از دو تیم پیروز میدان باشد و نتیجه مساوی در آن معنی ندارد و تیم ارومیه هم برابر ما خوب بازی کرد و تلاش آنان نیز قابل تحسین بود.

وی ادامه داد: ولی به نظرمن تیم ارومیه بیش از حد زیر فشار تماشاچیان قرار دارد و حضور تماشاگران شاید در مواقعی به سود تیم میزبان باشد ولی در بسیاری از مواقع اگر خوب مدیریت نشود می تواند به ضرر تیم هم تمام شود.

اکبری گفت: وقتی بازیکنان تحت فشار روحی و روانی تماشاگر قرار می گیرند در صورت وقوع کوچکترین اشتباه توپ و میدان را از دست می دهند و نتیجه به ضرر تیم خودی می شود.

وی گفت: من والیبال ارومیه را از سالهای قبل می شناسم و به خوبی می دانم که تیم های ارومیه ای قدرت برتر لیگ کشور هستند و در این بازی نیز به عینه دیدم که بازیکنان ارومیه عملکرد بسیار خوبی دارند و در صورت کاستن این فشار می توانند با تمرکز بیشتر و استرس کمتری به کار خود ادامه دهند.

اکبری گفت: پیکان با این پیروزی وضعیت رو به بهبود خود را تثبیت کرد و امیدواریم برای بازی های پلی آف بهتر از این عمل کنیم.

وی گفت: در ست سوم ما 16 بر 10 جلو بودیم و این امر باعث شد بازیکنانم بازی را ول کنند ولی وقتی تیم ارومیه توانست در امتیاز 19 - 19 به ما برسد بازیکنانم دوباره با عملکرد خوبی که داشتند توانستند در نهایت این ست را با نتیجه نزدیک 28 بر 26 به سود خود کنند.

تیم شهرداری ارومیه در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور از ساعت 16 روز چهارشنبه در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه پذیرای تیم پیکان تهران بود.

نظارت این بازی را عباس جلایر بر عهده داشت و مرتضی اکرمی و اصغر میرزایی به عنوان داوران اول و دوم امر قضاوت این دیدار را عهده دار بودند.

تیم شهرداری ارومیه یکشنبه هفته آینده میزبان تیم شهرداری تبریز از هفته شانزدهم لیگ برتر کشور است.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher