"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

فرمایشات مقام معظم رهبری چراغ هدایت تمامی نخبگان در کشور است

ˈسجاد یعقوبیˈ روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان جوان کشور، این افراد را به خدمت بیشتر به ایران اسلامی و شناساندن ظرفیت های کشور به جهانیان توصیه فرموده اند که ما تمام توان خود را برای محقق شدن این منویات بکار می گیریم.

وی با ابراز خرسندی از حضور قربانعلی سعادت به عنوان استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: امیدواریم با حضور مدیریت جدید در استان، حمایت های بیشتری از نخبگان جوان در استان انجام شود.

وی اظهار کرد: می توان با تداوم این حمایت ها، روند توسعه استان به ویژه در حوزه پیشرفت های علمی را شتاب بیشتری بخشید.

سجاد یعقوبی دارنده عنوان برترین مخترع زیر 20 سال جهان است که نشان طلای اختراعات جهان را در بخش پزشکی در مسابقات جهانی اختراعات ژنو سوئیس در سال 2013 را از آن خود کرده است.

سجاد، سومین فرزند یک خانواده هفت نفره است که از نوجوانی به واسطه نبوغ و خلاقیت و هوش کم نظیرش قدم در عرصه اختراع و نوآوری گذاشت و حالا در آستانه ۲۱ سالگی با ثبت جهانی آخرین اختراعش افتخاری بزرگ برای کشور به ارمغان آورده است.

این مخترع جوان در این دیدار مدال طلای اختراعات جهان خود را به قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی اهدا کرد.

سجاد یعقوبی در حال حاضر دانشجوی سال دوم رشته پزشکی در یکی از معتبرترین دانشگاههای استانبول ترکیه می باشد.

این مخترع جوان ماکویی تاکنون ۱۹ اختراع را به نام خود ثبت کرده است که از جمله آنها کمربند رفع خستگی و کاهش استرس، دستگاه تقویت کننده و رفع خستگی چشم، روبات سمپاش نوین و هدبند ضد سردرد که در مسابقات جهانی کره جنوبی مدال طلا را برایش به ارمغان آورد.

همچنین ساخت روبات امدادگر که در مسابقات جهانی روبوکاپ مدال نقره گرفت از اختراعات این جوان آذربایجان غربی است.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

ˈمحمد حسین مقیمیˈ عصر چهارشنبه در بازدید از کارخانه هپکوی اراک افزود: دولت تدبیر و امید نسبت به رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی و همچنین افزایش صادرات و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی کشور اهمتام ویژه ای دارد و برای دستیابی به اهداف مورد نظر در این بخش ازهیچ تلاشی دریغ نمی کند.

وی، خواستار تلاش بیشتر مسوولان برای استفاده از تمام ظرفیتها در حمایت از بخش صنعت شد واضافه کرد: ظرفیتهای مناسبی در کشور وجود دارد ومی توان از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران بهره گرفت.

استاندار مرکزی بیان کرد: مشکلات ناشی از تحریم ها و برنامه ریزی های غلط ، سالها است که گریبانگیر صنعت کشور شده و هم اکنون این مشکلات سرباز کرده و خود را نشان می دهد.

مقیمی اظهار کرد: برای رسیدن به شرایط مطلوب صنعت در کشور و به خصوص استان مرکزی باید از فرصت ها و توانمندی های موجود استفاده کرد.

وی، با یادآوری شرایط نامطلوب کارخانه تولید ماشین آلات راه سازی و کشاورزی هپکو اراک گفت: هم اکنون عمده ترین تولیدات این کارخانه ساخت سازه های فلزی است، که این تولید مختصر، در خور کارخانه هپکو نیست.

مقیمی بیان کرد: کارخانه هپکو با وجود داشتن فضاهای صنعتی بسیار مناسب، ابزارهای تولید و نیروهای متخصص باید به زودی بتواند به تولید ماشین آلات راه سازی و کشاورزی که کار اصلی آن است باز گردد.

وی ادامه داد: نیروی کارخانه هپکو از یک هزار و 900 نفر در دو سال گذشته هم اکنون به یک هزار و 200 نفر رسیده است که این امر در عرصه صنعت، تولید و حتی فرهنگ و جامعه یک معضل محسوب می شود.

استاندار استان مرکزی گفت: افزایش نقدینگی کارخانه هپکو، افزایش تعرفه گمرکات ماشین آلات راه سازی و کشاورزی و همچنین خریداری ماشین آلات این واحد توسط نهادهای دولتی و خصوصی از راههای حل مشکلات این کارخانه است .

مدیرعامل کارخانه هپکو اراک نیز در این دیدار گفت: کمبود نقدینگی بزرگترین مشکل این واحد تولیدی است، چرا که این شرکت در سال جاری 500 میلیارد ریال هزینه های جاری داشته در حالی که کل درآمد آن 44 میلیارد ریال بوده است.

ˈفتح الله سعیدیˈ بیان کرد: تعرفه گمرکات ماشین آلات راه سازی و کشاورزی از 30 درصد به 15 درصد کاهش یافته که از این طریق نهادهای دولتی و خصوصی می توانند ماشین آلات مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تر وارد کنند و تولیدات کارخانه هپکو با وجود کیفیت بسیار بالا در انبارها می ماند.

وی ادامه داد: کاهش تعرفه کمرکات باعث می شود که شرکت های خارجی رقیب هپکو از قبیل ولو، کوماتسو و نیوهلند با هدف بازاریابی و بازرگانی به ایران بیایند و دیگر با رویکرد همکاری وارد کشور نمی شوند.

مدیرعامل کارخانه تولید ماشین آلات راه سازی و کشاورزی هپکو اراک اظهار کرد: هم اکنون این کارخانه بیش از 500 میلیارد ریال از پیمانکارن داخلی طلب دارد و به مبلغ 500 میلیارد ریال نیز ماشین آلات تولید شده در انبارهای این شرکت موجود است که اگر پیمانکاران طلب این کارخانه را بدهند و بتوان ماشین آلات موجود در انبارها را به فروش رساند،کمبود نقدینگی این کارخانه برطرف می شود.

سعیدی یادآور شد: 30 برابر شدن حجم نقدینگی مورد نیاز با توجه به نرخ ارز، عدم ارائه خدمات بانکی برای گشایش اعتبار اسنادی، بدهی های معوقه و پرداخت سالیانه 300 میلیارد ریال سود بانکی به بانک تجارت از دیگر مشکلات کارخانه هپکو اراک است.

وی، تولید تراکتور نیمه سنگین دراین کارخانه را یادآور شد و گفت: تولید این تراکتور با قدرت 130 اسب بخار در کشور بی سابقه است که در پایان سال جاری وارد بازار می شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: درصورت حل مشکلات کارخانه هپکو و رونق گرفتن بازارهای خارجی تولیدات این شرکت، می توانیم به قطب تولید ماشین آلات راه سازی و کشاورزی خاورمیانه تبدیل شویم.

استاندار استان مرکزی از واحد های تراشکاری، ماشین کاری، رنگ و واحد تعمیر و خدمات پس از فروش هسکو و ابسته به کارخانه هپکو بازدید کرد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش خبرنگار ایرنا، در نشست منتخبان جامعه ایثارگری استان خوزستان با رییس جمهوری که شامگاه چهارشنبه در تالار شهید هاشمی استانداری در اهواز برگزار شد، یکی از ایثارگران خوزستان به نمایندگی از جامعه ایثارگری استان در سخنانی خواستار تقویت تشکل های مردم نهاد و تشکیل مجلس ایثارگران شد.

دکتر ˈخدادادی ˈ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تشکیل مجلس ایثارگران را گامی در راستای کمک به حل مشکلات آنان خواند و گفت: صدور دستور تشکیل این مجلس از سوی دولت تدبیر و امید خواسته جامعه کارگری است.

وی همچنین با توجه به اهمیت سلامت شهروندان، حل ریشه ای چالش های موجود در بهداشت و درمان و راه اندازی مرکز بین المللی درمان سرطان در استان خوزستان را از رییس جمهوری خواستار شد و گفت: با توجه به روند رو به افزایش سرطان در کشور از دکتر روحانی انتظار داریم برای راه اندازی این مرکز دستور لازم را صادر فرمایند.

خدادادی همچنین گفت: جانبازان شیمیایی خوزستان نیازمند مکان ویژه با امکانات خاص هستند زیرا آلودگی هوا بر شدت بیماری آنان می افزاید.

یک جانباز 55 درصدی نیز به تشریح مشکلات جامعه ایثارگری استان پرداخت و از رییس جمهوری خواست تا دستور لازم در خصوص عملیاتی شدن ماده 13 قانون ایثارگران را صادر کند.

اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و ابلاغ آن به دستگاههای اجرایی و حل مشکل بیمه تکمیلی آزادگان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران از دیگر تقاضاهای مطرح شده از سوی داریوش یعقوب کارشناس ارشد مدیریت به نمایندگی از جامعه ایثارگری استان از رییس جمهوری بود.

پس از پایان سخنرانی نمایندگان جامعه ایثارگری در این نشست، شرکت کنندگان که سالن محل برگزاری مراسم را لبریز از جمعیت کرده بودند با سردادن شعارˈ روحانی تو امید ایرانیˈ از رییس جمهوری حمایت کردند.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher