X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

وزیران نیرو و صنعت در کمیسیون های مجلس حضور می یابند

به گزارش ایرنا، کمیسیون های تخصصی مجلس هفته آینده در روز های دوشنبه و سه شنبه جلسه دارند.** کمیسیون اقتصادی

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه میزبان محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سؤالات تعدادی از نمایندگان محترم با نمایندگی آقای محسن بیگلری نماینده سقز و بانه و سوال امیرخجسته نماینده همدان و سیدمسعود میرکاظمی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر هستند.

انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت درترکیب هیأت عالی نظارت براساس بند (ژ) ماده (53) قانون نظام صنفی کشور و نیز بررسی مسایل و مشکلات پولی و ارزی کشور با حضور مسوولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس است.** کمیسیون انرژی

اعضای کمیسیون انرژی روز دوشنبه به بررسی لایحه یک شوری نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز و طرح یک شوری حمایت از صنعت برق کشور می پردازند.

روز سه شنبه نیز این کمیسیون میزبان حمید چیت چیان وزیر نیرو است تا به سوالات سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار، سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین، امید کریمیان نماینده مریوان و زهره طبیب زاده نوری نماینده تهران توضیح دهد.

بررسی لایحه یک شوری اساسنامه انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی(ساتیا) نیز در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون انرژی مجلس است.** کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال1393 کل کشور

این کمیسیون روز شنبه جلسه ندارد و از روز دوشنبه 30 دی ماه رسیدگی به لایحه بودجه 1393 کل کشور را تا روز پنج شنبه سوم بهمن ادامه می دهد و در جلسات هفته آینده تبصره های هزینه ای بودجه مورد بررسی قرار می گیرد.** کمیسیون بهداشت و درمان

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روز سه شنبه یکم بهمن بررسی طرح ارزیابی زیست محیطی ایران را ادامه می دهند و میزبان مسوولین کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هستند تا گزارش آنان در خصوص وضعیت غذا و دارو کشور را استماع کنند.** کمیسیون صنایع و معادن

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از روز سه شنبه یکم بهمن بررسی لایحه یک شوری تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در دستور کار دارند و میزبان رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله های فولادی و پوشش خطوط انتقال هستند تا گزارشی در خصوص عملکرد و برنامه های این انجمن ارایه دهد.

هیات تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت فولاد کشور نیز سه شنبه جلسه دارد به بررسی گزارش های واصله به هیأت تحقیق و تفحص بپردازد.

هیات تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس نیز 30 دی ماه تشکیل جلسه می دهد.** کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران مجلس روز سه شنبه یکم بهمن طرح یک فوریتی حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری) و طرح ساماندهی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری (ارجاعی از صحن علنی مجلس برای بررسی شور دوم) را نهایی می کنند؛ بررسی طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تأخیر) به کشتی ها، طرح ارزیابی زیست محیطی ایران نیز در دستور کار این کمیسیون است.

اعضای این کمیسیون شامگاه یکم بهمن در محل شهرداری تهران مهمان محمدباقر قالیباف شهردار تهران و معاونان وی هستند.** کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

اعضای کمیسیون کشاورزی روز دوشنبه 30 دی ماه با معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاونین ایشان و بحث پیرامون وضعیت آلودگی هوا در شهرهای کشور در محل سازمان حفاظت محیط زیست جلسه دارند.

روز سه شنبه یکم بهمن، گزارش کارگروه منتخب در خصوص طرح نجات و احیاء دریاچه ها و تالاب های کشور، طرح اصلاح بند(د) ماده(2) قانون اراضی مستحدث و ساحلی، طرح نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه های اجرایی، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد اداره منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی، استماع گزارش هیات اعزامی به استان اصفهان (شهرستان مبارکه) در این کمیسیون بررسی می شود.

برگزاری جلسه مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات حقیق و تفحص از عملکرد سازمان چای کشور نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.** کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه یکم بهمن به اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره اعتبارنامه های نمایندگان می پردازند.

اصلاح مواد (152)، (154)، (184)، (186) و (187) آیین نامه داخلی و همچنین اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی درباره نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح ، اصلاح ماده(57) قانون آیین نامه داخلی، الحاق موادی به قانون آیین نامه داخلی و نیز اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی درباره نظارت در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.** کمیسیون ویژه

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی نیز روز سه شنبه جلسه دارد و به بررسی گزارش عملکرد اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی می پردازد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور،

« سیدمهدی هاشمی» در نخستین نشست فنی و مهندسی تخلیه و اسکان اضطراری جمعیت تهران در شرایط بحران با محوریت معاونت فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور که در محل این سازمان برگزار شد، افزود: سوله های مدیریت بحران شهر تهران نمونه خوبی از سازه ها برای مقابله با بحران ها در کشور است.

هاشمی با بیان این که هدف اصلی برگزاری این گونه برنامه ها آگاهی بخشی و حساس کردن مردم و مسوولان است تا به این موضوع توجه کرده و آن را در دستور کار قراردهند،خاطرنشان کرد: ساخت این سوله ها در استان ها و شهرستان های معین منطقه لازم است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص پیش بینی زلزله و اعلام تخلیه اضطراری، گفت: قفل شدن تمام معابر هنگام تخلیه، بحران آفرین است و شاید تلفات جانی کمتر شود اما زیان های آن کمتر از زلزله نیست و بر این اساس لازم است که برای آن فکر و برنامه داشته باشیم.** اطلاع رسانی صحیح

هاشمی با اشاره به موضوع امنیت در شرایط بحران و لزوم اطلاع رسانی به مردم، گفت: مردم براحتی و بدون اطمینان اموال خود را رها نمی کنند، تضمین خدمات در مواقع بحرانی از سوی دولت باعث جلب اعتماد مردم خواهد شد و می توان ساماندهی را مدیریت و کنترل کرد.

وی ادامه داد: تقویت اعتماد و اطمینان مردم به کارآیی و خدمت رسانی سیستم بانکی و دولت در مواقع بحرانی، به سهولت و سرعت تخلیه اضطراری کمک می کند.

در نخستین نشست فنی و مهندسی تخلیه و اسکان اضطراری جمعیت تهران در شرایط بحران، برای هم افزایی دستگاه های اجرایی امداد رسان در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، مقرر شد طرح راهبردی تخلیه شهر تهران در شرایط بحران تهیه و مجری آن مشخص شود.

برگزاری منظم جلسات ماهانه اعضای ستاد بحران و استفاده از سازمان بسیج، در سازماندهی مردم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش ایرنا،تاخیرهای چند ساعته و لغو پروازهای مسیر منتهی به فرودگاه بوشهر قصه تکراری،تلخ و ملال آوری است که

باوجود این که از سال های دور تاکنون مسوولان وقت هرکدام وعده حل مشکلات پروازها را با نصب سیستم های پیشرفته ناوبری در فرودگاه بوشهر داده اند ، این وعده ها با تغییر سه دولت قبل تاکنون عملی نشده است.

درکنار تبعات زیانبار اقتصادی لغو شدن هر پرواز برای شرکت های هواپیمایی و مسافران، آنچه بر حاد شدن این مساله می افزاید کمرنگ شدن اعتماد افکار عمومی به مسوولانی است که قصد دارند با جلب مشارکت های مردمی برنامه های توسعه ای را پیش ببرند.

** واجب تراز نان شب

اهمیت ساماندهی وضعیت پروازها در فرودگاه بوشهر به حدی است که برخی از استانداران آن را از نان شب نیز برای توسعه این استان ضروری تر می دانستند.

تاخیر و لغو پرواز در بوشهر تنها به فصل خاصی از سال محدود نمی شود چرا که پدیده گرد و غبار و مه ناشی از شرایط جوی،تقریبا در بیشتر ایام سال بر آسمان بوشهر حاکم است .

مجتبی احمدی یک شهروند بوشهری گفت: به دلیل شرایط کاری ماهانه حداقل 10 سفر هوایی از بوشهر به دیگر نقاط کشور انجام می دهم و بارها اتفاق افتاده که به دلیل تاخیر پروازها، برنامه کاریم با موفقیت انجام نشود.

وی افزود: بی انضباطی در ساعت پروازها طوری است که اگر یک پرواز بموقع انجام شود، مسافران آن را به خوش شانسی تعبیر می کنند این درحالی است که انجام بموقع پرواز تعهدی است که شرکت های هواپیمایی نسبت به مسافران خود دارند و باید انجام شود.

احمدی بیان کرد:اگر به هر دلیل حتی چند دقیقه یک مسافر به پروازی که سر ساعت انجام شده نرسد از سفر باز می ماند اما تاکنون بابت تاخیرهای مکرر که تا نیم ساعت آن به امری عادی تبدیل شده است نه جریمه ای متوجه شرکت های هواپیمایی است و نه وجهی بابت تاخیر به مسافران استرداد می شود.

این شهروند بوشهری با اشاره به سرگردانی مسافران در فرودگاه تهران در بیشتر مواقع به دلیل تاخیر و یا لغو شدن پروازها اظهار کرد: هم اینک وضعیت پروازها به گونه ای است که اگر به هر دلیل پروازی از تهران به مقصد بوشهر انجام نشود، مسافرانی که از این شهر قصد سفر به تهران دارند نیز نتوانند به مقصد برسند.

جواد حسن زاده دیگر شهروند بوشهری نیز گفت: بارها اتفاق افتاده که به دلیل لغوشدن و یا تاخیر طولانی مدت با وجود برنامه ریزی برای انجام کاری مهم در تهران برای تحقق آن با مشکل روبه رو شده ام.

وی افزود: سال گذشته به جلسه آزمون استخدامی به دلیل تاخیر در انجام پرواز نرسیدم و چند وقت پیش نیز یکی از دوستانم که از تهران قصد سفر خارجی برای درمان داشت به دلیل تاخیر در پرواز بوشهر به تهران به پرواز بعدی نرسید.

حسن زاده گفت:این امر با توجه به پایان مهلت ویزایش افزون بر تحمیل هزینه مالی، مشکلات زیادی برای تشریفات قانونی برای صدور ویزای جدید برایش بوجود آورد وهیچ کسی خود را درقبال آن مسوول نمی دانست.

** دیروزنامه دستاور تاخیر در پروازها

یکی از نمایندگی های توزیع نشریات سراسری در استان بوشهر نیز گفت: مطبوعات تاریخ مصرف مشخصی دارند که اگر به هر دلیل بدست مخاطب نرسد به عنوان باطله روی دست ما باقی می ماند.

اصغر اقبال مجرد افزود: تاخیرهای پیوسته پروازها در استان بوشهر سیستم توزیعی ما را بهم ریخته طوری که به عنوان یک مشکل جدی فراروی فعالیت های فرهنگی محسوب می شود.

وی گفت: تامین معیشت بیش از 50 نفر عوامل فروش در این استان از محل توزیع مطبوعات انجام می شود که تاخیر و لغو شدن پروازها مشکلات جدی برای زندگی آنان ایجاد کرده است.

اقبال مجرد اضافه کرد: درسال های اخیر شمار زیادی از فعالان این بخش تغییر شغل داده اند و افراد موجود نیز در پرداخت بدهی خود به نمایندگی های نشریات دچار مشکل هستند.

وی گفت: برخی اوقات هواپیما روزنامه ها را با خود از تهران به بوشهر منتقل نمی کند و این امر باعث می شود تا یک روز بعد توزیع شود و در عمل به دیروزنامه تبدیل شود.

**10 سال پیشرفت در وعده برای سیستم پیشرفته

یکی از مدیران دفاتر فروش بلیت هواپیما دربوشهر گفت: بیش از 10سال است که مسوولان قصد نصب سیستم پیشرفته کمک ناوبری ˈای ال اسˈ را در فرودگاه بوشهر دارند اما با آمدن و رفتن هر مسوولی این موضوع به ورطه فراموشی سپرده می شود.

وی که خواست نامش در خبر فاش نشود افزود: لغو شدن پروازها مشکلات زیادی برای دفاتر فروش بلیت ایجاد می کند تا جایی که مصداق ضرب المثل آش نخورده ودهان سوخته می شویم.

وی اضافه کرد: دفاتر فروش بلیت هواپیما پورسانت بابت فروش هر بلیت دریافت می کنند و با لغو شدن پروازهمه هزینه بلیت به مسافر پرداخت می شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه دفاتر فروش بلیت به صورت غیر انتفاعی اداره می شوند مشکلات لغو پروازها آنها را در تامین هزینه ها با مشکل روبه رو کرده است.

** سامانه پیشرفته تا بهمن امسال

نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه وشهرسازی با اختصاص50 میلیارد ریال برای نصب سامانه پیشرفته ناوبری در فرودگاه بوشهر تا بهمن امسال موافقت کرده است.

حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی افزود: وزیر راه و شهرسازی مجوز نصب این سامانه در فرودگاه بوشهر را در دیداری که بتازگی با ایشان داشتم صادر کرد و قول داد این پروژه تا بهمن امسال به پایان برسد.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی فرودگاه بوشهر هم اکنون نبود سامانه پیشرفته ناوبری است که باعث می شود تا در پاییز و زمستان در زمان مه گرفتگی و گردوغبار به علت دید کم خلبان امکان نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه بوشهر وجود نداشته باشد.

پورفاطمی ادامه داد: این مشکل باعت می شود تا به صورت مکرر پروازهای مقصد فرودگاه بوشهر به تهران بازگردد و یا در فرودگاه شیراز زمین بنشیند و مسافران با دردسرهای زیادی مواجه شوند.

رییس هواپیمایی آسمان ایستگاه بوشهرگفت: این شرکت ازسال 75 تاکنون در بوشهر فعال است که در این مدت چندین مدیرکل در فرودگاه بوشهر مسوولیت پذیرفته اند و هرکدام نیز در زمینه نصب سیستم کمک ناوبری اقداماتی انجام داده اند اما قبل از به نتیجه رساندن آن در مسوولیت جا به جا شده اند.

محمد رضا امین فرد افزود: تنها عاملی که هواپیما نمی تواند درفرودگاه بوشهر نشست و برخاست داشته باشد، کاهش دید و رعد و برق است که منجر به باطل شدن پروازها خواهد شد.

وی گفت: باطل شدن هر پرواز باعث می شود تا افزون بر سوخت و هزینه استهلاک هواپیما، شرکت های هواپیمایی ناچار به پذیرایی از مسافران در فرودگاه مبدا نیز باشند.

امین فرد اضافه کرد: گاهی از سوی مسافرانی که حقشان است براساس برنامه ریزی هایشان به مقصد برسند با تند خویی روبه رو می شویم که هواپیما آماده پرواز است اما فرودگاه مجهز به سیستم پیشرفته نیست.

رییس هواپیمایی آسمان ایستگاه بوشهر گفت: در فصل تابستان گردو غبار و زمستان نیز مه در صبح و شب ها، دید خلبان را به کمتر از هزار متر می رساند که اگر فرودگاه بوشهر به سیستم ˈای ال اسˈ مجهز باشد امکان فرود و برخاست هواپیما وجود دارد.

وی افزود: این شرکت با تنوع پروازی در مسیرهای مختلف در هفته 40 پرواز رفت و برگشت به تهران، دبی، مشهد، خارک، اهواز و جزیره سیری انجام می دهد.

امین فرد گفت: سیاست هواپیمایی آسمان باطل نشدن پرواز است هرچند با تاخیر روبه رو باشد.

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی شعبه بوشهر گفت: در بسیاری اوقات هواپیما از تهران به مقصد بوشهر حرکت می کند و تا بالای فرودگاه نیز می آید اما به دلیل دید کم نمی تواند در بوشهر بنشیند.

احمد ماحوزی افزود: این امر باعث می شود تا هواپیما بناچار در فرودگاه شیراز به زمین بنشیند و با مساعد شدن شرایط جوی به سمت فرودگاه بوشهر پرواز کند.

وی با اشاره به این که در برخی اوقات هواپیما به فرودگاه تهران برمی گردد گفت: حداکثر زمانی که امکان نگه داشتن هواپیما برای جلوگیری از باطل شدن پرواز وجود دارد دو ساعت است اما در برخی اوقات با درخواست ما این زمان به پنج ساعت نیز رسیده تا مسافران بوشهردر فرودگاه های بوشهر و تهران سرگردان نشوند.

ماحوزی گفت: برنامه های پروازی ایران ایر به گونه ای است هر هواپیما روزانه چندین پرواز باید انجام دهد و اگر به هر دلیلی زمان پیش بینی شده برای هر پرواز دستخوش تغییر شود مابقی پروازها را نیز تحت شعاع قرار می دهد.

وی گفت: با توجه به این که این شرکت رسالت انتقال حجاج را نیز برعهده دارد ایجاد اشکال در برنامه های پروازی تبعات بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی شعبه بوشهر اضافه کرد: تجهیز فرودگاه بوشهر به سیستم های کمک ناوبری مورد تاکید امام جمعه بوشهر نیز هست که در حتی در خطبه های نماز جمعه این موضوع را مطرح کرد و استاندار جدید بوشهر هم در نخستین نشست شورای حمل ونقل این استان بر انجام این مهم تاکید کرد.

وی گفت: درشرایط کنونی که فرودگاه بوشهر مجهز به سیستم ای ال اس نیست حداقل دید خلبان برای نشست وبرخاست هواپیما باید دوهزارو 500 متر باشد درحالی که با نصب این سیستم میزان دید خلبان اگر 800 مترهم باشد، امکان نشست و برخاست هواپیما وجود دارد.

ماحوزی افزود: با توجه به عزم و اراده مدیرکل جدید فرودگاه بوشهر برای انتقال و نصب این سیستم امید است این آرزوی دیرینه مردم به دست وی محقق شود.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر نیز گفت: سالانه 13هزارو 500 پرواز شامل هواپیماهای نظامی، عبوری، آموزشی و مسافربری در فرودگاه بوشهر سرویس دهی می شود.

عباس محمدی افزود: شرکت فرودگاه ها مبلغ 45میلیارد ریال برای نصب سیستم کمک ناوبری ای ال اس در فرودگاه بوشهر هزینه کرده است و سهم استان بوشهر نیز 10 میلیارد ریال است که این رقم به دستور استاندار جدید اختصاص یافته است.

** قطعه سامانه پیشرفته بوشهر در تبریز

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهرگفت: هرچند یک سیتسم پیشرفته کمک ناوبری برای فرودگاه بوشهر خریداری شده بود اما به دلیل نقص سیستم فرودگاه تبریز قطعه ای از سیستم بوشهر به فرودگاه یادشده منتقل شده است.

محمدی اضافه کرد: برهمین اساس به تاخیر در نصب این سیستم رضایت می دهیم اما حاضر به نصب دستگاهی که باز شده باشد نیستیم.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر گفت: دستگاه های کمک ناوبری موجود در دنیا به سه گروه یک تا سه تقسیم می شوند که متناسب با میزان دید مختلف یعنی 800 و 200متر و حتی صفر نیز امکان نشست و برخاست هواپیما را فراهم می کنند.

وی بیان کرد: تمام سیستم هایی که در فرودگاه های کشور نصب شده است دید تا 800 متر را قابل نشست و برخاست کرده است و نصب دستگاه با قابلیت بالاتر باتوجه به هزینه بالای نگهداری به دلیل شمار پرواز در فرودگاه های داخلی توجیه اقتصادی ندارد.

وی گفت: با تلاش و پیگیری انجام انجام شده و قول مسوولان سیستم کمک ناوبری ای ال اس تا پیش از پایان امسال در فرودگاه بوشهر نصب خواهد شد.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher