X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

بازگشت دوباره ایران و روند جدید بازار نفت

به گزارش ایرنا، این گزارش محورهای دیگری را مدنظر قرار داده که یکی از آنها تجدیدنظر احتمالی اروپا در سیاست تولید برق سبز و دیگری کشف منابع جدید نفت در مناطق مختلف جهان است.

صدای روسیه تاثیر بازگشت ایران به بازار نفت را تهدیدی برای موقعیت روسیه در بازار نفت نمی داند اما در مورد تاثیر عوامل دیگر اظهار نظر قطعی نمی کند.

پایگاه خبری یادشده نوشت: روندهای جدیدی در بازار جهانی نفت در حال گسترش است. ایران به دلیل رفع تحریم ها، احتمالا بار دیگر وارد بازار می شود، این در حالی است که ایران در گذشته یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان طلای سیاه در جهان بود.

همزمان اروپا نیز می خواهد برنامه توسعه تولید برق سبز خود را مورد تجدیدنظر قرار دهد و بار دیگر به تولید منابع سنتی انرژی مانند نفت و گاز روی آورد.

با این وجود، کارشناسان پیش بینی می کنند کاهش کوچکی در قیمت منابع انرژی اتفاق بیفتد و قیمت آنها برای کشور های تولیدکننده و مصرف کننده تقریبا ثابت بماند.

پس از آنکه ایران تصمیم گرفت با قدرت های جهانی در مورد آزادسازی وجوه مسدود خود مذاکره کند و آمریکا نیز این انگیزه را پیدا کرد که تحریم جدید علیه این کشور وضع نکند، قیمت جهانی نفت روبه کاهش گذارد.

حقیقت این است که ایران یک تولیدکننده بزرگ است، تحریم های وضع شده علیه ایران به دلیل برنامه هسته ای این کشور، صادرات نفت آن را محدود کرد.

اکنون این محدودیت برداشته شده و مقادیر قابل توجهی نفت از سوی این کشور می تواند به بازار جهانی نفت وارد شود و منجر به کاهش قیمت نفت گردد.

الکسی گروموو مدیر بخش انرژی موسسه تامین مالی و تولید برق روسیه معتقد است: این تاثیر ناچیز و کوتاه مدت است،

ورود بازیگر مهمی مانند ایران به بازار جهانی نفت به طور حتم روی قیمت ها اثر خواهد داشت، هرچند این تاثیر باثبات و ناگهانی نخواهد بود. بازگشت ایران به گروه کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) آهسته خواهد بود و این فرصت را به بازارها خواهد داد که خود را با این واقعیت جدید هماهنگ کنند.

به احتمال قوی، فشار روبه پایین بر قیمت نفت در ماه های آینده اتفاق خواهد افتاد اما طبیعت بنیادی نخواهد داشت.

تحلیلگران محاسبه کرده اند که قیمت نفت برنت در طول سال میلادی جاری پنج تا شش دلار کاهش می یابد و این بدان معنی است که قیمت نفت پایه اروپا همچنان بالای 100 دلار در هر بشکه خواهد بود.

این قیمت هم برای تولیدکنندگان و هم برای مصرف کنندگان مناسب است.

گروموو همچنین افزود: نفت ایران با وجود تحریم ها، هرگز از بازار حذف نشد. چین به خرید نفت از ایران هم به طور مستقیم و هم از طریق واسطه ها ادامه داد. به همین دلیل، بازیگر مهمی مانند روسیه نیازی نیست که از بازگشت ایران به بازار نفت بترسد.

تنها تاثیر بازگشت ایران به بازار جهانی نفت این است که ما نفت را به قیمتی کمتر از آنچه پیش بینی می شد خواهیم فروخت. ما نباید انتظار داشته باشیم که مقدار زیادی از نفت روسیه از بازار خارج شود زیرا نفت روسیه کاملا قابلیت رقابت در بازار را دارد.

تنها کشوری که می تواند به شدت موقعیت روسیه در بازار جهانی نفت بویژه در بازار آسیا، را تحت تاثیر قرار دهد، چین است. اما چین سال گذشته یک قرارداد بلندمدت با شرکت رسنفت روسیه امضا کرد. در کنار ایران، کشورهای اروپایی نیز می خواهند موقعیت خود را در بازار نفت تحکیم کنند.

اتحادیه اروپا ممکن است تا سال 2030 در سیاست تولید برق خود تجدیدنظر کند. برای کشورهای اروپایی ثابت شده که تولید برق سبز بسیار پرهزینه و ناکارآمد است، بنابراین آنها ممکن است به تولید سوخت های فسیلی بازگردند.

به هر حال، کارشناسان در مورد تاثیر توسعه میدان های نفتی اروپا مطمئن نیستند.

رستم تنکایو کارشناس پیشکسوت اتحادیه تولیدکنندگان نفت و گاز روسیه معتقد است: تقاضا برای نفت مرسوم در اروپا در حال رشد است که این ممکن است شرکت های نفتی را برای توسعه حضور در خارج از اتحادیه اروپا نیز ترغیب کند.

فرصت ها یکی این است که اروپا گام های بیشتری به سوی عرضه نفت و گاز در خارج از حوزه خود بر خواهد داشت.

فرصت دیگر این است که به قدر کافی مناطق جدید در دنیا وجود خواهد داشت که استخراج نفت و گاز در آنها افزایش یابد.

در سطح قیمت های فعلی، هزینه اکتشاف ذخایر سخت مانند نفت و گاز، نفت خام سنگین دره اورینوکو یا ماسه های نفتی کانادا اقتصادی است.

تحلیلگران معتقدند: در سالهای آتی، شرکت های اروپایی می توانند در توسعه میدان های نفتی روسیه مشارکت کنند.

از: رفعت کرمی مهر
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimبه گزارش ایرنا، کمیسیون های تخصصی مجلس هفته آینده در روز های دوشنبه و سه شنبه جلسه دارند.** کمیسیون اقتصادی

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه میزبان محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخگویی به سؤالات تعدادی از نمایندگان محترم با نمایندگی آقای محسن بیگلری نماینده سقز و بانه و سوال امیرخجسته نماینده همدان و سیدمسعود میرکاظمی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر هستند.

انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت درترکیب هیأت عالی نظارت براساس بند (ژ) ماده (53) قانون نظام صنفی کشور و نیز بررسی مسایل و مشکلات پولی و ارزی کشور با حضور مسوولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس است.** کمیسیون انرژی

اعضای کمیسیون انرژی روز دوشنبه به بررسی لایحه یک شوری نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز و طرح یک شوری حمایت از صنعت برق کشور می پردازند.

روز سه شنبه نیز این کمیسیون میزبان حمید چیت چیان وزیر نیرو است تا به سوالات سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار، سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین، امید کریمیان نماینده مریوان و زهره طبیب زاده نوری نماینده تهران توضیح دهد.

بررسی لایحه یک شوری اساسنامه انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی(ساتیا) نیز در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون انرژی مجلس است.** کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال1393 کل کشور

این کمیسیون روز شنبه جلسه ندارد و از روز دوشنبه 30 دی ماه رسیدگی به لایحه بودجه 1393 کل کشور را تا روز پنج شنبه سوم بهمن ادامه می دهد و در جلسات هفته آینده تبصره های هزینه ای بودجه مورد بررسی قرار می گیرد.** کمیسیون بهداشت و درمان

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس روز سه شنبه یکم بهمن بررسی طرح ارزیابی زیست محیطی ایران را ادامه می دهند و میزبان مسوولین کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هستند تا گزارش آنان در خصوص وضعیت غذا و دارو کشور را استماع کنند.** کمیسیون صنایع و معادن

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از روز سه شنبه یکم بهمن بررسی لایحه یک شوری تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در دستور کار دارند و میزبان رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله های فولادی و پوشش خطوط انتقال هستند تا گزارشی در خصوص عملکرد و برنامه های این انجمن ارایه دهد.

هیات تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت فولاد کشور نیز سه شنبه جلسه دارد به بررسی گزارش های واصله به هیأت تحقیق و تفحص بپردازد.

هیات تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس نیز 30 دی ماه تشکیل جلسه می دهد.** کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران مجلس روز سه شنبه یکم بهمن طرح یک فوریتی حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری) و طرح ساماندهی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری (ارجاعی از صحن علنی مجلس برای بررسی شور دوم) را نهایی می کنند؛ بررسی طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تأخیر) به کشتی ها، طرح ارزیابی زیست محیطی ایران نیز در دستور کار این کمیسیون است.

اعضای این کمیسیون شامگاه یکم بهمن در محل شهرداری تهران مهمان محمدباقر قالیباف شهردار تهران و معاونان وی هستند.** کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

اعضای کمیسیون کشاورزی روز دوشنبه 30 دی ماه با معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاونین ایشان و بحث پیرامون وضعیت آلودگی هوا در شهرهای کشور در محل سازمان حفاظت محیط زیست جلسه دارند.

روز سه شنبه یکم بهمن، گزارش کارگروه منتخب در خصوص طرح نجات و احیاء دریاچه ها و تالاب های کشور، طرح اصلاح بند(د) ماده(2) قانون اراضی مستحدث و ساحلی، طرح نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه های اجرایی، بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد اداره منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی، استماع گزارش هیات اعزامی به استان اصفهان (شهرستان مبارکه) در این کمیسیون بررسی می شود.

برگزاری جلسه مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات حقیق و تفحص از عملکرد سازمان چای کشور نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.** کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه یکم بهمن به اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره اعتبارنامه های نمایندگان می پردازند.

اصلاح مواد (152)، (154)، (184)، (186) و (187) آیین نامه داخلی و همچنین اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی درباره نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح ، اصلاح ماده(57) قانون آیین نامه داخلی، الحاق موادی به قانون آیین نامه داخلی و نیز اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی درباره نظارت در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.** کمیسیون ویژه

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی نیز روز سه شنبه جلسه دارد و به بررسی گزارش عملکرد اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی می پردازد.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور،

« سیدمهدی هاشمی» در نخستین نشست فنی و مهندسی تخلیه و اسکان اضطراری جمعیت تهران در شرایط بحران با محوریت معاونت فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور که در محل این سازمان برگزار شد، افزود: سوله های مدیریت بحران شهر تهران نمونه خوبی از سازه ها برای مقابله با بحران ها در کشور است.

هاشمی با بیان این که هدف اصلی برگزاری این گونه برنامه ها آگاهی بخشی و حساس کردن مردم و مسوولان است تا به این موضوع توجه کرده و آن را در دستور کار قراردهند،خاطرنشان کرد: ساخت این سوله ها در استان ها و شهرستان های معین منطقه لازم است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص پیش بینی زلزله و اعلام تخلیه اضطراری، گفت: قفل شدن تمام معابر هنگام تخلیه، بحران آفرین است و شاید تلفات جانی کمتر شود اما زیان های آن کمتر از زلزله نیست و بر این اساس لازم است که برای آن فکر و برنامه داشته باشیم.** اطلاع رسانی صحیح

هاشمی با اشاره به موضوع امنیت در شرایط بحران و لزوم اطلاع رسانی به مردم، گفت: مردم براحتی و بدون اطمینان اموال خود را رها نمی کنند، تضمین خدمات در مواقع بحرانی از سوی دولت باعث جلب اعتماد مردم خواهد شد و می توان ساماندهی را مدیریت و کنترل کرد.

وی ادامه داد: تقویت اعتماد و اطمینان مردم به کارآیی و خدمت رسانی سیستم بانکی و دولت در مواقع بحرانی، به سهولت و سرعت تخلیه اضطراری کمک می کند.

در نخستین نشست فنی و مهندسی تخلیه و اسکان اضطراری جمعیت تهران در شرایط بحران، برای هم افزایی دستگاه های اجرایی امداد رسان در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، مقرر شد طرح راهبردی تخلیه شهر تهران در شرایط بحران تهیه و مجری آن مشخص شود.

برگزاری منظم جلسات ماهانه اعضای ستاد بحران و استفاده از سازمان بسیج، در سازماندهی مردم از دیگر مصوبات این جلسه بود.


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher