X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

سفیر تاجیکستان: ایران اولویت اول ما برای سرمایه گذاری است

به گزارش ایرنا، ˈدولتعلی حاتم افˈ روز چهارشنبه در دیدار با شهردار کاشان اظهار داشت: تاریخ و فرهنگ مشترک دو کشور، زمینه یکدلی و نزدیکی دو ملت را فراهم می کند.

وی با بیان این که تاجیکستان دارای اقتصاد بکر و دست نخورده ای است، گفت: برغم آنکه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی برای حضور در این کشور اعلام آمادگی کرده اند، اما اولویت تاجیکستان برای سرمایه گذاری، جمهوری اسلامی ایران است.

وی از ایران بعنوان اولین کشوری که استقلال تاجیکستان را به رسمیت شناخت، نام برد و افزود: ملت و دولت بزرگ ایران همیشه یار و همراه تاجیکستان در دوران سخت و پرتلاطم بوده است.

حاتم اف به سرمایه گذاری بیش از 200 شرکت ایرانی در تاجیکستان اشاره و تاکید کرد: بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی آمادگی خود را برای حضور در بخش های اقتصادی این کشور اعلام کرده اند.

سفیر تاجیکستان، ظرفیت بالای منابع آبی تاجیکستان و رتبه هشتم این کشور درجهان و وجود بیش از 700 رودخانه و منابع عظیم آب شیرین در این کشور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: مشکل آینده جهان آب است و تاجیکستان می تواند با کمک ایران در این زمینه گام های موثری بردارد.

وی همچنین از آمادگی تاجیکستان برای گسترش همکاری با جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: جایگاه دانش و تجربیات ایران در جای جای تاجیکستان مشهود است و این مساله موجب خرسندی ملت و دولت ماست.

وی همچنین با اشاره به جایگاه ممتاز ایران در تولید فرش ماشینی و دستی در جهان افزود: فرش ایرانی یکی از نشانه های عالی مهارت انسانی است.

سفیر تاجیکستان همچنین از کاشان بعنوان نگین انگشتری صنعت فرش ایران یاد کرد و اظهار داشت: با توجه به تجربیات و تخصص شرکت های ایرانی، دولت تاجیکستان آمادگی دارد بستر لازم جهت توسعه مناسبات با سرمایه گذاران در زمینه فرش ماشینی را فراهم کند.

حاتم اف به ظرفیت بالای این کشور در زمینه کشاورزی بویژه تولید پنبه و آمادگی این کشور برای در اختیار گذاردن زمین به شرکت های ایرانی برای کشت این محصول خبر داد.

وی همچنین آمادگی کشورش برای فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری در سایر بخش های اقتصادی و کشاورزی و استفاده از تجربه و دانش شرکت های ایرانی برای پرورش گیاهان دارویی را اعلام کرد.

شهردار کاشان نیز در این نشست، کاشان را از مراکز مهم تجاری و اقتصادی ایران دانست و گفت: این شهر با وجود بیش از 600 کارخانه کوچک و بزرگ ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.

ˈسیدمحمد ناظم رضویˈ افزود: شهرستان کاشان دارای جایگاه ارزنده ای در زمینه صنعت است و برای حفظ و ارتقای این جایگاه درراستای گسترش روابط با کشورهای دوست و همسایه نظیر تاجیکستان گام برمی داریم.

وی بر ظرفیت های ویژه این شهر در زمینه نیروی انسانی و استفاده از قابلیت های فرهنگی و علمی تاکید کرد و افزود: کاشان در زمینه تولید فرش ماشینی امتیاز ویژه ای درجهان دارد که با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی می توان شاهد رونق و توسعه روزافزون این بخش بود.

وی قابلیت ها و امکان سرمایه گذاری صاحبان صنایع و سرمایه گذاران تاجیکستان در زمینه فرش ماشینی را یادآور شد.

سفیر تاجیکستان در تهران برای دیداری یکروزه از آثار تاریخی و گردشگری کاشان و دیدار با مسوولان صبح امروز(چهارشنبه) وارد این شهر شد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، ˈایراندخت عطاریانˈ گفت : این میزان وام با کارمزد 4 درصد و اقساط 36 ماهه به حساب بانکی بازنشستگان واجد شرایط که در قرعه کشی انتخاب شده اند، واریز می شود و این افراد می توانند با مراجعه به بانک نسبت به برداشت آن اقدام کنند.

وی افزایش خدمات رفاهی برای بازنشستگان کشوری و ارایه تسهیلات بانکی برای این قشر از جامعه را از مهم ترین برنامه های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد.

عطاریان افزود: برنامه ها و فعالیت هایی که در چهار ماه گذشته از سوی صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان کشوری انجام شده در جهت افزایش سطح رضایت مندی این گروه از اقشار جامعه بوده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: تلاش می شود تا با تدوین برنامه های گوناگون به ویژه در بخش های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیازهای بازنشستگان تامین شود.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری وام ضروری مزبور به بازنشستگانی پرداخت می شود که تاکنون از تسهیلات بانکی استفاده نکرده اند.

عطاریان اعلام کرد تا کنون بیش از 600 هزار بازنشسته کشوری وام ضروری دریافت کرده اند و این برنامه در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش ایرنا، کاهش خریداران تلفن همراه طی هفته گذشته، بازار این کالا را از رونق انداخت، به طوری هم اکنون میزان خرید و فروش تلفن همراه در فروشگاههای خیابان جمهوری تهران، بسیار اندک شده است. هر چند که خرید و فروش تلفن همراه از نخستین روز هفته جاری در بازار اندک بود، اما بیشترین خریداران نیز برای خرید تلفن های دست دوم و برآورد قیمت به بازار مراجعه کردند.

یک کارشناس خرید و فروش تلفن همراه در بازار تهران در این خصوص گفت: قیمت های تلفن همراه در هفته جاری نسبت به هفته پیش تفاوت چندانی نداشت و مشتریان کمی ترغیب به خرید تلفن همراه شدند.

مهدی فرجی به خبرنگار ایرنا افزود: در هفته جاری سامسونگ ˈگالکسی اس 4ˈ که خریداران زیادی دارد با گارانتی معتبر به قیمت 17 میلیون و 800 هزار ریال و مدل مینی آن به قیمت 10 میلیون ریال به خریداران عرضه شد.

وی گفت: همچنین تلفن همراه سامسونگ ˈگالکسی اس 3ˈ به قیمت 12 میلیون و 800 هزار ریال به خریداران عرضه می شود و مدل مینی آن نیز هم اکنون در بازار هفت میلیون و 300 هزار ریال قیمت دارد.

این فعال بازار تلفن همراه اظهار داشت: طی چند روز گذشته قیمت گوشی های ˈآیفون 5ˈ نیز در بازار تفاوتی نداشت و هم اکنون آیفون 5 مدل اس آن به قیمت 21 میلیون ریال به خریداران عرضه می شود.

به گفته وی، دو تلفن همراه سونی و اچ.تی.سی وان که هم اکنون در بازار تهران مشتریان زیادی دارد در این هفته تلفن ˈسونی zˈ با گارانتی معتبر 12 میلیون و 900 هزار ریال و اچ.تی.سی وان نیز 16 میلیون و 800 هزار ریال قیمت گذاری شد،

این کارشناسن خرید و فروش تلفن همراه خاطر نشان کرد: هم اکنون تلفن همراه ˈایسوس پتفونˈ نیز در بازار تهران به قیمت 17 میلیون و 200 هزاریال به خریداران فروخته می شود.

اخیرا در بازار جهانی تلفن همراه نیز شرکت سامسونگ درصدد برای افزایش فروش خود به عنوان بزرگترین تولید کننده، تلفن همراه جدید خود را که از سیستم های عامل تیزن سامسونگ استفاده می کنند، روانه بازار کند.

یکی از مدیران این شرکت اعلام کرده است که سامسونگ قصد دارد بزودی این تلفن ها را در بازار بیشتر کشورهای جهان از جمله اروپا عرضه کند، اما در بازار ایالات متحده امریکا به علت اشباع این بازار از تلفن های هوشمند عرضه نخواهد کرد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher