"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

کشت نیشکر در خوزستان 14هزار هکتار افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈنسیم صادقیˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های همگانی افزود: برای تحقق این مقدار افزایش سطح کشت در حال رایزنی با مقامهای استانی، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ها و نهادهای مربوط هستیم.

وی گفت: ظرفیت کشت فعلی واحدهای هفتگانه تابع این شرکت 84 هزار هکتار است که با این افزایش به 98 هزار هکتار توسعه خواهد یافت.

وی افزود: بخشی از زمین های در نظر گرفته شده برای توسعه سطح کشت متعلق به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است و مقداری هم متعلق به کشاورزان است که در حال گفت و گو برای خریداری آنها با قیمت مناسب هستیم.

صادقی اعتبار مورد نیاز برای تهیه 14 هزار هکتار زمین جدید را دو هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری و زیر کشت بردن این زمین ها فرصتهای شغلی برای دو هزار نفر فراهم خواهد شد.

وی گفت: در نهایت در هر یک از واحدهای هفتگانه تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی 12 هزار هکتار زمین زیر کشت و آیش می رود و امکان کشت محصولاتی مانند گندم، جو و کلزا به شکل آیش فراهم می شود.

صادقی افزود: هم اینک با کشت محصولاتی مانند گندم در این اراضی، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی علاوه بر اینکه بزرگترین تولید کننده شکر در خوزستان و کشور است، از حیث گندم هم می تواند به عنوان بزرگترین تولید کننده استان قلمداد شود.

صادقی با یادآوری تولید حدود 380 هزار تن شکر در واحدهای تابع این شرکت برابر30 درصد تولید کشور در سال گذشته، پیش بینی کرد که این رقم امسال به 480 تا 500 هزار تن برسد.

مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: در فصل زراعی جاری تاکنون 38درصد اراضی زیر کشت نیشکر برداشت شده اما به دلیل بارندگی و شرایط آب و هوایی منطقه این کار متوقف شده است.

وی مجموع شکر مصرفی کشور را سالانه دو میلیون و یکصد هزار تن اعلام کرد و افزود: از این میزان پیش بینی شده امسال یک میلیون و 200 هزار شکر در واحدهای نیشکری و چغندری تولید و بقیه وارد شود.

صادقی گفت: پیش بینی می شود امسال این شرکت 40 درصد مجموع شکر تولیدی کشور را به خود اختصاص دهد.

وی اظهار کرد: برای تصفیه 700 هزار تن شکر در مجموع واحدهای تابع و به همین اندازه تولید شکر خام ظرفیت وجود دارد که برای جبران کاستی ظرفیت تصفیه، پارسال یکصد هزار تن شکر خام از دولت تحویل و در این شرکت تصفیه شد.

وی افزود: هم اینک با درنظر گرفتن واحدهای نیشکری هفت تپه و کارون در مجموع 650 هزار تن شکر در خوزستان تولید می شود.

وی تولید نیشکر درهر هکتار را به طور متوسط حدود 75 تن اعلام کرد و افزود: این رقم از میزان جهانی آن بالاتر است اما برای ما ایده آل نیست و باید به یکصد تن برسد.

وی اظهار کرد: خوزستان ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن شکر را دارد که تحقق این میزان تولید با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته سه سال طول می کشد اما یکی از مسائل تاثیرگذار در این زمینه شوری آب کارون است که باید برطرف شود.

صادقی گفت: واحدهای نیشکری هفت تپه با شوری یک هزار میکروموس با بهره برداری از آب رودخانه دز زمین های خود را کشت می کند اما این رقم برای اراضی توسعه نیشکر و صنایع جانبی در جنوب خوزستان با بهره برداری از رودخانه کارون به دو هزار و500 تا سه هزار میکروموس می رسد که بر میزان تولید تاثیرگذار است.

وی عمده دلیل کاهش تولید شکر در خوزستان را شوری بیش از حد آب رودخانه کارون اعلام کرد.

صادقی با اشاره به تولید 28میلیون لیتر الکل در شرکت الکل رازی تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در سال گذشته از افزایش این رقم تا 31 میلیون و 500 هزار لیتر در سال جاری خبر داد.

وی گفت: از این میزان 30 درصد در داخل عرضه می شود و مابقی مصرف صادراتی خواهد داشت.

وی به تولید شش هزار تن خمیر مایه در واحد تولید این محصول در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این رقم امسال به هشت هزار تن می رسد.

صادقی از تولید 50 هزار تن خوراک دام در سال جاری خبر داد و یادآورشد: این رقم در سال گذشته حدود 32 هزار تن بود.

وی گفت: با توجه به مشکلات و تحریم ها، پارسال 52 هزار متر مکعب ورق MDF در شرکت تولید شد که 50 درصد ظرفیت موجود است و این رقم امسال به یکصد هزار متر مکعب خواهد رسید.

سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده

ˈمحسن خادم عرب باغیˈ روز سه شنبه در جمع فعالان اقتصادی این منطقه بر لزوم ایجاد هرگونه امکان برای سهولت فعالیت تولیدکنندگان در ارس تاکید کرد و گفت: پایانه صادراتی برای اطمینان خاطر سرمایه گذاران از بازاریابی و صدور تولیدات به بازارهای داخلی و خارجی در آینده نزدیک راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس ظرفیت های ویژه ای برای سرمایه گذاری و توسعه تولید، صنعت، تجارت و صادرات دارد، افزود: با کارشناسی صحیح امکان بهره برداری حداکثری از این مزیت ها ممکن خواهد بود.

عرب باغی گفت: باید با ارتقای کیفی حوزه های فعال ارس در نقطه صفر مرزی نمادی از توسعه اقتصادی کشور را به سرمایه گذاران و گردشگران خارجی ارایه کنیم.

وی با اشاره به اینکه ارس بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در حوزه صنایع صادرات گرا و با ارزش افزوده فراوان است، افزود: نباید فرصت های موجود را با بی تفاوتی مدیران و سرمایه گذاران از دست بدهیم.

عرب باغی گفت: خدمات و بازرگانی، بخش مکمل و لاینفک هر منطقه صنعتی است و لازم است به محض قدرت گرفتن یک اقتصاد، بخش خدمات نیز فعال شده و به چرخش اقتصاد کمک کند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس بر لزوم تامین زیرساخت ها قبل از واگذاری زمین و صدور پروانه فعالیت به سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: توسعه بخش خدماتی درحوزه های ترانزیت، حمل و نقل مسافری، جاده ای و هوایی، هتلینگ، گردشگری، بازرگانی، تجاری، صادراتی، ارزی و بانکی، تفریحی، بهداشتی و درمانی در این منطقه ضروری است.

عرب باغی با اعلام اینکه تاکنون مجوز 100 هزار واحد تجاری در ارس صادر شده است، گفت: این در حالی است که زیرساخت های لازم برای تامین نیاز گردشگران تامین نشده و سرمایه گذاران با مشکلاتی دست به گریبان هستند.

وی با اشاره به آتش سوزی اخیر بوجود آمده در پاساژ صنعتی ارس، این اتفاق را نتیجه بی تدبیری و واگذاری زمین بدون در نظر گرفتن آسیب های همجواری صنایع مختلف دانست.

سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیدهبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سید مسعود نصر آزادانی، راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان را عامل اساسی و مهمی در اتصال پایتخت به مرکز ایران عنوان کرد و گفت: با بهره برادری از این خط آهن دسترسی سریع، آسان، ارزان و ایمن از تهران به قم و از آنجا به اصفهان فراهم می شود.

معاون ساخت و توسعه راه آهن افزود: طرح فوق به طول 410 کیلومتر به صورت دو خطه طراحی و در دو قطعه حد فاصل قم تا اصفهان در حال اجرا است که با هدف جا به جایی مسافران و بهره گیری از تکنولوژی روز و پیشرفته جهان برای اولین بار در خاورمیانه احداث شده است و به طور قطع در توسعه صنعت گردشگری و گسترش قطارهای برقی سریع السیر نقش اساسی خواهد داشت.

وی با اشاره به طول قطعه یک این پروژه اظهار داشت: این قطعه به طول 90 کیلومتر از محدوده شهرک پردیسان قم آغاز و حدود 15 کیلومتر پس از دلیجان در محدوده روستای شانق پایان می یابد و در سه منطقه ساقه، نیزار و دلیجان دارای ایستگاه است.

نصرآزادانی طول قطعه دو این پروژه را 149 کیلومتر عنوان کرد و افزود: این قطعه، از 15 کیلومتر پس از دلیجان آغاز و به اصفهان حد فاصل خورزوق و ورزشگاه نقش جهان منتهی می شود.

وی با بیان آنکه، این قطعه در مناطق قرقچی، میمه، مورچه خورت و اصفهان ایستگاه دارد، گفت: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان اصفهان و وجود مراکز مهم صنایع فولاد، پالایشگاه و جاذبه های مهم گردشگری احداث راه آهن سریع السیر قم - اصفهان از اقدامات مهم و اولویت دار در این استان تلقی می شود.نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher