X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

سیاست اصلاح نرخ سود بانکی در دستور کار بانک مرکزی

به گزارش ایرنا، اکبر کمیجانی روز سه شنبه در سومین همایش سیاست های پولی، چالش های بانکداری و تولید افزود: مجبوریم در شرایط فعلی استراتژی مقابله با تورم را در پیش بگیریم و این امر روند تفکر در بانک مرکزی است، زیرا در فصل پایانی سال 90 ، چهار فصل سال 91 و دو فصل ابتدایی سال جاری عملا با رشد اقتصادی منفی روبرو بوده ایم.

وی افزود: با اثرات سیاست های اقتصادی دولت یازدهم و بهبود شرایط سیاسی پیش بینی می شود وضعیت رشد اقتصادی بهبود پیدا کند و در سال جاری به منفی یک تا صفر درصد برسد.

کمیجانی با بیان آن که، رشد نقدینگی آبان ماه بین 23 تا 24 درصد بود گفت: علائم و آثار قطعنامه ها و زمزمه ی تحریم ها در حال مشخص شدن است و اجماع نسبی و قوی وجود دارد که نقدینگی نقش مهمی در تورم دارد و این عامل در بلند مدت و میان مدت مشاهده می شود.

معاون اقتصادی رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که اقتصاد کشورها معمولا معطوف به سیاست های پولی بوده است، گفت: مطالعات داخلی و خارجی نشان می دهد، رابطه نقدینگی و تورم و رابطه بین تورم و رشد اقتصادی نزولی و کاهنده است.

کمیجانی خاطر نشان کرد: تعیین دستوری نرخ سود بانکی، دسته بندی تسهیلات، تکالیف مستقیم و غیر مستقیم در پرداخت تسهیلات از ایرادهای سیستم بانکی در سالهای گذشته بوده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که، پایبندی جدی در اجرای مصوبات قانون برنامه چهارم نداشتیم و مجلس هم در این زمینه نظارت جدی نداشته است، تصریح کرد: برای سال های 89 و 92 اطلاعاتی درباره اضافه برداشت ها، مسکن مهر و غیره وجود دارد که در بخش مربوط به کل بدهی سیستم بانکی به بانک مرکزی در سال 91 سهم بانک مسکن 77.2 درصد است.

وی میزان کل بدهی بانک ها به بانک مرکزی را 584 هزار میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: در شرایطی که نرخ سود بانکی غیر منطقی باشد، قطعا تقاضاهای نادرست و صف های غیر واقعی برای دریافت تسهیلات تشکیل می شود.

این مقام مسوول در بانک مرکزی با اشاره به این که، حجم عظیمی از منابع سیستم بانکی قفل شده است، گفت: در واقع منابعی که از سوی بانک ها تسهیلات داده شده باید باز می گشت و عملا به منابع جدید تبدیل می شد که این اتفاق نیافتاده است.

وی با بیان این که، نسبت مطالبات غیر جاری از سال 90 تا کنون به 15.4 درصد رسیده است، افزود: در استانداردهای بین المللی این نسبت کاملا غیر عادی تلقی می شود.

کمیجانی با اشاره به این که، تدابیر جدی برای برقراری امنیت در سیستم بانکی جاری است و سیستم قضایی به کمک ما آمده است، گفت: این وضعیت را سامان می دهیم تا منابع بانک ها باز گردد.

وی اظهار داشت با رکود تورمی در اقتصاد روبرو بوده و در دولت به دنبال اتخاذ راهکاری برای خروج از این وضعیت هستیم و اکنون اولویت دولت مهار تورم است.

وی بزرگترین دشمن تولید را تورم دانست و گفت: بزرگترین مخاطره برای تصمیم گیری های اقتصادی تورم است و دولت به دنبال آن است که تورم بیشتر نشده و رکود نیز عمیق تر نشود.

کمیجانی میانگین نرخ سود سپرده را 33.6 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: اگر سه درصد بابت حق الوکاله در نظر بگیریم نرخ سود تسهیلات حداقل باید 37 درصد باشد.

وی با اشاره به پیشنهاد بانک مرکزی به شورای پول و اعتبار در مورد افزایش نرخ سود عقود مبادله ای و مشارکتی به ترتیب از 14 تا 15 درصد به 20 درصد، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که در آن شرایط بهتر است که شوک وارد نکنیم.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر این که، مجموعه سیاست های اصلاح نرخ سود بانکی را پیش رو داریم، گفت: افق بانک مرکزی حرکت به سمت کنترل و کاهش نرخ تورم است و تا زمانی که تورم به کمتر از 10 درصد نرسد، رفتن به سمت هدف گذاری تورم کار خطرناکی است.

وی افزود: پیش بینی ما این است که نرخ تورم انتظاری تا پایان سال جاری به 35.8 درصد و نرخ رشد اقتصادی به منفی 0.6 درصد برسد.

وی با اشاره به این که، در سال 93 شوک بزرگی در پی اصلاح قیمت حامل های انرژی داریم گفت: اگر چه مدت زمانی با پول نفت راحت زندگی کرده ایم، اما اکنون باید هزینه ها را بازگردانیم و راه پس و پیش هم نداریم.
سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده


مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد در این مراسم گفت: این نمایشگاههای بین المللی با حضور 90 شرکت داخلی از استانهای تهران، اصفهان، یزد و خراسان رضوی و نمایندگی تولیدکنندگان خارجی از آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، مالزی، سنگاپور و چین تا بیستم دی ماه جاری برای بازدید عموم دایر است.

ˈسید محمد سیدیˈ اضافه کرد: شرکت کنندگان در نمایشگاهها آخرین تولیدات و توانمندیهای خود را در زمینه سخت افزار، نرم افزار، شبکه، دیتاسنتر، تجهیزات جانبی، نوت بوک، تبلت، گوشیهای هوشمند و بازیهای رایانه ای در 10 هزار مترمربع فضای مسقف و روباز به نمایش گذاشته اند.

سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیدهبه گزارش ایرنا، امروز سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار 979 میلیون سهم را به ارزش چهار هزار و 284 میلیارد ریال خریداری کردند.

بیشترین تاثیر منفی بر روند بازار امروز را سهام شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و مخابرات ایران برجای گذاشتند. در مقابل بیشترین تاثیر مثبت را سرمایه گذاری غدیر، بانک پارسیان، توسعه معادن و فلزات بر شاخص داشتند.

در میان گروه های بورسی امروز بیشترین ارزش معاملات به گروه خودرو اختصاص داشت. به طوری که 343 میلیون و 244 هزار سهم این گروه به ارزش 997 میلیارد و 94 میلیون ریال خریداری شد.

این در حالی است که امروز بیشترین افزایش قیمت به سهام شرکت شیشه و گاز، سایپا شیشه، شکر شاهرود، صنایع ریخته گری ایران و بانک پارسیان اختصاص یافت. در مقابل بیشترین کاهش قیمت به نام شرکت های حمل و نقل پتروشیمی، کاشی پارس، سرمایه گذاری بوعلی، ایران دارو و سیمان هگمتان ثبت شد.

نگاهی به عملکرد شاخص ها هم نشان می دهد که شاخص صنعت با 543 واحد کاهش به 74 هزار و 441 واحد رسید. شاخص بازار اول هم با کاهش 271 واحدی تا 67 هزار و 166 واحد پایین آمد. شاخص بازار دوم هم کاهشی 2125 واحدی را تجربه کرد تا در پایان روز بر روی عدد 164 هزار و 35 واحد بایستد.سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیدهنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher