X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

خط تولید سلاح شکاری در کشور متوقف می شود

به گزارش ایرنا ، احمد علی کیخا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر آمار ضد و نقیضی در مورد تعداد سلاح های شکاری با مجوز در کشور وجود دارد و گفته می شود تعداد آنها از 70 هزار تا دو میلیون قبضه است .

وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه دولت موظف است تعداد سلاح های شکاری موجود را با توجه به توان اکولوژیکی کشور تعدیل کند بنابراین سازمان محیط زیست هیچ تمایلی بر تولید و عرضه سلاح های شکاری در کشور ندارد.

وی اظهارداشت: تجدید نظر در مورد جرایم شکار غیر مجاز و حمل اسلحه بدون مجوز نیز در دستور کار سازمان محیط زیست است زیرا باید جرایم بازدارنده باشند در حالی که اکنون این جرایم از توان بازدارندگی لازم برخوردار نیستند.

*** هیچ مجوز شکاری برای مقامات دولتی صادر نشده است

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: بر خلاف برخی ادعاها مبنی بر صدور مجوز شکار برای برخی مقامات دولتی ، سازمان محیط زیست تاکنون هیچ مجوزی برای این کار صادر نکرده است.

وی گفت: بر اساس قانون سالانه 20 درصد از سهمیه شکار در اختیار سازمان محیط زیست قرار می گیرد که سازمان بنا به تشخیص خود مجوز آنها را صادر می کرد اما امسال سازمان محیط زیست هیچ مجوزی را صادر نکرده است .

*** تهیه نقشه راه برای حفاظت از گربه سانان در دستور کار سازمان محیط زیست

کیخا افزود: یکی از وظایف اصلی سازمان حفاظت محیط زیست حفاظت از حیات وحش است ، معاونت طبیعی سازمان محیط زیست تهدیدهای زیستگاه های حیات وحش را شناسایی می کند و برای رفع آنها برنامه ریزی خواهد کرد.

وی به تلف شدن سه پلنگ در دو هفته گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: این روند بسیار نگران کننده است ، وقتی هم آسیب شناسی می شود در همه این حوادث رد پای انسان دیده می شود.

کیخا افزود: تاکنون اقداماتی مانند راه سازی ، توسعه خطوط لوله نفت ، گاز ، تلفن ، مکان یابی صنایع، استقرار مناطق مسکونی و توسعه کشاورزی در قالب برنامه های توسعه ای منجر به محدود شدن زیستگاه های حیوانات به ویژه گربه سانان در کشور شده است .

وی در مورد وضعیت پلنگ زخمی شده در تنکابن گفت: این پلنگ قبلا هم دچار حادثه شده بود و اکنون هم به علت اصابت گلوله به نخاع فلج شده است. سازمان محیط زیست تا جایی که امکان دارد برای حفظ این حیوان تلاش می کند و اگر به متخصصان به توافق برسند که ادامه این روند برای حیوان دردآور وخطرناک است تصمیم دیگری اتخاذ می شود .

*** سازمان محیط زیست اجازه دریافت کمک های مردمی را ندارد

کیخا اظهار داشت: بر اساس ماده 5 قانون تنظیم امور مالی دولت، سازمان حفاظت محیط زیست اجاره دریافت کمک و هدایای مردمی را که برای حفظ محیط زیست چه در داخل کشور و چه خارج کشور اختصاص می یابد، ندارد.

وی افزود: از این رو از مجلس شورای اسلامی درخواست کرده ایم تا در بودجه سال آینده این امکان قانونی را برای سازمان محیط زیست فراهم کند، همچنین از مجلس درخواست شده است تا تجهیزات و کمک هایی که از سوی نهادهای بین المللی با هدف کمک به محیط زیست وارد ایران می شود از پرداخت حق گمرک و مالیات معاف شوند.

کیخا اظهار داشت: سازمان محیط زیست فقط می تواند کمک هایی را که در قالب پروژه و یا طرحی بین المللی تعریف می شود ،دریافت کند.

*** شرط اول توسعه پایدار حفظ محیط زیست است

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شرط اول توسعه پایدار حفظ محیط زیست است ولی متاسفانه برنامه ها، اقدامات و سیاست های توسعه ای در گذشته منجر به امر حفاظت از محیط زیست نشده است و اگر این روند ادامه یابد شرایط زیست محیطی کشور بدتر خواهد شد.

وی تاکید کرد که در دولت جدید تمام تلاش ها در زمینه طی مسیر صحیح حفاظت از محیط زیست خواهد بود و تمام تلاش سازمان محیط زیست بر این است که بخش های مختلف کشور را نسبت به اهمیت حفظ محیط زیست آگاه کند و خوشبختانه تاکنون دراین امر موفق بوده است.

سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده

رییس اداره حفاظت محیط زیست سرباز روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: معمولا هر ساله مهاجرت پرندگان زمستان گذران به تالابها، رودخانه سرباز و سد پیشین در این شهرستان اواخر پاییز آغاز می شود.

ˈحسین رضاییˈ افزود: لک لکهای مهاجر از سه گونه ˈحواصیل خاکستری، حواصیل سفید و اگرتˈ با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی تا اواخر زمستان در منطقه جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان سرباز ساکن خواهند بود.

وی گفت: بیشترین پراکنش لک لکهای مهاجر در این شهرستان از روستای فیروزآباد در حاشیه رودخانه سرباز آغاز و تا سد پیشین ادامه دارد.

او ادامه داد: با اینکه تمام روستاهای این شهرستان در کنار رودخانه سرباز قرار دارند تهدیدی برای لک لکها در محیط زیست منطقه وجود ندارد لذا این پرندگان مهاجر در مسیر رودخانه سرباز تا سد پیشین به وفور مشاهده می شوند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سرباز گفت: لک لکهای مهاجر از سیبری بخاطر یخبندان آن مناطق در پاییز و زمستان، به مناطق گرمسیر جنوبی شامل ایران، حوزه خلیج فارس، افغانستان و پاکستان مهاجرت می کنند.

رضایی بیان کرد: بیشترین لک لکهای مهاجر در دسته های 15 تا 100 تایی در حاشیه رودخانه سرباز، سد پیشین و رودخانه لاشار واقع در مرز بین شهرستانهای سرباز و نیکشهر و دشتیاری چابهار قابل مشاهده هستند.

ˈسربازˈ از رودهای اصلی سیستان و بلوچستان که در شهرستانی به همین نام جریان دارد تاثیر بسزایی در چرخه طبیعت و زندگی مردم جنوب این استان دارد.

شهرستان سرباز در نزدیکی دریای عمان بخاطر اقلیم گرم و مرطوب، قطب تولید میوه های استوایی در سیستان و بلوچستان نیز محسوب می شود.

استان پهناور سیستان و بلوچستان از تنوع اقلیمی قابل توجهی برخوردار است بطوری که زاهدان مرکز این استان از دیشب به سبب بارش برف و یخبندان به حالت نیمه تعطیل درآمده اما شهرستان سرباز در فاصله 500 کیلومتری جنوب آن دمای هوای 25 درجه سانتیگراد را شاهد است.
سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،دکتر سید جلیل حسینی رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه اظهار داشت: در این کنگره موضوعات علمی و مشکلات سلامت باروری در ابعاد گسترده ، تازه های درمان ناباروری نظیر نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی درباره محورهای مورد بحث در این گردهمایی علمی افزود: در این کنگره مباحث نوینی نظیر کاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری و درمان ناباروری در مورد بیماری های منتقل شونده جنسی نظیر ایدز ارایه می شود.

به گفته وی با توجه به تاکیدات ویژه مسوولان کشور نسبت به امر جمعیت و باروری موضوعات مختلف در این زمینه با حضور پیشکسوتان امر سلامت جامعه نظیر دکتر ملک افضلی ، دکتر بهاروند وغیره به بحث گذاشته می شود .

حسینی افزود :در این همایش مباحثی نظیر علل ایجاد سرطان های دستگاه ژنیتال و ارتباط آنها با بیماریهای منتقل شونده جنسی ، تشخیص های پیش از تولد و غربالگری های ضروری ،جوانان و سبک زندگی سالم ( ورزش ، تغذیه سالم و اجتناب از اعتیاد و رفتارهای پر خطر جنسی) ، سلامت باروری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد :همچنین در این گردهمایی از لحاظ اپی ژنتیک و تاثیر محیط، تاثیر امواج مغناطیسی و داروها ، از سلامت باروری تا سلامت بلوغ دختران و پسران ، نقش مشاوره و اطلاع رسانی روانپزشکان، نگاهی به قوانین و سیاست های جاری وزارت بهداشت در امر سلامت باروری و بررسی آنها با توجه به سیاست افزایش جمعیت کشور را به بحث می شود .

وی یاد آور شد :در این همایش پانل های تخصصی در درمان باروری مواردی نظیر اهدای جنین ، تخمک و اهدای نطفه صورت می گیرد و همچنین در پانل دیگری با موضوع اخلاق در سلامت باروری با حضور متخصصان باروری و اخلاق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

به گفته حسینی در ششمین کنگره بهداشت باروری و ناباروری در مجموع هم نگاهی به سیاستهای اجرایی کشور در امر سلامت باروری و هم به تازه های روش های درمان ناباروری خواهیم پرداخت .

سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher