"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

پرواز جنگنده ای که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری ساینس این پرواز درآخرین روزهای سال گذشته میلادی با موفقیت صورت گرفته است.

سازندگان این پرنده جنگی می گویند: عناصر فلزی به کار رفته در تورنداو جی ار 4 با موفقیت در ساخت جنگنده مورد استفاده قرار گرفت. مهندسین از فناوری چاپ سه بعدی برای طراحی و ساخت این قطعات استفاده کردنده اند.

سازندگان این جنگنده می گویند:این کار می تواند کل هزینه صورتحساب برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای نیروهای هوایی انگلیس را به بیش از 1.2 میلیون پوند در طول چهار سال آینده کاهش دهد .

این شرکت در حال حاضر در پایگاه هوایی در نورفولک کارهای برای آماده شدن برای تولید قطعات برای چهار واحد انجام می دهد که ازTornado GR4 استفاده می کنند.

قرار است که با استفاده از این چاپگر، عناصر محافظ بدنه هواپیما و قطعات از تجهیزات کابین خلبان تولید شود .


سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده

به گزارش ایرنا از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر فریده قوی پنجه مجری این طرح در این خصوص اظهار داشت: استفاده از این طرح در صنعت نفت باعث بهبود کیفیت نفت خام و ترکیبات میانی با شکست ترکیبات سنگین تر به ملکول های سبک تر می شود.

وی افزود: از نظر محیط زیست نیز استفاده از روش بیوتکنولوژی به عنوان یک فرآیند دوستدار محیط زیست، کم هزینه و ایمن در فرآیند پالایش نفت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس پژوهشکده انرژی گفت: در حال حاضر در دنیا مطالعات فراوانی برای استفاده از بیو تکنولوژی در صنعت نفت انجام شده و در حال انجام است وتحقیق در این زمینه در کشور جهت به دست آوردن دانش بومی در صنعت نفت ایران و کاهش وابستگی علمی و فناوری و کاهش واردات کاتالیست های گران قیمت شیمیایی، حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: در این زمینه، هدف اصلی بر این است تا هیدروکربن های سنگین را با استفاده از روشهای زیستی به ملکول های سبک تر تجزیه کرد به طوری که در ادامه بتوان از این توانایی در فرایندهای پالایش نفت و خصوصا در کراکینگ هیدروکربن های سنگین استفاده کرد.

پروژه های زیادی در این زمینه در پژوهشگاه مواد و انرژی انجام شده است که نشان از تاثیر مثبت روش زیستی در بهبود ارزش حرارتی برش نفتی دارد.


سخن بزرگان / مشاهیر شهر مشهد / حکیم ارد بزرگ / ارد بزرگ / ارد حکیم / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس جمله دار / سخن حکیمانه / سخنان بزرگان / عکس و تصویر مشاهیر / تصویر سخان زیبا / عکس فیسبوکی / عکس جملات ارزشمند / orod bozorg / shirvan / hakim orod bozorg / orod hakim / مجتبی شرکا / زیباترین جملات / جملات ناب / سخنان حکیمانه با عکس / سخنان قصار / سخنان برگزیده


***دکتر احمد پارسیان نماینده اساتیدی که داوری این المپیاد را برعهده داشتند در نطقی کوتاه مشکلات اقتصادی را دلیل اصلی پدیده فرار مغزها دانست و گفت: می گویند از سال 1375 که این المپیاد دانشجویی شروع شده است، دانشجویان نخبه ایرانی توسط کشورهای دیگر شناسایی شدند.

وی درعین حال ایده جدیدی را مطرح کرد و گفت: با رفتن دانشجویان به خارج از کشور برای ادامه تحصیل موافق هستم، اما دولت باید بتواند شرایطی فراهم کند که آنها پس از کسب دانش روز به کشور بازگردند.

وی تاکید کرد : زمانی که یک نخبه به عنوان یک استاد به خارج از کشور می رود سیل پیشنهادهای دریافت وام برای خرید مسکن به او ارائه می شود ، در حالی که در ایران شرایط متفاوت است.

وی گفت : اگر ارتباط خوبی با نخبگان خارج از کشور برقرار کنیم ، حتی اگر به ایران مراجعت نکنند ، بازهم می توانیم از خدمات علمی آنها بهره ببریم.*** برخلاف کنداکتور اعلام شده که قرار بود قبل از صحبتهای وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صحبت کند ، دکتر سورنا ستاری که با کمی تاخیر به مراسم آمده بود ، صحبت نکرد و تنها در مراسم تقدیر از برگزیدگان شرکت داشت.*** برگزار کنندگان و مسوولان این همایش تاکید زیادی بر حفظ استعدادهای برتر در کشور و حتی بازگرداندن نخبگان خارج از کشور داشتند، اما راهکارهای این دو موضوع یا مطرح نشد و یا کمتر ارائه شد.*** جوایز نفرات اول رشته های مختلف المپیاد دانشجویی دو سکه ، نفرات دوم یک و نیم سکه و نفرات سوم یک سکه تمام بهار آزادی، به همراه مدال و لوح تقدیر بود. برخی از دریافت کنندگان از این جوایز خرسند به نظر نمی رسیدند. یک دانشجوی نخبه به ایرنا گفت که اگرچه نخبگان کشور دراین همایش ها حضور دارند اما جوایز آنها حتی با جوایز مسابقات ورزشی هم برابری ندارد.


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher