"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

عزم ابتکار برای محیط بانان

به گزارش ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، «معصومه ابتکار» ضمن سپاس از تمام محیط بانانی که به گفته وی برای حفاظت طبیعت و صیانت از حیات وحش در مناطق حفاظت شده، پارک های ملی و پناهگاه های حیات وحش کشور و در برخورد با متخلفین و متعرضین به طبیعت زحمت می کشند، آنان را پرچمداران سبز محیط زیست توصیف کرد.

وی با تاکید بر اینکه همه در برابر وظیفه سنگین حفاظت از محیط زیست در پیشگاه خداوند مسوول هستیم، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم انجام وظیفه ما، توام با صداقت و پاک دستی باشد.

ابتکار با ابراز امیدواری از نتیجه بخش بودن تلاش های خود برای رفع مشکلات معیشتی، حقوقی و آموزشی محیط بانان به منظور انجام وظیفه آنان با خاطری آسوده از سمت خانواده گفت: همه در کنار هم تلاش می کنیم تا محیط زیست بهتری برای آیندگان و فرزندان خود بسازیم.

معاون رییس جمهوری افزود: محیط بانان خط مقدم محیط زیست هستند و از این رو با استفاده از تمام امکانات و اختیارات قانونی خود تلاش می کنم پشتیبان و مدافع آنها باشم.

مدیر انجمن نجوم آماتور ایران درباره این شهاب باران به خبرنگار علمی ایرنا گفت: کانون بارش در نزدیکی صورت فلکی بانگ کننده (عوّا) قرار داشت. این بارش در زمان اوج فعالیت، بارش 120 شهاب در ساعت است و شهاب های این بارش با سرعت 41 کیلومتر بر ثانیه حرکت می کنند.

«مسعود عتیقی» افزود: این شهاب باران پنجشنبه شب رخ داد که از نظر نجومی در سراسر ایران قابل رصد بود اما به علت ابری و مه آلود بودن هوا، منجمان به درستی این واقعه را رصد نکردند.

وی خاطرنشان کرد: حتی مردم نیمکره شمالی زمین که در شرایط شب قرار دارند شرایط رصد این شهاب باران را داشتند.

به گفته عتیقی، این شهاب باران به علت برخورد ذرات به جا مانده از دنباله دار «2003 ای اچ 1» به جو زمین رخ داده است.

وی افزود: شهاب بارن شب گذشته در فاصله 80 تا 150 کیلومتری جو زمین رخ داده است.حکیم ارد بزرگ / بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / HEKMAT ORODISM / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / بزرگترین متفکر ایران ، فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگ

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از آژانس فضایی اروپا (ESA) ، این روبات شش پا دارد و سطح خارجی آن با مواد میکروفیبر خاصی پوشیده شده است. این ماده که بسیار چسبناک و خشک است به تقلید از موهای پای مارمولک ساخته شده و به خوبی در شرایط خلاء و دمای مشابه فضا کار می کند.

مایکل هنری سرپرست گروه تحقیقاتی ساخت این روبات از دانشگاه سیمون فرسر کانادا در این باره می گوید: این روش یک مثال خوب از استفاده از طبیعت در فناوری های نوین است.

انتهای پاهای مارمولک با میلیون ها موی میکروسکوپی پوشیده شده است که خاصیت کش سانی دارند و در یک جهت خاص مرتب شده اند.

این پدیده که نوعی تعامل الکتریکی بین مولکول های با شدت کم است را می توان با قوانین فیزیک کوانتومی در یک مقیاس بی نهایت کوچک توضیح داد. این پدیده سبب می شود زیر پاهای مارمولک نیروی فشاری به وجود آید که مارمولک را قادر می سازد این حیوان بتواند به یک پنجره و یا یک سطح صاف به صورت عمودی بچسبد.

محققان در ساخت این روبات 240 گرمی که Abigaille نام دارد، از این قانون فیزیکی استفاده کردند.

شش پای Abigaille می توانند در چهار جهت حرکت کنند. این خصوصیت به روبات اجازه می دهد ، بدون اینکه سقوط کند از یک سطح صاف به یک سطح عمودی برود.

به گفته دانشمندان علوم فضایی آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه های آژانس فضایی اروپا در نوردویک هلند نشان داد که این روبات می تواند به خوبی در شرایط شبیه سازی شده فضا کار کند.

در نتیجه این روبات می تواند در فضا مستقر شده و راه پیمایی های خطرناک فضانوردان و یا عملیات اضطراری خارج از ایستگاه فضایی را مانند آنچه در مورد تعمیرات سیستم خنک کننده ایستگاه فضایی بین المللی پیش آمد، انجام دهد.

همچنین بر خلاف روبات های چرخ دار، این روبات می تواند به آسانی موانع اطراف ماهواره ها را برای انجام تعمیرات آن پشت سر بگذارد.
حکیم ارد بزرگ / بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / HEKMAT ORODISM / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / بزرگترین متفکر ایران ، فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher