X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

گاز رادون طبیعی در جهان دومین عامل ابتلا به سرطان ریه است

گاز رادون در همه جای کره زمین به طور طبیعی در حال گسترش است و امروزه این گاز به عنوان دومین عامل ابتلا به سرطان ریه شناخته شده است.

دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سرپرست تیم تحقیقاتی این مطالعه در اینباره به خبرنگار علمی ایرنا گفت: گاز رادون یک گاز رادیواکتیو و محصول فروپاشی اورانیوم است که به صورت عام و معمول در همه جا توزیع می شود.

« سعید ستایشی»، اضافه کرد: اورانیوم طبیعی که در عمق زمین وجود دارد در حال فروپاشی و تجزیه است و گاز رادون از آن آزاد می شود و از این رو گاز رادون در آب، خشکی، هوا با غلظت های متفاوت یافت می شود.

ستایشی گفت: گاز رادون متصاعد شده در فضای آزاد به اندازه ای رقیق می شود که در حالت عادی خطری برای سلامتی انسان به شمار نمی رود ولی در فضاهای بسته شامل منازل، مکان های استراحت، تفریح و گردشگری ممکن است گاز رادون تجمع یافته و به تدریج و در دراز مدت در سلامتی انسان اثرگذار شود.

دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این گاز با استنشاق وارد ریه شده و در آنجا تجزیه می شود.حاصل این تجزیه پذیری دو محصول پایدار است که یکی از این محصولات یک ˈ آلفای پر انرژیˈ است که این ذره در داخل ریه سلول سرطانی ایجاد می کند.

ستایشی تصریح کرد: در کشور ما مساله ابتلا به سرطان ریه ناشی از استنشاق گاز رادون به طور جدی پرداخته نشده است در حالی که براساس بررسی های انجام شده توسط تیم های تحقیقاتی در دنیا استنشاق این نوع گاز دومین عامل ابتلا به سرطان ریه محسوب می شود.

به گفته ستایشی هم اکنون دولت ها در اروپا و آمریکا سرمایه گذاری کرده و بررسی های جدی کرده اند و نتایجی را نیز در این زمینه به ثبت رسانده اند.

دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: از روز تولید سلول های سرطانی در ریه توسط گاز رادون تا روز آشکارشدن و نشان دادن عوارض مربوط به این نوع بیماری 10 سال طول می کشد از این رو ابتلا به سرطان ریه از این روش دارای دوره خفتگی طولانی است.

ستایشی گفت: این موضوع به متخصصان کمک می کند تا بتوانند آیین نامه ها و قوانین مربوط به حفاظت مردم در برابر گاز رادون را متناسب با شرایط محیطی هر محل تعیین و تجویز کنند.
حکیم ارد بزرگ / بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / HEKMAT ORODISM / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / بزرگترین متفکر ایران ، فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگ
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خروج سامانه بارش زا ا زکشور پیش بینی کرد: هوای تهران در روزهای شنبه و یکشنبه از لحاظ وجود ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار بگیرد.

ˈمحمد هادی حیدرزادهˈ در عین حال، قرار گرفتن هوای تهران در شرایط اضطرار و هشدار و تعطیلی احتمالی اداره ها و مدارس در هفته آینده را بعید دانست.

وی با اشاره به گزارش های سازمان هواشناسی درباره عبور سامانه های متعدد بارش زا ازکشوردر ماه جاری از ناپایداری هوا در اواسط هفته آینده خبر داد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست پایتخت هوای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده را غبارآلود همراه با مه صبحگاهی پیش بینی کرد.

وی، میانگین ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون امروز در فضای تهران را بر اساس سنجش ایستگاه های پایش آلودگی هوا 101 و سالم بیان کرد.

مدیر کل هواشناسی استان تهران نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا برای امروز و فردا جوی به نسبت آرام پیش بینی کرد.

وی درباره وضعیت هوا در هفته آینده نیز گفت: از اواخر روز یکشنبه سامانه بارش زایی از مرزهای غربی وارد استان تهران می شود که به تدریج افزایش ابر و در روزهای دوشنبه و سه شنبه سبب بارش باران و برف می شود.

محمد علی عزیز اقلی هوای امروز را صاف تا قسمتی ابری در پاره ای از نقاط همراه با غبار صبحگاهی و هوای روز شنبه را صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی ارزیابی کرد.

وضعیت هوای تهران از ابتدای فصل پاییز تاکنون سه بار در وضعیت هشدار قرار گرفته و منجر به تعطیلی مهدکودک ها و مدارس پایتخت شده است.

گزارش ها حاکی از چندبرابر شدن مراجعه به اورژانس و همچنین افزایش سکته های قلبی در تهران و دیگر نقاط آلوده کشور است.

حکیم ارد بزرگ / بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / HEKMAT ORODISM / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / بزرگترین متفکر ایران ، فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگ

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی اعلام کرده است که آلودگی هوای پایتخت روز جمعه به مرز هشدار رسیده و این وضعیت تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

این برای چندمین بار است که در ماه های اخیر وضعیت هوای تهران به مرز هشدار می رسد و کمیته اضطرار برای این موضوع جلسه تشکیل می دهد تا تصمیمی برای کاستن از آلودگی هوای پایتخت اتخاذ کند.

تعطیل کردن مدارس ابتدایی در گام اول یکی از تصمیم های این کمیته است. گام بعدی تعطیلی مدارس راهنمایی و سپس دبیرستان ها و دستگاه های اداری، از راهکارهای دیگر کمیته اضطرار برای کاهش آلودگی هوا در تهران و سایر شهرستان ها است.

این تصمیم های موقتی می تواند تسکینی برای شهروندان باشد تا از آسیب های هوای آلوده در امان بمانند، اما هرگز درمان نخواهد بود. زیرا تعطیل کردن مدارس خسارات علمی جبران ناپذیری را به ساحت علم جامعه و دانش آموزان وارد خواهد کرد. اگرچه این تصمیم ناگزیر باید اتخاذ شود. پس راه حل چیست؟ شاید بهترین تسکین موقت برای تهران و شهرهایی که در طول سال شهروندان آن، همواره از الودگی هوا رنج می برند، اجرای بدون تعلل پیشنهادهای معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست باشد.

معصومه ابتکار پیشنهاد کرد که اگر امکان تولید بنزین با استاندارد یورو 4 در کشور میسر نیست، بهتر است برای مدتی به منظور مقابله با آلودگی هوا بنزین استاندارد وارد کشور شود.

معاون رییس جمهوری افزود: استفاده از سوخت استاندارد تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا و داشتن هوایی سالم دارد از این رو اگر سوخت با کیفیت در کشور تولید نمی شود بهتر است تا فراهم شدن زمینه تولید سوخت استاندارد، واردات بنزین داشته باشیم .

وی اظهار داشت: اگر در زمینه تامین گاز از منابع داخلی و گازرسانی کامل به صنایع نیز مشکل وجود دارد پیشنهاد می شود تا گاز هم وارد کشور شود زیرا در زمان اوج سرما گاز مصرفی صنایع که سهم زیادی در آلودگی هوا دارد ، قطع می شود و به مصارف خانگی اختصاص می یابد از این رو صنایع مجبور به استفاده از سوخت مازوت می شوند که آلایندگی بسیار بالایی دارد.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: برای مقابله با آلودگی هوا، باید سوخت پاک و استاندارد در اختیار شهروندان، نیروگاه ها، صنایع و صاحبان خودرو قرار گیرد، در غیر این صورت هوای سالم نخواهیم داشت.حکیم ارد بزرگ / بزرگترین فیلسوف و حکیم حال حاضر دنیا / great orod / HEKMAT ORODISM / بزرگترین فلسفه دان / بزرگان فلسفه ایران/ فیلسوف بزرگ / بزرگ فلسفه / فلسفه دانان بزرگ / فلسفه ایرانی / فیلسوف ایرانی / بزرگترین  فیلسوف های جهان / بزرگترین فیلسوف جهان / بزرگترین متفکر ایران ، فیلسوفان بزرگ جهان /  بزرگترین فیلسوف / بزرگترین فیلسوف تاریخ / بزرگترین فیلسوف دنیا / فیلسوفان بزرگ دنیا  / فیلسوف ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ ، بزرگترین فیلسوف جهان / حکیم ارد بزرگ مشهورترین فیلسوف ایرانی / ارد بزرگ ، فیلسوف بزرگ معاصر / حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف دنیا / فلسفه ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher