X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

نظام تعرفه های پزشکی تا پایان امسال اصلاح می شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازاداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر ˈمحمدعلی همتیˈ در نشست مدیرعامل با دبیران اجرایی کانون های کارگری سراسر کشور، افزود: کمبود پزشک متخصص و نگهداشت و جذب آنها از چالش های بخش درمان است.

وی با اشاره به موضوع پزشک خانواده و تکلیف قانونی سازمان در اجرای آن گفت: پزشک خانواده باید در همه مناطق کشور اجرایی و نواقص آن برطرف شود.

وی افزود: احداث بیمارستان، افزایش ظرفیت پذیرش، دو نوبته شدن مراکز درمانی، اولویت بندی ساخت وسازهای بخش درمان و ایجاد مراکز درمانی ویژه طب سالمندی در حال بازنگری وبررسی است.

وی با اشاره به نحوه مدیریت بیمارستان ها نیز گفت: طرح مدیریت جامع بیمارستانی با رویکرد اصلاحی در حال تهیه است.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim
پرویز عسگری روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگاراجتماعی ایرنا تردد خودروهای اسقاطی در سطح شهر را در افزایش آلودگی هوا موثر دانست و اظهار داشت: تعداد خودروهای اسقاط شده در سال 90 در کل کشور 170 هزار خودرو بوده که این رقم در سال 91 به 130 هزار خودرو رسیده است.

وی اظهارداشت: این درحالی است که تعداد خودروهای اسقاط شده در سطح کشور در سال 92 به 30 هزار خودرو رسیده و پیش بینی می شود سال آینده تنها 10 هزار خودرو در چرخه اسقاط قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها، مردم، خودروسازان در آلودگی هوا نقش دارند، خاطرنشان کرد: همه در افزایش آلودگی هوا چه در پایتخت و چه در شهرهای بزرگ مسئول هستیم؛ از این رو باید چاره ای در این خصوص بیندیشیم.

وی اجرای طرح زوج یا فرد از درب منازل، تعطیلی مدارس، مراکز آموزشی و مهدهای کودک ، تغییر ساعات کاری ادارات و موسسات دولتی وغیردولتی را راهکاری مقطعی و غیراساسی عنوان کرد وگفت: این طرح ها در کوتاه مدت می تواند بخشی از آلودگی هوا را برطرف کند ولی نمی تواند به عنوان راهکار اساسی و تعیین کننده پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید بین ورود خودرو به چرخه حمل و نقل کشور و اسقاط خودروهای فرسوده یک تناسب وهماهنگی لازم وجود داشته باشد و به عبارتی باید به همان میزان که خودروهای جدید وارد چرخه حمل و نقل می شود به همان اندازه خودروی فرسوده را اسقاط و از چرخه خارج کنیم.

وی گفت: در خیلی ازکشورهای دنیا، به همان میزانی که خودرو تولید و وارد چرخه حمل و نقل می شود به همان اندازه نیز خودروی فرسوده از چرخه ناوگان حمل و نقل خارج می شود.

عسگری گفت: طبق مصوبه دولت خودروسازان باید به ازای خودروهای تولیدی 30 درصد خودروی اسقاطی را به مراکز اسقاطی تحویل دهند.

وی افزود: خودروسازان باید با راه اندازی سایتی مردم را برای اعلام خودروهای اسقاطی راهنمایی کنند تا در مقابل خودروی فرسوده، خودروی نو تحویل بگیرند.

عسگری با اشاره به حجم و تراکم بالای خودرو در کشور بویژه کلانشهر تهران گفت: در تهران دیگر امکان رانندگی وجود ندارد چرا که پایتخت تبدیل به پارکینگی شده است که فقط دود و ماشین را می توان در چهره آن مشاهده کرد .

وی با تشریح آماری از تعدادخودروهای اسقاطی در تهران اظهار داشت: سهم خودروهای اسقاطی در سال 90 در تهران 25 هزار و 700 خودرو بوده که این رقم در سال 91 به 16 هزار و 600 خودرو کاهش یافت.

عسگری افزود: در سال 92 تنها 2200 خودرو در پایتخت اسقاط شده که پیش بینی می شود در سال آینده شمار خودروهای اسقاط شده در تهران به 700 خودرو برسد که این رقم بسیار نگران کننده است.

وی اظهار داشت: متأسفانه تنها در فصل زمستان و وارونگی و تشدید هوای آلوده به فکر رفع آلودگی هوا آن هم با اجرای طرح های مقطعی و بی فایده می افتیم در حالی که باید بصورت اساسی برای رفع این معضل برنامه داشته باشیم.

عسگری با بیان اینکه اسقاط خودرو سبب صرفه جویی در مصرف سوخت می شود، خاطرنشان کرد: به هرحال باید مسئولان مربوطه برای خروج خودروهای فرسوده اقدامات لازم را انجام دهند و سازمان محیط زیست هم با خودروسازانی که محصولات غیر استاندارد تولید می کنند برخورد کند.

وی گفت: با تصویب و اجرای طرح های مقطعی مثل زوج یا فرد یا انتقال پایتخت به شهرهای دیگر یا تعطیلی مدارس یا مراکز دانشگاهی نمی توان معضل آلودگی هوا را به صورت ریشه ای رفع کرد.

عسگری افزود: از دولت می خواهیم حمایت قانونی خود را برای رفع آلودگی شهرها بیش از پیش نشان دهد. ما از دولت فقط بحث حمایت قانونی را خواستاریم نه بحث مالی.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، فرمانده عملیات نیروی دریایی سریلانکا افزود: حضور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه زیردریایی یونس در بندر کلمبو، فرصت نادری برای مسوولان نیروی دریایی سریلانکا در دیدار از این شناور ایرانی فراهم آورد.

براساس این گزارش، ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز، ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس، زیردریایی کیلوکلاس یونس و یک فروند بالگرد، در جریان ماموریت خود در خاوردور، بعد از بندر بمبئی هندوستان، از سه روز قبل در بندر کلمبو کشور سریلانکا پهلو گرفته است.

فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش سریلانکا از ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در بندرکلمبوی این کشور پهلو گرفته، بازدید کرد و در این دیدار، گوشه ای از توانمندی های ارتش ایران به طرف سریلانکایی معرفی شد.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher