X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

سند جامع ارتقای سلامت روان کشور تدوین می شود

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،ˈعلی اسدیˈ افزود: این وزارتخانه به منظور ارتقا سطح سلامت روان کارکنان، سند یاد شده را برای هر یک از دستگاه ها، وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط تدوین کرده است.

وی گفت: تدوین سند جامع ارتقا سلامت روان کشور به وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، کشور، دفاع، جهاد کشاورزی، نفت، شهرداری استان تهران و سازمان پزشکی قانونی ابلاغ شده است که بعد از تشکیل کارگروه های مشترک با این وزارتخانه، در شورای سلامت و امنیت غذایی کشور مصوب می شود.

معاون اجرایی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد اظهارداشت: دستگاه ها و وزارتخانه ها باید در زمینه مهارت های زندگی و سبک زندگی به کارکنان آموزش های لازم را بدهند.

وی با اشاره به تعریف سازمان جهانی بهداشت از سلامت که شامل سلامت جسم، روان و رفاه اجتماعی فرد است، افزود: مسایلی مانند فشارهای اقتصادی، اجتماعی، هزینه های بالای زندگی، عدم تناسب توانایی افراد با کار، تغییر شغل و نداشتن امنیت شغلی از جمله تهدیدهای سلامت روان افراد در محیط کار است.

این کارشناس سلامت روان گفت: افراد با بکارگیری مهارت های ده گانه از جمله، مهارت حل مساله، خودآگاهی، همدلی، تصمیم گیری، تفکر خلاق، کنترل خشم و استرس و ارتباط موثر با دیگران در محیط کار و زندگی می توانند سلامت روان بهیود و استرس های ناشی از کار را کاهش دهند.


عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimرئیس اداره ثبت احوال شهرستان چالدران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: امسال در این شهرستان 528 مورد ازدواج به ثبت رسیده و در مقابل حتی یک طلاق نیز ثبت نشده است.

مختار فولادی اضافه کرد: امسال در این شهرستان 794 مورد شناسنامه نوزاد صادر شده و 386 نفر نیز گواهی فوت به ثبت رسیده است.

وی یاد آوری کرد: امسال همچنین یکهزار و 393 شناسنامه تعویض و برای 176 نفر شناسنامه المثنی صادر شده و 809 نفر نیز موفق به دریافت کار ملی شده اند.

رئیس ثبت احوال چالدران گفت: در 9 ماه اول امسال 31 مورد تغییر نام و 68 مورد تغییر نام خانوادگی انجام شده است.

چالدرانی ها در حالی دست رد به سینه طلاق زده اند که براساس آمارهای کشوری ، جدایی رسمی همسران در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پنج درصد افزایش یافته و همزمان ازدواج هم پنج درصد کاهش یافته است.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

اختلافات، مشاجره های خانوادگی، از هم پاشیدگی خانواده ها و در نهایت طلاق تنها بخشی از آثار مصرف مواد مخدر در جامعه است.

فارغ از این عوارض، مواد مخدر آثار جسمی فراوانی برای مصرف کننده این مواد به همراه دارد. کم شدن سرعت تنفس و ضربان قلب، کم شدن فشار خون، اختلال در خواب، هذیان و آهسته شدن فرآیند مغز و سردرد از جمله این عوارض است.

قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر برای نفوذ در خانواده ها دائم در حال تغییر شیوه ها و روش ها هستند.

اکنون نسل چهارم مواد مخدر در راه بازار است. نسل های یک تا 3 کانون گرم بسیاری از خانواده ها را سرد و ویران کرد و حالا معلوم نیست نسل چهارم آن چه تصورات ویرانگری در سر دارد.

تغییر مداوم شیوه تولید، مصرف و عرضه مواد مخدر از جمله شگردهای قاچاقچیان و توزیع کنندگان این مواد افیونی برای جذب مشتری است.

نسل سوم و اینک نسل چهارم مواد مخدر در حالی تهدید تازه ای برای جامعه ایرانی به حساب می آید که شیوه مبارزه با مواد مخدر، در مرحله 2نسل مواد مخدر سنتی باقی مانده است.

اکنون اما در نسل سوم مواد مخدر، هر اتاق کوچکی در هر محله می تواند محل تبدیل پیش سازه های مواد مخدر به مواد مصرفی نهایی شود.

در این محل های تولید خانگی که به «آشپزخانه» معروفند، اغلب مواد مخدر صنعتی نامرغوب تولید می شود که علاوه بر اعتیاد، افزایش مرگ ومیر در مصرف کنندگان را نیز در پی دارد.

نسل چهارم مواد مخدرصنعتی، روانگردان هایی هستند که پایه آن از مواد و ترکیبات گیاهی تشکیل شده که با عناوینی چون «نشاط آور بودن» تبلیغ می شوند.

حالا با ورود نسل چهارم مواد مخدر آشپزخانه های دیگری پدید خواهد آمد تا محصولات ویرانگر خود را در اختیار خانواده ها قرار دهد.

اکنون در همسایگی ما یعنی افغانستان تولید انواع مواد مخدر بی امان ادامه دارد و مقصد بیشتر این مواد نیز کشورهای خارجی از جمله ایران است.

براساس جدیدترین گزارش دفتر مقابله بامواد مخدر و جرایم سازمان ملل (UNODC) و مقامات افغانستان، کشت خشخاش در افغانستان به 209 هزار هکتار رسیده که نسبت به سال 2012 میلادی افزایش 36 درصدی را نشان می دهد.

تولید تریاک نیز در این کشور نسبت به سال 2012 میلادی 49 درصد افزایش یافته و به 5.5 هزار تن رسیده است.

دفتر مقابله با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل و مقامات افغانستان اخطار داده اند که این روند می تواند به بهداشت، امنیت و توسعه نه تنها در افغانستان بلکه در سطح بین المللی تاثیرات منفی داشته باشد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر هم از موج تازه تولید مواد مخدر در کشور با عنوان «سونامی» و «سیل» یاد کرد.

سردار علی مویدی با بیان اینکه به اندازه ای که پلیس مساله مواد مخدر را جدی گرفته، سایر دستگاه های فرهنگی آن را جدی نگرفته اند، گفت: سونامی و سیل تولید مواد مخدر با ترفند های سیاسی و اقتصادی در مقابل ما قرار دارد.

وی ادامه داد: باید این را بپذیریم که دست پنهانی، مواد مخدر را در دنیا اداره می کند که بیخ گوش ما قرار دارد، لذا اگر این مساله را قبول داریم که این سیل به راه افتاده است، برای من پلیس، بهزیستی، آموزش و پرورش و... زشت است که پس از 35سال بگوییم فقر فرهنگی داریم.

طبق پژوهشی که صورت گرفته سن اعتیاد کاهش یافته است. به گفته وزیر کشور، اعتیاد در بین قشر تحصیلکرده و با تحصیلات بالای دانشگاهی و همچنین مشاغل آبرومند در دوره های اخیر افزایش یافته است.

همچنین به گفته طاها طاهری، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر 33درصد معتادان تحصیلاتشان بالای فوق دیپلم است و 63درصد آنها نیز شاغل هستند.

وی با تأکید بر اینکه مدل مبارزه باید دچار تحول شود، تصریح کرد: در حال حاضر بررسی راهکارهای تغییر مدل مبارزه در دستور کار قرار گرفته است.

او معتقد است سود 1600میلیارد دلاری مواد مخدر آنچنان وسوسه انگیز است که افراد جدیدی را به سمت خود می کشاند به طوری که 57درصد محکومان مواد مخدر آدم های جدید هستندکه به علت سودآوری مواد مخدر به سمت آن کشیده شده اند.

عبدالرضا رحمانی فضلی دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر و وزیر کشور مساله اشتغال و اعتیاد را جزو بالاترین مطالبات مردمی و دغدغه عمومی عنوان کرد و با توجه به آمار یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور، به تعداد 6 میلیون خانواده های درگیر مساله اعتیاد اشاره کرد و گفت: با توجه به این تعداد افراد درگیر با مساله اعتیاد در کشور، می بایست به مساله اعتیاد از نگاه اجتماعی توجه داشت.

امروزه سوء مصرف مواد، بسیاری از مرزهای اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی کشورها را در نوردیده و از معضلات عمده بهداشتی است که بسیاری از گروه های جمعیتی از جمله مادران باردار را در معرض پیامدهای نامطلوب مادری و جنینی قرار می دهد.

به گفته کارشناسان اکنون بهترین راه مبارزه با مواد مخدر، آموزش است و دولت ها باید علاوه بر مقابله با تولید و عرضه مواد مخدر، به آموزش شهروندان نیز اقدام کنند.

برای نجات یک فرد معتاد از باتلاق اعتیاد هیچ وقت دیر نیست. ایدز با سرعتی باور نکردنی در حال گسترش در سراسر جهان است . بیشترین مبتلایان ایدز در ایران معتادین تزریقی هستند که با سرنگ مشترک به خود، ماده تزریق می کنند.

بنابراین اگر نمی توانیم یک معتاد تزریقی را از اعتیاد نجات دهیم می توانیم با آموزش به او یاد دهیم که به ایدز و هپاتیت مبتلا نشود و دیگران را نیز مبتلا نکند.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher