X
تبلیغات
زولا

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

بررسی ابعاد حقوقی بین المللی تصویب پیشنهاد رییس جمهوری در سازمان ملل

پیشنهاد دکتر روحانی رییس جمهوری مبنی بر نفی خشونت و افراط گرایی و داشتن جهانی عاری از خشونت با رای مثبت 190 کشور جهان در نشست آذرماه امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، این نشست در چارچوب نشست های علمی ادواری کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران و به منظور تبیین ابعاد حقوقی بین المللی قطعنامه یاد شده برگزار شد.

بنابراین گزارش، در این نشست علمی دکترداوود هرمیداس باوند استاد حقوق بین الملل، دکتر علی خرم استاد دانشگاه و نماینده سابق ایران در دفتر ژنو سازمان ملل،دکتر محمدکاظم سجاد پور استاد دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه و حجت الاسلام والمسلمین بهمن اکبری تحلیلگر ارشد فرهنگی و استاد دانشگاه ابعاد حقوقی این مصوبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

علی خرم در این میزگرد گفت: جهان در مقطعی قرار دارد که موضوع تروریسم و افراط گرایی به مهمترین دغدغه بشری تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه اسلام با خشونت مخالف است ادامه داد: صفحه پاک و آیینه روشن اسلام با خشونت گرایی سنخیتی ندارد.

حجت الاسلام بهمن اکبری هم در این باره گفت: از آنجا که پدیده افراط گرایی در هر کشوری متفاوت از کشور دیگر است، لذا این موضوع باید از منظر روانشناختی تحلیل شود.

این تحلیلگر ارشد فرهنگی ادامه داد: باید اسلام را آنگونه که هست به دنیا نشان داد.

دکتر داوود هرمیداس باوند خواستار اجرای مفاد این قطعنامه در داخل کشور ایران شد و گفت: ابتدا باید اعتدال و یک سری موارد اشاره شده در این قطعنامه در کشور خودمان اجرا شود تا بتوان اعتماد دیگر کشورها را هم جلب کرد.

دکتر محمدکاظم سجادپور با ابراز تاسف از موضوع از دست رفتن فرصت ایران در بحث گفتگوی تمدن ها، اظهار داشت: با اینکه ایران گفتگوی تمدن ها را ارائه داد، اما کشورهایی مانند ترکیه مالکیت آن را در دست گرفتند و آن را به اسم ائتلاف تمدن ها تغییر دادند.

وی به پاسداشت و حفظ قطعنامه اخیر تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم آنگونه که شایسته است در این باره گام برداریم و اجازه ندهیم تا مالکیت این قطعنامه نیز به دست کشور دیگری بیفتد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدارˈحسین دهقانˈ در این پیام آورده است: ناکام ماندن این سو قصد، موجب خشنودی شد.

وی در این پیام خطاب به سعدون الدلیمی نوشت : برای سربلندی و پیشرفت دولت و ملت عراق و همچنین برای وزیر دفاع آن کشور آرزوی صحت و سلامتی دارم.

براثر انفجار بمبی کار گذاشته شده در خودروی حامل سعدون الدلیمی وزیر دفاع عراق، دو نفر از محافظان وی زخمی شدند.

این خودرو صبح امروز (چهارشنبه) در مسیر بزرگراه میان فلوجه و ˈرمادیˈ عراق در حال تردد بود.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

دکترˈسیدحسن هاشمی ˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: طرح پزشک خانواده به دلیل تامین نشدن اعتبارات و امکانات فقط در برخی استان ها از جمله مازنداران، تهران، فارس و سیستان و بلوچستان اجرا شد.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح باید بصورت کشوری انجام شود که با رفع نواقص و اشکالات آن در شهرهای کوچک ، به طور سراسری در کشور اجرایی خواهد شد.

دکترهاشمی گفت: آسیب شناسی پزشک خانواده اجرا شده و دولت یازدهم نیز سعی دارد اشکالات گذشته را در اجرایی شدن کامل این طرح رفع کند.

وزیر بهداشت گفت: تا زمانی که مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده به طور کلی برطرف نشود اقدام جدیدی در این مورد انجام نخواهد شد.

عملیات اجرایی برنامه پزشک خانواده سال گذشته برای نخستین بار بطور رسمی در مناطق شهری استان های تهران، فارس، سیستان و بلوچستان و مازندران آغاز شد و قرار بود به تدریج در همه استان های کشور اجرا شود که به دلیل کمبود اعتبارات روند اجرای این طرح با اختلال روبرو شد.

در برنامه پزشک خانواده، هر پزشک تعدادی خانواده را زیر پوشش خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی الکترونیکی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود، در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهد.

طبق اعلام مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه ویزیت و معاینه های اولیه ، همچنین داروها ( به جز داروهای بیماری های خاص) در اجرای برنامه پزشک خانواده برای مردم رایگان خواهد بود.عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher