"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

خبر جدید

در حال حاضر اضطراب یکی از شایعترین انواع بیماری های روانی به شمار می رود و از جمله نشانه های آن می توان به از دست دادن بی دلیل آرامش، سرخوردگی، فشار یا رفتارهای عصبی اشاره کرد.

به گزارش ایرنا از هلث،در این مطالعه محققان روسی برای اولین بار تاثیر طولانی مدت اضطراب بر سیستم قلبی و عروقی را مورد بررسی قرار دادند.

آنها در این مطالعه وضعیت سلامتی بیش از 6 هزار فرد 25 تا 74 ساله را بررسی کردند.

افراد شرکت کننده در این تحقیق به پرسش هایی در مورد وضعیت سلامت روانی و جسمی خود پاسخ دادند.

به گفته محققان این مطالعه نشان داد که حتی اضطراب جزئی هم خطر بروز سکته مغزی را در حد قابل توجهی افزایش می دهد و بیمارانی که بیشترین امتیاز را در زمینه اضطراب کسب کرده 33 درصد بیشتر از بقیه، قربانی سکته مغزی شده اند.

دکتر ˈمایا لامبیاسˈ از دانشکده پزشکی پترزبورگ در روسیه در این مورد گفت : همه انسان ها هر از گاهی دچار اضطراب می شوند ولی این حس به تدریج می تواند افزایش یابد یا حالت مزمن پیدا کند و این مساله روی سیستم قلبی عروقی تاثیر می گذارد.

محققان معتقدند علت وجود ارتباط بین اضطراب مزمن و خطر سکته مغزی این است که افراد مضطرب بیشتر به روش منفی زندگی و به ویژه کشیدن سیگار تمایل دارند.

بالا رفتن فشار خون و افزایش میزان ترشح هورمون های استرس هم از جمله نتایج اضطراب است.

دانشمندان به مردم توصیه می کنند که به منظور رها شدن از خطر سکته مغزی کمتر دچار اضطراب شوند و از نگرانی به خاطر مسایل بی اهمیت خودداری کنند.


عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،دکتر علی اکبری ساری در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر کشورهای کره جنوبی، تایوان، ترکیه و چین در رتبه های بعد از ایران قرار گرفته اند.

وی در مورد سیاست های معاونت جدید پژوهشی مبنی بر توجه به کیفیت مقالات علمی پژوهشی کشور گفت: رویکرد معاونت پژوهشی از کمیت مقالات علمی پژوهشی به سوی کیفیت و تلاش برای ارتقای کیفیت مجلات و مقالات موجود است بنابراین دانشگاه های علوم پزشکی کشور از این پس بر اساس کیفیت، ارجاع و مقالات کاربردی تر ارزیابی می شوند.

اکبری ساری همچنین بر اخلاق مداری در انتشارات تاکید کرد و اظهار داشت: در بحث انتشارات مقالات و مجلات، مباحثی چون سرقت ادبی، علمی، تصرف مقالات دیگران، استفاده از مقالات دیگران و داده سازی وجود دارد که برای جلوگیری از آن 8 تا 10 آیین نامه در همه بخش ها نوشته شده است و از طریق وزارت بهداشت کنترل و پیگیری می شود.

وی نمایه کردن مجلات، تشویق مجلات نمایه شده، افزایش ارجاع، تعاملات بین المللی، برون سپاری و انتشار الکترونیک را از سیاست های جدید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت بهداشت دانست .

دکتر غلامعلی حمیدی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم به تصویب 140 طرح تحقیقاتی و 285 مقاله علمی پژوهشی در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 200 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه منتشر شده و 115 طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده است.

وی گفت : تصویب طرح های تحقیقاتی در دانشگاه کاشان با وجود محدودیت های مالی در سال جاری به میزان 10 درصد افزایش یافته است و در سال جاری 72 مقاله از مجموع مقالات پژوهشگران این دانشگاه در مجلات سطح یک بین المللی به چاپ رسیده است.

عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim


ˈمحمدتقی قربانیانˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این روش پس از سه سال صرف وقت توسط تیمی از محققان و پژوهشگران دانشکده زیست شناسی دانشگاه دامغان شناسایی و ارائه شده است.

وی که سرپرستی این تیم را بر عهده داشته است افزود: این روش برای درمان بیمارانی نظیر ام اس، آلزایمر، پارکینسون و ضایعات نخاعی استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در این روش درمانی از سلولهای بنیادی عصبی و مزان شیمی استفاده می شود اظهار داشت: برای ارائه این طرح علمی 220 میلیون ریال از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه دامغان با اشاره به اینکه ستاد توسعه سلول های بنیادین کشور نیز برای اجرای این طرح کمک کرده است افزود: نتایج این پژوهش در مقالات علمی ارائه شده است.

سلولهای بنیادی از لحاظ منشاء به دو دسته عمده سلولهای بنیادی جنینی و سلولهای بنیادی بزرگسالان تقسیم می شوند.

از مهمترین سلولهای بنیادی بزرگسالان که امروزه توجه بیشتر محققین را به خود جلب کرده است می توان به سلولهای بنیادی مزان شیمی اشاره کرد.

سلولهای بنیادی مزان شیمی در ترمیم بافتهایی با منشاء مزان شیمی مثل استخوان، غضروف، ماهیچه، تاندون و چربی شرکت می کنند و البته این سلولها به عنوان سلولهای حمایت کننده برای سلولهای هماتوپویتیک در مغز استخوان نیز هستند.
عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim


بیستمین دوره مسابقات فوتبال جام جهانی در 13 ژوئن 2014 ( خرداد 93 )همزمان در 12 شهر برزیل برگزار می شود.

قرار است تیم ملی فوتبال ایران برای نخستین بار دراین مسابقات جهانی با پیراهنی مزین به طرحی از یوزپلنگ آسیایی و پیامی زیست محیطی در حمایت از این حیوان در معرض خطر انقراض شرکت کند.

ˈ هومن جوکار ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در این مورد گفت: در حال حاضر کارگروهی متشکل از سازمان حفاظت محیط زیست ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، فدراسیون فوتبال ایران و نمایندگانی از برخی سازمان های مردم نهاد تشکیل و تاکنون جلسات متعددی با موضوع آماده شدن این طرح برگزار شده است.

وی اظهار داشت: طرح نهایی یوزپلنگ آسیایی تهیه شده و مورد تایید این کارگروه قرار گرفته است و اکنون باید برای بررسی و تایید نهایی به بخش حقوقی فیفا ارسال شود که امیدوارم در این هفته طرح به فیفا ارسال شود.

جوکار تاکید کرد: طرح ، نحوه نصب بر روی پیراهن و این که در کدام قسمت پیراهن قرار می گیرد باید با قوانین فیفا همخوانی داشته باشد از این رو باید مورد تایید بخش حقوقی فیفا قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مساله مهم این است که تمام دست اندرکاران امر، نصب یوزپلنگ آسیایی به عنوان نماد ملی ایران بر روی پیراهن بازیکنان فوتبال ایران را پذیرفته اند و بقیه کارها هم به زودی نهایی می شود.

به گفته وی هنوز پبام زیست محیطی برای این بازی ها مشخص نشده و تاکنون تمام تلاش ها برای تهیه طرح بوده است اما به زودی مشخص خواهد شد.

جوکار خاطرنشان کرد : این طرح در یک مربع به ابعاد 10 در 10 سانتی متر بر روی پیراهن بازیکنان ( روی سینه) نصب خواهد شد.

نصب طرح یوزپلنگ آسیایی بر روی لباس بازیکنان تیم ملی کشور در بازی های جهانی 2014 چندی پیش از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مطرح شد که مورد موافقت فدراسیون فوتبال نیز قرار گرفت.

15 آبان ماه که سپ بلاتر رییس فیفا به ایران سفر کرده بود با معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار کرد و آنها در گفت وگوهای مشترکی در مورد استفاده از نقش یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان به تفاهم رسیدند و رییس فیفا حضور یوزپلنگ روی لباس تیم ملی را تایید کرد.

*** یوزپلنگ آسیایی یا ایرانی

یوزپلنگ یا یوز با نام علمی Acinonyx jubatus، جانوری مهره دار و پستاندار از راسته گوشتخواران، خانواده گربه سانان است. این جانور در گذشته در بیشتر مناطق آفریقا و گستره وسیعی از آسیای مرکزی و شبه قاره هند وجود داشت، اما امروزه با کاهش شدید جمعیت روبرو شده است و تنها در ایران زیست دارد . از این رو به یوز پلنگ آسیایی، یوزپلنگ ایرانی نیز گفته می شود.

از میان دو زیرگونه اصلی یوزپلنگ، یکی از زیرگونه ها که با نام یوزپلنگ آسیایی یا یوزپلنگ ایرانی شناخته می شود در خطر جدی انقراض است و تعداد کمی از آن در دشت های مرکزی ایران یافت می شود.

طعمه معمول یوزها آهوها (به ویژه آهوی تامسون)، ایمپالا ( ایمپالا گاوسانی با جثه متوسط است که در آفریقا زندگی می کند) و دیگر پستانداران سم دار حداکثر تا 40 کیلوگرم وزن هستند.

یوزپلنگ آسیایی یا یوزپلنگ ایرانی به شدت در معرض خطر انقراض است که اکنون تنها چند ده قلاده از آن در ایران یافت می شود. بر اساس آخرین اطلاعات حدود 50 قلاده یوزپلنگ در ایران وجود دارد.

شکار بی رویه، از بین رفتن زیستگاه یوزها توسط انسان ، کاهش منایع غذایی این حیوان مانند آهو و غزال و جاده سازی های غیر اصولی عوامل اصلی تهدید کننده حیات این گربه سان است.

از این رو با هدف حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با همکاری برنامه توسعه سازمان ملل و سازمان حفاظت محیط زیست در سال 2001 در کشور شروع به کار کرد امری که سبب شد این حیوان از خطر انقراض نجات یابد اما به دلیل کاهش شدید جمعیت همچنان در معرض تهدید قرار دارد.
عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher