X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

درمان و پیشگیری از 10 بیماری با ویتامین C

به گزارش ایرنا از هلث، بدن قادر به تولید و ذخیره سازی ویتامین C نیست در حالی که این ویتامین مانند سلاحی در پیشگیری و درمان سرماخوردگی فصلی عمل می کند، بنابراین مصرف روزانه این ویتامین برای پیشگیری از سرماخوردگی توصیه می شود .

ویتامین Cهمچنین در التیام زخم ها، ترمیم بافت ها و حفظ ساختار غضروف ها، استخوان و دندانها موثر است و وجود این ویتامین برای تشکیل کلاژن ضروری است.مارپیچ سه رشته ای تروپوکلاژن

کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن است و در بسیاری از بافت های بدن از جمله پوست دیده می شود و استحکامش از فولاد بیشتر است و 700 کیلو گرم بر سانتی متر مربع تحمل کشش یا فشار دارد.

پرتقال، لیموترش، لیموشیرین، گریپ فروت، توت فرنگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی، طالبی، فلفل سبز و سبزی ها از منابع طبیعی حاوی این ویتامین هستند و علاوه بر این خوراکی ها ، افراد می توانند از مکمل های دارویی این ویتامین نیز برای پیشگیری از عفونت های ویروسی استفاده کنند.

این ویتامین همچنین در درمان آسم، تصلب شرائین (سخت شدن رگ ها)، بیماریهای قلب و عروق، اسکیزوفرنی، سوختگی و نیز سرطان ها نیز موثر است.

خوردن میوه ها و سبزی های حاوی ویتامین C محدودیتی ندارد و میزان اضافی این ویتامین در صورت مصرف قرص آن به صورت ادرار از بدن دفع می شود اما مصرف روزانه بیش از دوگرم قرص این ویتامین توصیه نمی شود زیرا مقادیر زیادی آن ممکن است موجب اسهال و استفراغ شود .

پزشکان توصیه می کنند افراد سیگاری، افرادی که در محیط های حاوی آلوده کننده های زیست محیطی زندگی می کنند، ورزشکاران و افرادی که دچار ضربه می شوند و همچنین بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند ، مقادیر بیشتری از این ویتامین را دریافت کنند.

کمبود این ویتامین می تواند موجب ضعف، کم خونی، لثه های نرم و اسفنجی و ایجاد خونریزی ، از دست دادن دندان ها، خونریزی مخاطی و خون مردگی شود .

خشکی و شکننده شدن موها، پوست خشک، کاهش سرعت التیام زخم ها، خون مردگی ، خونریزی بینی، درد و التهاب مفاصل ، کاهش قدرت غلبه بر عفونت و افزایش وزن نیز می توانند از نشانه های کمبود این ویتامین در بدن باشند.


عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakimبه گزارش ایرنا 15 نامه از میان 600 نامه کودکان تهرانی به عنوان منتخب معرفی شدندو سازمان محیط زیست با اهدای لوح یادبود به این نویسندگان ،از آنان تقدیر کرد.

امسال برای نخستین بار دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به برگزاری مسابقه ای با عنوان ˈ نامه کودکان به رییس سازمان حفاظت محیط زیست ˈ کرد که بعد از اعلام فراخوان آن حدود 600 نامه به سازمان محیط زیست ارسال شد که بعد از داوری 15 نامه برگزیده و امروز - شنبه - در پنج مدرسه تهران ، برگزیدگان در مراسمی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

ˈ محمد درویش ˈ مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره به ایرنا گفت: این مسابقه با هدف ایجاد حساسیت بیشتر بین بچه ها نسبت به ملاحظات زیست محیطی و ایجاد رقابت سالم بین مدارس برای حفظ محیط زیست برگزار شد.

وی افزود: برنامه ریزی این مسابقه در هفته کودک ( 15 تا 21 مهر ماه ) و با همکاری موسسه ستاره سبز به عنوان نماینده آموزش های بین المللی در ایران

(FBE) صورت گرفت.** زباله ها، آلودگی هوا، قطع درختان، دکل های فشارقوی برق و باغ وحش دغدغه های زیست محیطی کودکان تهرانی

------------------------------------------------------------------------------

درویش بابیان اینکه اولین موضوعی که کودکان و نوجوانان در این نامه ها به آن اشاره کردند ˈ زباله ˈ بود گفت: این کودکان در نامه های خود از تفکیک نشدن زباله ها و ادغام زباله تر و خشک گلایه داشتند.

وی افزود: بعد از آن به آلودگی هوا و اینکه داشتن هوای سالم حق مسلم آنهاست اشاره کردند و از مسوولان خواستند تا هر چه زودتر فکری به حال وضعیت هوا کنند.

درویش ادامه داد: موضوع بعدی قطع درختان در شهر تهران بود که کودکان و نوجوانان به قطع بیش از حد درختان اعتراض کردند و گفتند به جای اینکه فضای سبز افزایش یابد به هر بهانه ای درختان را قطع می کنند.

وی افزود: در تعدادی از نامه ها به وجود دکل های فشار قوی انتقال برق اشاره شد که معتقد بودند موجب بیماری و انواع سرطان ها می شود و خواستار ساماندهی این دکل ها شدند.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: پرداختن به موضوع فاضلاب که وارد فضای عمومی شهرها می شود نیز دراین نامه ها آمده بود و نگارندگان از مسوولان درخواست حل این مشکل را داشتند.

وی گفت: برخی از نگارندگان نامه ها به وضعیت باغ وحش تهران اشاره کردند و گفتند که حیوانات موجود در این باغ وحش در شرایط خوبی به سر نمی برند و احساس خوشایندی از بودن در قفس ندارند.*** معرفی 15 نویسنده منتخب نامه

مهدی پرویزی- دبستان پسرانه سعادت 1 ، ریحانه وکیلی – مجتمع هدی ، فاطمه گوران- دبیرستان هاجر،

علی رضایی- مدرسه مطهری ، شایان اسکندری- فرهنگ سعادت ، جواد محمدی - مدرسه کار و اندیشه،

چکاوک میرفلاح نصیری – مجتمع ربانی ، سید مهدی انوری - دبستان شاهد میثم ، مهران کریمی- مدرسه شهید مطهری ، امیر رضا پناهی- دبستان میثم ، کیمیا صمدی- مجتمع ربانی ، آیلین قیومی – مدرسه شهدای معلم ، امیرحسین کرامتی خواه - مدرسه کار و اندیشه ، امیرحسین رضایی نژاد - دبستان فرهنگ سعادت و

آراد معقولی تلاش - دبستان پسرانه سعادت 1 کودکان و نوجوانان منتخب مسابقه نامه به رییس سازمان حفاظت محیط زیست شدند.

در بخشی از تقدیر نامه این برگزیده ها که به امضای معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط رسیده، آمده است: امیدوارم همواره با همین نگاه زلال و تیزبینی که داری، چون یک دیده بان خردمند و دلسوز، یاور طبیعت ایران و سازمان متولی محیط زیست کشور باشی و به کمک یکدیگر در راه پاسداری از طبیعت وطنی که دوستش داریم، گام برداریم.*** از سال آینده تمام کودکان تهرانی نامه بنویسند

درویش تاکید کرد: امسال به دلیل کمبود وقت این طرح در برخی از مناطق تهران اجرا شد، اما از سال آینده به صورت سراسری در تمام مدارس کشور اجرا خواهد شد.

*** ضرورت گسترش مدارس محیط زیستی

درویش در ادامه این گفت وگو با تاکید بر لزوم گسترش مدارس محیط زیستی و آموزش زیست محیطی کودکان افزود: از اسفند ماه 1391 کمیته راهبردی در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل و مقرر شد دستورالعمل جامع مدارس زیست محیطی در دفتر آموزش تهیه شود که این دستورالعمل به زودی به اداره کل استان ها ابلاغ می شود و مطابق آن مدارس باید به سمت محیط زیستی شدن پیش روند.

وی اضافه کرد: مدارس محیط زیستی کنونی در کشور یا توسط موسسه ستاره سبز نماینده بنیاد آموزش های بین المللی در ایران ایجاد شده اند یا به صورت خود جوش به این سمت حرکت کرده اند اما سازمان محیط زیست تصمیم جدی برای ورود به این عرصه و انسجام و توسعه چنین مدارسی را در کشور دارد تا همه این مدارس در یک قالب و چارچوب قرار گیرند و به همین منظور به زودی تفاهم نامه مشترکی با وزارت آموزش و پرورش امضا می شود.


عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim** وی چت چیست؟

وی چتWECHAT یک نرم افزار پیام رسان رایگان برای گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید و آی او اس است که براساس برخی آمارهای اینترنتی بیش از 200 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد .

این فنآوری همانند بسیاری از فناوری های وارداتی ، فرهنگ استفاده صحیح آن همزمان با کاربرد آن وارد نشد و تبعات ناشی از آن تبدیل به دغدغه متولیان این حوزه شد تا اینکه سرانجام رسما این نرم افزار از پنجشنبه عصر فیلتر شد.

کاربری وسیع ˈوی چتˈ بسرعت آن را به یک شبکه اجتماعی درجهان تبدیل کرده است. این پدیده اگرچه با کاربردهای فنی به جهان رسوخ کرد اما قابلیت های کنترل کننده ای نیز داراست که همین امر سبب می شود تا هرنوع خطای تعامل در آن، مشکلات متعددی ازجمله به سرقت رفتن اطلاعات حقیقی و حقوقی را ایجاد کند.

درعین حال به گزارش برخی منابع خبری شبکه های اجتماعی مانند وی چت در صورت هدایت نشدن صحیح به دلیل قابلیت تجمیع اطلاعات امکان سوء استفاده را توسط منابع و شرکت های کنترل کننده فراهم می سازد.

به هر حال این پدیده اجتماعی دارای موافقان ومخالفانی است که برخی از رسانه های مختلف اعم از مکتوب و مجازی با رویکردهای مختلف آن را مورد بازبینی قرار داده اند که عمده ترین آنها به شرح ذیل است:رویکردهای موافق فیلترینگ

--------------------------------------

*** فیلتر شدن صفحات با محتوای نامناسب مطلوب تر است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با مثبت ارزیابی کردن فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب به جای ایجاد محدودیت در استفاده از شبکه های اجتماعی در این خصوص گفت: فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب می تواند جایگزین خوبی برای فیلتر کلی شبکه های اجتماعی باشد؛ این اقدام مطلوب کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیز بوده و هیچ منعی از این بابت وجود ندارد.

محمد علی اسفنانی با یادآوری فیلترینگ شبکه اجتماعی وی چت، افزود: به طور حتم در بسیاری از موارد روش هایی که حاکمیت به کار می گیرد، لاجرم و از روی ناچاری است بدان معنا که ممکن است به مذاق افراد خوش نیاید اما راهی جز آن وجود ندارد.***فیلترینگ شبکه یا صفحه های اجتماعی، تنها مخصوص ایران نیست

محمد علی اسفنانی با طرح این مطلب که فیلترینگ شبکه یا صفحه ای اجتماعی، تنها مخصوص ایران نیست گفت : اگر فرهنگ سازی انجام شود ضرورتی به فیلترینگ شبکه های اجتماعی نیست؛ همواره فرهنگسازی در همه کشورها حرف اول را می زند و در صورت اجرایی شدن این مهم شاهد تخلفات کمتری بین کاربران این صفحه ها هستیم.*** وی چت و وایبر به عنوان مصادیق جنگ نرم در کمین جوانان است

خبرگزاری فارس در مطلبی از قول زهرا سجادی به عنوان یک فعال جامعه زنان گزارش داد : وی چت و وایبر در فضای مجازی و مباحث سایبری مصداق جنگ نرم است که در کمین جوانان جامعه است و باید راهکارهای جدی برای مقابله با آن اندیشیده شود. اگر ما به این مسئله نپردازیم دایره ارتباطات جوان ها به طرز خطرناکی افزایش پیدا می کند و اگر راهبردی برای کنترل فضای مجازی وجود نداشته باشد تهدیدها و خطراتی را برای آینده جوان ها در انتظار دارد و هرچه سرعت اینترنت بیشتر باشد خطر بیشتری دارد.رویکردهای مخالف فیلترینگ

--------------------------------------------

*** آیا روش های گاز انبری ادامه می یابد؟

سایت تحلیلی خبری عصر ایران با این تیتر دریادداشتی به قلم صادق حسینی به نقد فیلترینگ وی چت پرداخته و نوشته است: «فیلتر شد! توقیف شد» تیتر تکراری دهه 80 و 90 جامعه ایرانی است که این بار نصیب «وی چت» شد.

البته برای جامعه جوان و هوشمند ایرانی به مصداق راه های رسیدن به خدا، روش های متعددی برای رسیدن به فیلتر شده ها وجود دارد اما مسئولان فیلترینگ به مصداق «العاقل یکفیه الاشاره» اگر در روش بیش از 10 ساله شان تامل و تدبیر می کردند از رشد سریع کاربران شبکه های اجتماعی و سایت های فیلتر شده متوجه می شدند که چقدر در رسیدن به اهداف شان توفیق داشته اند.

این نویسنده در مقاله خود تاکید می کند : مردمی که به خیز «من سرهنگ نیستم؛ حقوق دان هستم» حسن روحانی لبیک گفتند و او را انتخاب کردند، انتظارشان این است از روش ها «گازنبری» اجتناب شود، رویه ها به روز و اصلاح گردند و راه های آزموده شده و بدون نتیجه، دوباره به کار گرفته نشود.

از دیدگاهی دیگر انتشار این خبر مبهم که وزرای دولت که عضو کارگروه هستند به فیلترینگ وی چت رای مثبت داده اند نشان می دهد برخلاف لبخندها و صحبت های روکش شده رسانه ای، آنها به دلیل فاصله نسلی شان چندان درک و شناختی از فضای مجازی، ابزارها و فرهنگ اینترنت ندارند.*** تکنولوژی قابل انکار نیست

روزنامه اعتماد روز شنبه سی ام آذر در مطلبی به قلم محمد سلطانی فر نوشته است : مبارزه با پدیده های جدید و تکنولوژی های نو، موضوع تازه یی در کشور ما نیست. هرازگاهی شاهد این قضیه هستیم که هر زمانی که پدیده جدید ارتباطی وارد این کشور شده است، نخستین قدم در مواجهه با آن، کنترل و حتی در مواقعی قطع آن بوده است.

صرف اعلام کردن ممنوعیت وی چت و حتی فیس بوک راه جدیدی پیش روی ما نخواهد گذاشت و شرایط را تغییر نمی دهد، بلکه تنها یک تاخر فرهنگی و زمانی ایجاد می کند که در این روند یک سری سرمایه های مادی و معنوی از بین رفته و در واقع تلف می شود.

این نویسنده می افزاید : در میان مهم ترین ویژگی های تکنولوژی ها که آنها را به جزیی جداناشدنی از زندگی امروزی تبدیل کرده است می توان به این ویژگی مهم اشاره کرد که تکنولوژی، به ذات خود قابل انکار کردن نیست: چه تکنولوژی ارتباطی باشد، چه بقیه تکنولوژی ها...متاسفانه رسانه ملی و رسانه های دیگر کشور از واقعیت های دنیای فناوری ارتباطات فرار کرده و به جای اینکه به مردم راه استفاده درست از رسانه ها را یاد بدهند و سطح سواد رسانه یی آنها را بالاببرند بحث مقابله ابتدایی را در پیش می گیرند.


عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher