"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

ابتکار: روابط زیست محیطی ایران و ایتالیا گسترش می یابد

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با

ˈ اما بنینو ˈ وزیر امور خارجه ایتالیا عصر امروز (شنبه) دیدار و در زمینه مسایل زیست محیطی و توسعه همکاری های دوجانبه در این زمینه گفتگو کردند.

ابتکار که بنینو و هیات همراه را در بازدید از موزه تنوع زیستی و حیات وحش همراهی می کرد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت : برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه زمینه های مناسبی فراهم شده است. با مذاکراتی که در سطح عالی بین دوکشور انجام شد، ظرفیت های مناسبی برای توسعه همکاری ایجاد شده و دیدار دو طرف نیز دراین راستا محقق شده است.

به گفته ابتکار، این دیدار زمینه تبادل تفاهم نامه اولیه در زمینه انرژی و آب و هوا را فراهم کرده است.

وی در زمینه همکاری های چند جانبه نیز توضیح داد : این دیدار می تواند زمینه همکاری چندجانبه، ذیل کنوانسیون های بین الملی در خصوص مشکلانی نظیر گردوغبار دو کشور را فراهم کند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد : همچنین می توانیم از تجربه ایتالیا در زمینه صنایع سبزو ارتقای استانداردها در حوزه فناوری های علمی برای رفع مشکلات زیست محیطی استفاده کنیم.

ابتکار تاکید کرد : با گسترش هرچه بیشتر این همکاری ها به سبزشدن روابط دیپلماتیک بین ایران و ایتالیا کمک می کنیم.

وی ضمن دعوت از متخصصان و شرکت های زیست محیطی کشور ایتالیا برای شرکت در نمایشگاه بین المللی محیط زیست که 24 بهمن ماه در تهران برگزار می شود گفت: بدون شک این حضور آغاز همکاری تنگاتنگ زیست محیطی دوکشور خواهد بود.

اما بنینو وزیرامور خارجه ایتالیا نیز دراین دیدارضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران اظهار داشت: گونه های گیاهی و جانوری متنوعی در ایران وجود دارد که دارای پتانسیل بالایی برای توسعه همکاری بیشتر بین دو کشور است .

وی گفت: اولویت هایی که می توان برای توسعه همکاری در زمینه های زیست محیطی در نظر گرفت ، همکاریهای بین المللی و منطقه ای و آموزشی با تاکید بر عرصه فرهنگی است که به نظر می رسد توجه به این موضوعات سریع ترین راه برای تقویت همکاریهای دو جانبه فراهم می کند.

وزیر امورخارجه ایتالیا از دعوت رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای حضور درپانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست استقبال و ابراز تمایل کرد که شرکت های ایتالیایی که در عرصه صنعت دوستدار محیط زیست فعال هستند، در این نمایشگاه شرکت کنند.

امابنینو وزیر امور خارجه ایتالیا عصر شنبه با حضور در پردیسان از موزه حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست دیدار کرد.
عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از منابع خبری، عوامل متعددی از جمله استرس، کمبود خواب، گرما، سرو صدا، نورخورشید و خستگی چشم منجر به بروز سردرد می شوند ولی یکی از مهمترین دلایل آن به خصوص در نوجوانان، جویدن طولانی مدت آدامس است.

در این آزمایش 30 بیمار که از سردردهای مزمن رنج می بردند مورد بررسی دقیق قرار گرفتند؛ زمانی که از این بیماران خواسته شد از جویدن آدامس اجتناب کنند، در 26 مورد از آنان (حدود 87 درصد) هیچ سردردی دیده نشد.

از این بیماران خواسته شد که مجددا به عادت آدامس جویدن خود ادامه دهند، بیماران با کمال تعجب مشاهده کردند که تمام علایم سردرد با شروع جویدن آدامس بازگشته است.

در ادامه این تحقیقات آمده است که جویدن آدامس باعث فشار روی مفصل گیجگاهی فکی و ناحیه TMJ می شود. ناحیه TMJ محل اتصال فک به جمجمه است؛ علاوه بر این شیرین کننده های مصنوعی موجود در آدامس نیز عملکرد TMJ را مختل می کنند و باعث بروز سردرد می شوند.

سردرد در دختران نوجوان در بین تمام گروه های سنی رایج تر است.

عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim

در گوشه و کنار کشورمان بخصوص در شهرهای بزرگ و کوچک صدها موسسه و آموزشگاه برای آموختن زبان انگلیسی ایجاد شده است اما طول دوره ها، خسته کننده بودن و از همه مهم تر تکنیک های نسبتا قدیمی و شاید هم منسوخ شده همچنان عاملی بازدارنده برای یادگیری کامل این انگلیسی از سوی زبان آموزان شده است.

ˈرضا محمدیˈ جوانی 28 ساله که در 15سالگی موفق به اخذ مدرک تافل شده و اینک از دارندگان آیلتس کشور (اخذ مدرک در کشور امارات عربی متحده) نیز محسوب می شود، روش و طرحی نو متفاوت با همه روش های متعارف و معمول آموزش زبان در کشور در انداخته شده تا از این پس زبان آموزان در هر سطحی از سواد و تحصیلات که باشند، بتوانند در دست کم 10 ماه، زبان انگلیسی را به راحتی حرف بزنند و تسلطی نسبتا مناسب بر آن داشته باشند.

وی که طرح ابداعی خود را ˈری السˈ یا ˈREELSˈ نام نهاده (Revolutionary English Learning System) که قابلیت آموزشی کردن زبان انگلیسی در سیستم آموزش و پرورش کشور از مقطع دوم دبستان را دارد و آنگونه که در مصاحبه اختصاصی اش با خبرنگار ایرنا، گفت، یک دوره آزمایشی و پایلوت را برای آموزش دانش آموزان مقطع ابتدایی در رده های سنی هفت تا 10 سال در مرکز آموزش های فنی و حرفه ای کرمانشاه با موفقیت انجام داده به طوری که با صرف یک و نیم ماه زمان، دو برابر بیشتر از زمان متعارف توانسته زبان انگلیسی را به کودکان آموزش دهد.

وی آشنایی با گفتار زبان فارسی کتابی را پیش زمینه فراگیری زبان انگلیسی در کودکان عنوان کرد و گفت: دانش آموزان باید ابتدا کلاس اول دبستان را به همین منظور پشت سر بگذارند تا در پایه دوم ابتدایی بتوان آنها را تحت آموزش زبان با روش ری الس قرار داد.

محمدی گفت: سیستم انقلابی یادگیری زبان انگلیسی یا ری الس که براساس سه استاندارد معتبر جهانی پایه ریزی شده است، شرایطی را برای زبان آموز فراهم می آورد تا در 10 ماه تسلط کافی بر گفتار، شنیدار و خواندن و نوشتن زبان انگلیسی پیدا کند.

وی تغییر در شیوه های آموزش، فراهم آوردن محیط تمرین و رعایت فرهنگ گفتار را از امتیازات این روش عنوان کرد و گفت: این طرح شرایط مطلوبی را برای مخاطب فراهم می آورد تا در اندک زمان موجود داشته های بیشتری را بیاموزد زیرا ما برای طرح ری الس یک استاندارد فوق العاده تخصصی ایجاد کرده ایم.

مبتکر طرح انقلاب در فراگیری زبان انگلیسی به حمایت های سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از طرح خود به عنوان عاملی برای موفق بودنش یاد کرد و گفت: ما ابتدا قصد آن را داشتیم که طرح را در دیگر کشورها اجرایی کنیم اما با استقبال و حمایت های خوبی که مدیر کل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه که خود از نخبگان کشوری است، به عمل آورد تصمیم خود را عوض کردیم.

محمدی گفت: در ابتدای کار، مسوولین فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با تامین بخشی از منابع مالی و فضای آموزشی مورد نیاز، امکان برپایی یک دوره را برای ما فراهم کردند که در این مدت پس از ارایه آموزش به کارکنان سازمان و تفهیم چگونگی اجرای طرح، دوره آموزشی کوتاه مدتی نیز برای 800 نفر از علاقه مندان را برگزار کردیم که در پایان، 120 نفر نیز دوره های تکمیلی را پشت سر گذاشتند.

وی گفت: طرح آزمایشی ری الس اکنون با پشت سرگذاردن مرحله آزمایشی در سازمان فنی و حرفه ای، به طور گستره از سوی یکی از آموزشگاه های خصوصی شهر اجرا شده و تا امروز 260 نفر از علاقه مندان در این دوره های رسمی آموزش دیده اند.

محمدی در باره تربیت مربیان آموزشی طرح ری الس نیز، گفت: تاکنون پنج استاد با آموزش دوره تخصصی TTC را تربیت کرده ایم اما مشکلی که در این مورد داریم نبود امنیت شغلی استادان است که امیدوارم با فراگیری این روش آموزشی، این مشکل هم برطرف شود.

محمدی گفت: درصدد هستیم معضل زبان انگلیسی در جامعه را که امروز نیاز همه خانواده های ایرانی است، با آموزش های پایه برطرف کنیم و در این راستا نیز طرحی (پروپوزال) را به وزارت آموزش و پرورش ارایه می کنیم که برای گنجاندن آموزش های ری الس از دوره ابتدایی در پایه دوم دبستان بتوانیم این هدف بزرگ را محقق کنیم اما پیش از هر اقدامی لازم است که مردم را با ماهیت این شیوه نوین آموزشی آشنا کنیم.

وی در پاسخ به این سووال که از مسوولان چه توقعی دارید، گفت: اگر پیچ و خم های بوروکراسی در دستگاه ها از میان برداشته شود و نیز حمایت های مالی از آن به عمل آید می توانیم این طرح را با برند کرمانشاه به دیگر استان های کشور تسری دهیم و در واقع انقلاب یادگیری زبان انگلیسی را از کرمانشاه به سراسر ایران صادر کنیم.

وی دلایلی که به او انگیزه داد تا این طرح را به نام کرمانشاه و از این دیار اجرایی کند، احساس مسوولیتی که در آگاه سازی مردم ایران و به خصوص کرمانشاه و نیز تعلق خاطری که به خانواده اش داشته است، عنوان کرد.

محمدی ابراز امیدواری کرد که روزی برسد که اجرای این طرح در کشور چنان فراگیر شود که یک دانش آموز کلاس سوم دبیرستان بتواند با همان کیفیت زبان فارسی، انگلیسی را نیز تکلم کند.

وی گفت: کتاب ویژه ری الس با عنوان ˈگام های ری السˈ یا Steps of Reels در سه جلد آماده چاپ شده که به دلیل مشکلات مالی هنوز موفق به این کار نشده است.

محمدی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نگران آن نیستید که طرح شما به سرقت برود یا به اصطلاح کپی رایت در مورد آن رعایت نشود، گفت: باید بگویم که کپی برداری از این طرح کار ساده ای نیست ولی اگر کسی بخواهد در هر جایی آن را اجرا کند، نیازی به کپی کردن ندارد چرا که ما نسخه اصلی و اورجینال آن را با کیفیت عالی در اختیارش قرار می دهیم.

وی در پایان گفت: کسی که آموزش های ری الس را با موفقیت پشت سر بگذراند در واقع معادل مدرک آیلتس به وی اعطا خواهد شد.عکس سخنان حکیم ارد بزرگ / عکس جملات حکیم ارد بزرگ / عکس ارد بزرگ / عکس اردبزرگ / اردحکیم /عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبا / عکس سخنان زیبا / عکس سخنان حکیمانه / عکس حکیم ارد بزرگ / حکیم / حکمت / حکمت اردیسم / hakim orod bozorg / hekmat orodism / hakim
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher