X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

نمایشگاه قرآن کریم سپاه، فرصتی مناسب برای انس با کتاب آسمانی است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد علی آسودی روز چهارشنبه در حاشیه مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این مسابقات سراسری همه ساله در تمام رده های سپاه برگزار می شود و در دوره مقدماتی 8 تا 10 هزار نفر از قاریان در رشته های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند و نفرات برتر به مرحله نیمه نهایی راه می یابند.

وی گفت: مسابقات سراسری قرآن ویژه نیروهای سپاه پاسداران در رشته های قرائت، تحقیق، ترتیل و اذان و همچنین مفاهیم سطح یک و دو در سالن ولایت ستادفرماندهی کل سپاه پاسداران (26 تا 28 آذرماه جاری) برگزار می شود که در پایان از نفرات برگزیده تقدیر خواهد شد.

سردار آسودی با اشاره به اینکه 700 نفر از شرکت کنندگان در مسابقات سراسری قرآن به دور نهایی راه یافته اند خاطرنشان کرد: این نفرات طی 3 روز در رشته های مختلف به رقابت خواهند پرداخت.

وی سطح برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم سپاه پاسداران را مطلوب توصیف کرد وگفت: نفرات برتر این دوره از مسابقات با قاریان وحافظان نیروهای مسلح اعم از وزارت دفاع، ارتش، نیروی انتظامی به رقابت خواهند پرداخت.

سردار آسودی با مثبت ارزیابی کردن سطح داوری این مسابقات اظهار داشت: یکی از افتخارات ارزشمند این دوره از مسابقات، استفاده از داوران مجرب در مجموعه سپاه پاسداران است.

آسودی یادآور شد: روز پنجشنبه هفته جاری برترین های این دوره از مسابقات قرآنی مشخص و نفرات اول تا سوم همه رشته ها لوح تقدیر دریافت می کنند.

سردار آسودی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح کشورهای اسلامی به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای رؤسای نیروهای مسلح 58 کشور اسلامی جهان برای شرکت دراین مسابقات دعوت نامه ارسال شد که 50 کشور به آن پاسخ مثبت دادند.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ˈتومی عبدالقادرˈ روز چهارشنبه در همایش بین المللی ˈزن در جهان اسلام یکصد سال اخیرˈ خاطر نشان کرد که از نگاه اسلام روح الهی در زن و مرد دمیده شده است و به همین خاطر نگاه دین مبین اسلام نسبت به زن در محورهای مختلف در مقایسه با سایر ادیان متفاوت است.

وی با تاکید بر این که با تاریخ و بررسی های تاریخی انسان نور گرفته و اینده خود را بیش از پیش روشن می کند، خاطر نشان کرد ، جا دارد تا از مسوولان برگزاری همایش که به دنبال بررسی تاریخی نقش و جایگاه زنان در جهان اسلام در یکصد سال اخیر هستند ، تشکر کرد.

نویسنده و استاد دانشگاه الجزایر در ادامه با اشاره به این که در همایش مزبوراستادان و اندیشمندان حضور دارند که در خدمت امت اسلامی هستند، برای آنان آرزوی موفقیت و پیشرفت در اهداف مورد نظر کرد.

تونی عبدالقادر در ادامه خاطر نشان کرد ، همانگونه که زنان ایرانی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در ایران نقش و جایگاه داشتند ، زنان الجزایر نیز در انقلاب این کشور و در برابر اشغالگری های فرانسوی ها نقش چشمگیری داشتند و این بعد را می توان به عنوان وجه مشترک زنان ایران و الجزایر خواند.

به گفته وی در حال حاضر با توجه به نقش زنان الجزایر در این کشور 30 درصد از نمایندگان مجلس را زنان تشکیل می دهند.

این استاد دانشگاه با انتقاد از استفاده ابزاری از زنان در ارتباط با مسایل اقتصادی و کسب و کار گفت ، طرفداران جهانی شدن بر خلاف اندیشه ها و معارف اسلامی نگاه اقتصادی و استفاده ابزاری نسبت به زن دارند.

حدود 10 صاحب نظر از کشورهای خارجی از جمله الجزایر، اتریش، آلمان، عراق و لبنان برای شرکت در این همایش دو روزه به ایران دعوت شده اند.

همچنین بیش از 20 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور متشکل از متخصصان تاریخ و همچنین حوزه های سیاسی، اجتماعی و هنری در این همایش حضور دارند.

در این همایش که با هدف بازشناسی مسایل زنان، امکانات، فرصت ها و موانع پیش روی آنان برگزار می شود، نقش زنان مسلمان در کشورهای اسلامی در یکصد سال اخیر مورد بررسی و کنکاش قرار می گیرد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بنیاد بین المللی پژوهشی استاد شهریار، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی، مؤسسه فرهنگی میرداماد، نشر تاریخ ایران، انجمن زنان مدیر کار آفرین پژوهشکده تاریخ اسلام، دانشگاه مفید، انجمن ایرانی تاریخ اسلام و انجمن ایرانی تاریخ مؤسسه امام موسی صدر در برگزاری این همایش همکاری می کنند.

آشنایی با مطالعات زنان در کشور های اسلامی، آشنایی با رویکردهای نوین در حوزه اسلام و مساله زنان، شناخت و تبیین موقعیت زن در تاریخ و جوامع اسلامی در دوران جدید و معاصر و فراهم آوردن عرصه ای برای هم اندیشی پژوهشگران در حوزه مسائل زنان و اسلام از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

ارائه مقاله در قالب سخنرانی و پوستر، برگزاری میزگردهای تخصصی و برگزاری نمایشگاه تخصصی از جمله برنامه های این همایش دو روزه است.

تبار شناسی مسایل زنان، تاریخ نگاری زنان و زنان و تفکر ناسیونالیسم در جهان اسلام از جمله دیگر محورهای علمی ششمین همایش بین المللی زن در جهان اسلام، یکصد ساله اخیر است.

حدود 350 چکیده مقاله به این همایش رسیده که پس از دو مرحله داوری، 80 مقاله برای ارایه در این همایش انتخاب شده است.

برپایی میزگردهای تخصصی در خصوص هنر، حقوق، زنان و همچنین برگزاری نمایشگاه های تخصصی کتاب، اسناد با موضوع زن، عکس، صنایع دستی مرتبط و پوستر از برنامه های جنبی این همایش است.

این همایش روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 27 و 28 آذر ماه جاری در موزه ملی واقع در خیابان امام خمینی(ره) خیابان سی تیر برگزار می شود.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، این همایش با تاخیر 25 دقیقه ای با حضور حداقلی مسوولان، صاحب نظران و اساتید حوزه ˈزنˈ برگزار شد در حالی که این برنامه با عنوان همایش بین المللی زن در جهان اسلام در یکصد سال اخیر اطلاع رسانی شده بود اما سخنرانان محدودی از سایر کشورها در این همایش حضور یافتند.

براساس این گزارش، در حالی که انتظار می رفت ˈشهین دخت مولاوردیˈ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، از سخنرانان اصلی این همایش باشد اما وی در این برنامه حضور نیافت.

این همایش همچنین از سوی رسانه ها مورد بی مهری قرار گرفت به گونه ای که رسانه های تصویری و مکتوب حضور بسیاری کم رنگی در این همایش داشتند.

مولاوردی امروز در حاشیه بازید از خبرگزاری جمهوری اسلامی به خبرنگار ایرنا درباره دلیل عدم حضورش در این همایش گفت: هنگام افتتاحیه این مراسم در جلسه هیات دولت بودم ولی برای مراسم اختتامیه این مراسم انشاالله حضور خواهم داشت.

این گزارش می افزاید، سخنرانان خارجی این همایش در حالی به بیان مقالات و گزارش های خود پرداختند، که مترجم همزمان برای ترجمه در سالن حضور نداشته و مجری برنامه بعد از پایان سخنرانی به ترجمه متن نوشته شده میهمان خارجی می پرداخت.

مقرر شده بود تا نماهنگی از فعالیت انجمن زنان پژوهشگر تاریخ در این همایش پخش شود که به دلیل آماده نبودن این نماهنگ پخش آن به فردا- پنجشنبه- موکول شد.

در این همایش مجله ای با عنوان ˈپیام تاریخˈ در سه شماره که شامل موضوعاتی در زمینه روند اجرایی همایش، اخبار انجمن زنان پژوهشگر تاریخ، معرفی طرح های پژوهشی ، پایان نامه و مقالات بود به حضار ارایه شد.

در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از صنایع دستی زرتشتیان و کلیمیان با محوریت سفره هفت سین برپا شده بود که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher