X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

تیم مذاکره کننده هسته ای زیر بار تفسیرهای غیرعقلانی از توافقات ژنو نمی رود

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تاکید بر اینکه توافق ژنو، با رعایت چارچوب ها و خطوط قرمز نظام در قبال شکسته شدن تحریم ها و اعتمادسازی، مورد موافقت هیات مذاکره کننده قرار گرفت، اظهار داشت: متاسفانه آمریکایی ها از توافق صورت گرفته، تفسیرهای عجیبی ارائه می کنند که هیچ شخص عاقلی آن را نمی پذیرد و این رفتار مویدی بر ریشه های بی اعتمادی عمیقی است که ملت ایران به آمریکا و هم پیمانانش دارد.

رئیس دستگاه قضا با انتقاد از ادعای مقام های آمریکایی مبنی بر اینکه توافق صورت گرفته با ایران صرفاً در زمینه انرژی هسته ای است و آنان می توانند مصادیق جدیدی را در موضوعات غیرهسته ای به تحریم ها اضافه کنند، تصریح کرد: چنین تفسیری توافق نامه ژنو را «لغو و بی معنی» می کند زیرا هیچ انسان عاقلی زیربار چنین توافقی نمی رود که از یک جهت تحریم هایی برداشته یا متوقف شود و به بهانه ای دیگر تحریم های جدیدی وضع شود.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر حمایت نظام از هیات مذاکره کننده هسته ای خاطر نشان کرد: از وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده می خواهیم که در مذاکرات آتی خود با طرف غربی، شفاف سازی کنند تا امکان تکرار چنین تفسیرهای «نامعقولی» فراهم نشود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه در متن توافق باید تصریح شود که وضع تحریم ها از هر منظری باید متوقف شود هرچند که ممکن است بداخلاقی های سیاسی ادامه پیدا کند افزود: البته اطمینان داریم که تیم مذاکره کننده نیز زیر بار تفسیرهای غیرعقلانی ازتوافقات نخواهد رفت و ملت ایران نیز از توافقی که در چارچوب عزت نظام و مصالح کشور باشد و از خطوط قرمز نظام عبور نکند، حمایت خواهد کرد.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود مبانی و رفتار «متناقض» غرب در حوزه حقوق بشر را به چالش کشاند و گفت: مواضع حقوق بشری غرب در بعد نظری و عملی دوگانه است.

وی گفت: غرب از یک سو می خواهد تفسیر خود از انسان را به جوامع غیرغربی از جمله کشورهای اسلامی تحمیل کند و از سوی دیگر کرامت انسانی را به گونه ای تفسیر می کند که از دل آن جواز همجنس گرایی بیرون می آید اما انسانی که اسلام به تصویر می کشد با این تصویر غربی از انسان هیچ سنخیتی ندارد.

رئیس قوه قضاییه افزود: اکنون کشورهایی مدعی حقوق بشر شده اند که در هرنقطه ای از دنیا که بنگریم، دستشان آلوده به خون است و سال ها کشورهای دیگر را استعمار کردند و اکنون نیز از حاکمانی دفاع می کنند که حتی به مردم خود اجازه رای دادن نمی دهند.

آیت الله آملی لاریجانی دوگانگی رفتار غرب را مختص به موضوع حقوق بشر ندانست و با توجه به حوادث اخیر کشور اوکراین اظهار کرد: مقام های آمریکایی از هزاران کیلومتر دورتر خود را به جمع معترضان می رسانند و در امور داخلی یک کشور دخالت می کنند اما به روسیه که کشور همسایه اوکراین است می گویند حق دخالت ندارد.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: این مواضع و نحوه رفتار نشان می دهد که غرب از حقوق بشر و دیگر مفاهیم ارزشمند آن صرفاً به عنوان «ابزار اعمال فشار» استفاده می کند.

رئیس قوه قضاییه همچنین با انتقاد از نحوه انعکاس سخنانی که در هفته گذشته در نقد دامن زدن به «نسبی گرایی» از سوی برخی «روشنفکر نماها» مطرح شد، گفت: متاسفانه مطالب به صورت تحریف شده در برخی رسانه ها بازتاب یافت مخصوصاً «رسانه های غربی که به دنبال بهانه گیری هستند» و حرف های روشن مدلل و متقن را به نحوی دیگر مطرح می کنند.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از رسانه های داخلی هم از قول بنده نوشتند مخالفت با اعدام مخالفت با اسلام است در حالی که سخن بنده در باب قصاص و حدود بود و اعدام هایی که مصداف فساد فی الارض است.

آیت الله آملی لاریجانی گفت:موضوع بحث، گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر و گفتار برخی از سازما ن های به اصطلاح حقوق بشری درباره قوانین کشور ما بود که به صراحت در گزارش ها و قطعنامه هایی که علیه ما طرح می شود می گویند قوانین کشور شما برخلاف موازین ما است و باید آن را حذف کنید.

وی افزود: یکی از این موازین مورد هجمه، قصاص است در حالیکه قصاص جزو نصوص قرآنی است و مسلمانان نمی پذیرند که حکم قصاص لغو شود و این حرف روشنی است.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: قصاص اعتقاد بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان است وغربی ها حق ندارند لغو آن را به ما تحمیل کنند.

رییس دستگاه قضا با توجه به مطرح شدن بحث های به ظاهر فقهی از سوی برخی «مدعیان فضل فروش» که به نیابت از دیگران مطالب را به صورت نادرست مطرح کردند اظهار کرد: ادعا کردند که بحث قصاص یک حق است و صرفاً مقصود از آن اعدام نیست.

وی تصریح کرد: اینکه قصاص یک حق محسوب می شود، روشن است ولی این حق را صاحب حق ممکن است استیفا کند که نتیجه اش سلب حیات است، اما غربی ها به ما می گویند چرا اجازه می دهید؟.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه برخی از اشخاص منتقد که اجرای آن دسته از حدود که منتهی به سلب حیات و اعدام می شود را زیر سوال برده و ادعا می کنند که مشهور فقها در عصر غیبیت، اجرای حدود را جایز ندانسته اند گفت: حتی از حضرت آیت الله وحید خراسانی نام بردند و گفته اند ایشان که با فلانی هم نسبت سببی دارد، قائل به اقامه حدود در زمان غیبت نیست که این سخن کذب است چون ایشان در مساله 177 «تکمله منهاج» که متن اصلی آن به قلم مرحوم آیت الله خوئی است همان نظر آیت الله خویی را که می فرمایند «یجوز للحاکم الجامع للشرائط اقامة الحدود علی الاظهر» را می پذیرند و حتی احتیاط هم ندارند بنابراین معلوم می شود فتوای ایشان هم همین است.

رییس قوه قضاییه افزود: همچنین حضرت امام رضوان الله تعالی علیه در تحریر الوسیله در کتاب الامر باالمعروف و النهی عن المنکر (صفحه482) در بحث ختام فیه مسائل در مساله دوم می فرمایند فی عصر غیبت ولی الامر و سلطان العصر عجل الله تعالی فرجه الشریف یقوم نوابه العامه ـ و هم الفقهاء الجامعون لشرایط الفتوی والقضاء مقامه فی اجراء السیاسات و سایر ما للامام علیه السلام الا البدأه بالجهاد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه گفته شده مشهور فقها اقامه حدود را در عصر غیبت جایز نمی دانند، اظهار کرد: این هم حرف خلافی است زیرا مرحوم آیت الله خویی در مبانی تکمله منهاج در ذیل همین مساله می فرماید «هذا هو المعروف و المشهور بین الاصحاب»، یعنی معروف و مشهور فقهای شیعه این است که در عصر غیبت اجرای حدود توسط حاکم جامع الشرایط جایز است.

وی تصریح کرد: بنابراین برخلاف آنچه برخی با فضل فروشی بسیار ادعا کردند که مشهور فقهای امامیه اعم از متقدمین و متاخرین عدم جواز اجرای حدود در زمان غیبت معصوم است سخن نادرستی است اما این حرف ها را می گویند و متاسفانه عده ای هم باور می کنند و این جای تاسف دارد.

رییس دستگاه قضا تاکید کرد: اگر می خواهند سخن علمی مطرح کنند از جانب خودشان سخن بگویند و چرا تاریخ فقه و سخنان فقهای بزرگوار را تحریف می کنند؟

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه تعطیلی حدود خودش از منهیات در کتاب و سنت است، افزود: مدعیان حقوق بشری ادعا می کنند که اقامه حدود، کاری ضد انسانی، خلاف کرامت انسانی و خشونت ناروا است و حال آقایانی که می آیند بحث تعطیلی حدود در زمان غیبت را مطرح می کنند، فرض کنند که امام زمان (ع) اکنون ظهور کردند، آیا ایشان اجرای حد نمی کنند؟.

وی گفت: همچنین باید پرسید کدام یک از آن فقهایی که این جماعت ادعا کردند و تعطیل اجرای حدود را در زمان غیبت واجب می شمردند، گفته اند اجرای حد غیرانسانی است؟

آیت الله آملی لاریجانی افزود: بحث ما این نبود که اجرای حد چه زمانی جایز است؟ و چه زمانی جایز نیست؟ بحث این است که آیا در اسلام قصاص و حدود وجود دارد یا نه ؟ اگر وجود دارد آن دعاوی حقوق بشری با اصل معتقدات ما مخالف است پس این مدعیان فضل فروش اگر متدین هستند چرا در راستای این سخنان خلاف دین و خلاف مبانی قرار می گیرند؟.

وی تاکید کرد: ما باید از معتقدات مان دفاع کنیم و دفاع هم می کنیم و مساله مهم این است که بدانیم کجا ایستاده ایم و این سازمان های حقوق بشری و گزارشگرها از ما چه می خواهند؟.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: یکی از مدعیانی که متاسفانه نه از علوم حوزوی بهره ای برده است و نه از خارج آن، ادعا کرده است که فلانی بین حکمی که در قرآن وجود دارد و حکمی که اکنون باید اجرا شود خلط کرده است.

رییس قوه قضاییه گفت: به وی می گوییم شما این مقدار فهم نکردید که حکم وقتی حکم است دیگر معنا ندارد که بگوییم باید انجام شود یا انجام نشود مگر اینکه شامل کسی نشود.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با گرامیداشت بیست و هفتم آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه، این دو نهاد علمی را به بررسی بحث های مبنایی حقوق بشر فراخواند و تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید بیدار باشند و به شبهات پاسخ فنی داده شود.

وی گفت: حوزه ها و دانشگاه ها باید در معارف دینی و مبانی آن تلاش کنند زیرا ما در مورد مقامات انسانی در معارف دینی مطالب ارزشمندی داریم.

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: از حوزه ها و مجامع دانشگاهی توقع داریم موضوعات حقوق بشری و مبانی اش را مورد بحث قرار دهند و آن وقت روشن می شود که ماهیت حرف های آنها چیست و محل افتراق هم روشن می شود.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی آیین نامه جمع آوری و استنادپذیری اسناد الکترونیکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ادامه بحث به هفته آینده موکول شد.

در ابتدای این جلسه نیز احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این سازمان با اشاره به صدور بیش از سه میلیون سند الکترونیکی از سوی این سازمان، استان های تهران و ایلام را به ترتیب دارای بیشترین و کمترین اسناد صادره در مدت راه اندازی این سیستم اعلام کرد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakimبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، سردار سرلشکر پاسدار « محمدعلی جعفری» این مطلب را در جمع کارکنان سپاه حفاظت فرودگاه ها و انصار و در بازدید از تجهیزات و نوآوری واحدهای آنان که در آستانه بیست و نهمین سالگرد تاسیس سپاه حفاظت فرودگاه ها صورت گرفت، بیان کرد.

سرلشکر جعفری، گفت: دستاوردها و موفقیت های بزرگ و تحسین برانگیز سپاه پاسداران در حوزه حفاظت فرودگاه ها و شخصیت ها، آرامش خاطر و فضایی بسیار امن را برای مسئولین عالی رتبه و کلیدی نظام و نیز آحاد شریف ملت ایران فراهم آورده است.

وی ادامه داد: این توفیقات که با گذشت حدود سه دهه از صدور فرمان امام راحل، آوازه ای جهانی یافته، بویژه در شرایط و محیط ویژه کنونی که از تقاطع راهبردهای عملیاتی دشمنان و جبهه معاندین داخلی و خارجی شکل می گیرد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به الگوهای رفتاری کارکنان سپاه حفاظت با مردم و مسئولین در صحنه اجرای ماموریت ها و وظایف محوله، گفت: حفظ هویت مردمی مسئولان نظام و برخوردهای ارزشی و کریمانه با مردم در حین ماموریت های حفاظتی و اجتناب از رفتارهای سرد، سخت و غیراخلاقی با مردم و محور قرار دادن آموزه های دینی در کنار توجه به جنبه های حرفه ای از جمله مواردی است که باید همواره مورد اهتمام شما باشد.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: رعایت ارزش های انقلاب و توجه به مردم جزء اصلی خصوصیات رفتاری سپاه در هر شرایطی است که این موضوع به مثابه یک واقعیت انکارناپذیر در رفتار شما مشهود و مورد قدرشناسی مردم و مسئولین است.

وی با تبیین انواع تهدیدها و لزوم آمادگی برای مقابله با آنها اظهارداشت: تهدیدات تروریستی در جهان امروز از پیشرفت های فناورانه قدرت های بزرگ و دشمنان پیچیده ما ریشه می گیرد.

سرلشکر جعفری، آنها تکنولوژی و سلطه گری جهانی را با هم ترکیب کرده و محیط فناورانه پیچیده ای از ترور را ایجاد کرده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به ابزارها و روش های دشمن در توانمندسازی ظرفیت های اطلاعاتی خود، بر ضرورت ارتقاء آمادگی های سپاه حفاظت برای مقابله هوشمندانه و موفق با تهدیدات قابل تصور دشمنان، تاکید کرد.

سرلشکر جعفری گفت: ما باید هم بر توانمندی اطلاعاتی دشمنان و هم بر ابزارها و روش های آنان همواره مسلط باشیم.

وی تاکید کرد: بیوتروریسم، تروریسم لیزری و انواع مختلف روش های سنتی و مدرن باید همواره و به صورت هوشمندانه مورد رصد و شناسایی قرار گرفته و روش دقیق مقابله با آنها در دستور کار باشد.

عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim

حسین عصاریان نژاد روز چهارشنبه پس از رونمایی از کتاب کشف الاسرار صهیونیسم نوشته سردار سرلشگر حسن فیروز آبادی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال به غیر از این کتاب، 80 اثر راهبردی برتر این دانشگاه نیز رونمایی شد.

وی گفت: این معاونت در چهار سال گذشته با همکاری نهادهای مربوطه در سه موضوع مدیریت راهبردی، مدیریت فناوری واطلاعات و سیاست گذاری های ملی به تولید 80 اثر برتر در این حوزه ها اقدام کرده است.

وی افزود: این 80 اثر برتر، ماحصل تلاش محققان و دانشجویان این دانشگاه در مدت یاد شده است.

عصاریان نژاد خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در سه سال آینده 127 کتاب با موضوع الگوی راهبردی در این دانشگاه به چاپ برسد.

وی با اشاره به تقسیم بندی و فصل بندی مناسب این کتاب خاطرنشان کرد این کتاب در 10 فصل و با شمارگان سه هزار جلد منتشر شد که به خوبی توانسته چهره و ماهیت صهیونیسم در جهان را نشان دهد.
عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس سخنان زیبا ، مشاهیر شهر کرج ، مشاهیر استان البرز ، چهره های ماندگار شهر کرج ، چهرههای ماندگار ، عکس سخنان حکیمانه ، عکس حکیم ارد بزرگ ، حکیم ، حکمت ، حکمت اردیسم ، hakim orod bozorg , hekmat orodism, hakim


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher