"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

هشدار در مورد جاسازی مواد منفجره در دانشگاه هاروارد آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز از بوستون، آن بخش از دانشگاه هاروارد که بیم آن می رود مواد منفجره در آن کار گذاشته شده باشد، تخلیه شده و تحقیقات برای بررسی این گزارش ها در جریان است.

رویترز اعلام کرد که مقامات پلیس کمبریج و هاروارد به تماس های تلفنی این خبرگزاری برای ارائه توضیحات در این مورد پاسخی ندادند.

محوطه دانشگاه هاروارد در یک منطقه شلوغ در مجاورت شهر بوستون قرار داد. این دانشگاه قرار است در هفته جاری امتحانات پایان ترم دانشجویان را برگزار کند. دانشگاه هاروارد که در سال 1636 تاسیس شد، حدود 21 هزار دانشجو دارد.

هشدار امروز (دوشنبه) تازه ترین سری از هشدارهای امنیتی در مدارس و دانشگاه های آمریکایی تلقی می شود.

چند روز پیش نیز یکی از دانش آموزان دبیرستانی در کلرادو ظاهرا به دلیل اختلاف با معلم خود اقدام به تیراندازی در این دبیرستان کرد و قبل از کشتن خود به یکی از هم کلاسی هایش به شدت آسیب رساند.
تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، OROD
به گزارش روز (دوشنبه) خبرگزاری یونایتد پرس٬ وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز خود در بروکسل با صدور بیانیه ای خشونت و ناامنی های رخ داده در لبنان از جمله حمله تروریستی اخیر به سفارت ایران و درگیری های مستمر در شهر طرابلس در شمال لبنان را به شدت محکوم کرد.

اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر حفظ یکپارچگی٬ امنیت٬ حاکمیت و استقلال لبنان٬ از تمامی طرف های لبنانی از جمله حزب الله خواست خود را از جنگ داخلی سوریه به طور کامل دور نگه دارند.

در بیانیه اتحادیه اروپا همچنین بر ضرورت تلاش تمامی طرف های لبنانی به منظور از سرگیری گفتگوی های ملی در این کشور تاکید شده است.

اتحادیه اروپا از مقام های لبنانی خواست که هرچه سریعتر دولت جدیدی را تشکیل دهند که قادر به رویارویی با چالش ها و مسائل اقتصادی و امنیتی این کشور باشد.

اتحادیه اروپا ضمن آنکه شهروندان لبنانی را به انجام اصلاحات لازم در کشورشان تشویق کرد٬ نسبت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی لبنان که قرار است در سال 2014 برگزار شود٬ ابراز امیدواری کرد.

اتحادیه اروپا بار دیگر پایبندی خود به حمایت از نهادها و ارگان های امنیتی لبنان را اعلام و تاکید کرد که همچنان به کمک های خود و بستر سازی لازم جهت حمایت از نیروهای نظامی لبنان ادامه می دهد.

تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، OROD

رسانه های روسیه و چین در ماه مارس 2013 اعلام کردند که پکن قرار است مقدار زیادی سلاح های پیشرفته از مسکو خریداری کند.شش زیردریایی ˈکلاس لاداˈ و 35 فروند جنگنده سوخوی-35 دو قلم از این فهرست بلندخرید است.

این معامله به ویژه از آن جهت شایان اهمیت است که از واپسین خرید نظامی چینی ها از روس ها،بیش از یک دهه می گذرد.در واقع، پکن پس از یک دوره خرید سلاح از اواسط دهه 90 میلادی تا اوایل دهه نخست قرن جدید،شروع به مهندسی معکوس بر روی سلاح های روسی کرد که از آن جمله می توان به جنگنده های سوخوی – 27 ،تانک های تی 90 و شماری از زیردریایی های روسیه اشاره کرد.

البته چینی ها گاهگاهی موفق شده اند امتیاز تولید سلاح های روسی را نیز بخرند.در واقع،خودکفایی در صنایع نظامی، یکی از آرمان های پکن بوده است.

از اواخر دهه 1990 به این سو، چینی ها سرمایه گذاری های گسترده ای در زمینه ساخت زیردریایی های بومی انجام داده اند.نتیجه این سرمایه گذاری ها،تولید گونه هایی از زیردریایی های دیزلی، اتمی و حامل موشک های بالیستیک درچین بوده است. در حالی که برنامه های داخلی چینی ها ادامه دارد، به نظر می رسد وزارت دفاع چین از کیفیت زیردریایی های داخلی ناراضی است که اکنون دوباره به خرید زیردریایی از روس ها رو آورده است.

روس ها به دلیل هراس از به خطر افتادن منافع خود، از فروش پیشرفته ترین سلاح های نظامی خود به چینی ها سر باز زده اند. مسکو نگران حضور روزافزون پکن درکشورهای آسیای میانه است که به طور سنتی، حیات خلوت روس ها به شمار می روند.روسیه همچنین نگران بخش های بسیار کم جمعیت خود است که هم مرز استان های بسیار پرجمعیت شمال چین هستند. گسترش سریع صنایع نظامی چین، چالشی برای ناوگان فرسوده روسیه در شرق دور نیز به شمار می رود.

با توجه به محدودیت های مالی روس ها که ناشی از کاهش سرعت رشد اقتصادی در این کشور است،احتمالا مسکو ناچار به فروش سلاح های بسیار پیشرفته خواهد شد.به علاوه، روس ها با فروش امتیاز ساخت سلاح به چین، پول کافی برای ادامه فعالیت آزمایشگاه ها و تاسیسات پژوهشی – نظامی خویش را به دست خواهند آورد. برای مثال، روسیه جنگنده های بسیار مدرن سوخوی 35 را با استفاده از پول فروش امتیاز تولیدسوخوی 27 بدست آورد. چینی ها امتیاز تولیدسوخوی 27را پس از آن خریدند که روسیه به استفاده غیرقانونی پکن از فناوری های سوخوی-27 روی جنگنده های بومی چین به نام جی 10 اعتراض کرد. برخی کارشناسان نیز می گویند چین امتیازسوخوی 27 را پس از آن خرید که نتوانست مدل وطنی این جنگنده، به ویژه بخش های ˈالکترونیک هوابردˈ آن را به درستی کپی کند.

محدودیت منابع مالی روسیه،این پیامد را نیزبه دنبال داردکه نیروی هوایی این کشور قادر به خریدعمده سلاح نیست.درسال 2011،این نیرو تنها سه فروند سوخوی 35 را وارد ناوگان هوایی کشور کرد. فروش سلاح به کشورهایی چون هند و چین به روسیه کمک می کند که توانمند فنی خود در بخش صنایع نظامی را همچنان حفظ کند.

فروش 12 فروند زیردریایی ˈکلاس کیلوˈ به چین، به روسیه کمک کرد تا بتواند منابع مالی لازم برای تولید زیردریایی های ˈکلاس لاداˈ را فراهم آورد. روس ها برای اینکه جلوی نسخه برداری و صادرات کالاهای خود را توسط چینی ها بگیرند،پروانه تولید این زیردریایی را نیز به پکن فروختند؛به این ترتیب که به ازای هریک فروند زیردریایی وارداتی از روسیه، پنج فروند نیز در کارخانه های کشتی سازی چین تولید شود.

البته روس ها برای ایجاد توازن نظامی، امتیاز ساخت جنگنده های سوخوی 27 و زیردریایی های ˈکلاس کیلوˈ را به هند نیز فروخته اند. اگر این رخداد را یک الگو در نظر بگیریم،احتمالا دهلی نو خواستار معامله ای مشابه قرارداد تازه روس ها با چینی ها خواهد شد.

اما نکته جالب این است که روس ها پس ازچندین دهه خودکفایی در صنایع نظامی،به تازگی شروع به خرید بعضی تجهیزات دفاعی از غرب کرده اند. مسکو درپنج سال اخیر، سه ناو جنگی از فرانسه، چند پهپاد از اسراییل و سامانه های مخابرات نظامی پیشرفته از آلمان خریده اند.

چینی ها که از سال 1989 به دلیل رویداد میدانˈتین آن منˈ تحت تحریم نظامی غرب بوده اند،تا امروز به صنایع نظامی روسیه تکیه داشته اند. اما اکنون با عقب ماندن روس ها در بسیاری از زمینه های فنی، پکن احتمالا هزینه های بیشتری را در بخش های پژوهش و توسعه متقبل شود.چین همچنین شراکت باکشورهای توسعه یافته و دسترسی به فناوری غربی، نظیر آنچه در برزیل وجود دارد را دنبال می کند.

از سوی دیگر، چین صدها دانشجو به پیشرفته ترین دانشگاه های آمریکا و اروپا اعزام کرده است. بسیاری از این دانشجویان وابسته به سازمان های دفاعی چین هستند؛هرچند این وابستگی معمولا آشکار نمی شود.

اگرچه چین در بسیاری از حوزه های صنایع نظامی، عقب تر از ایالات متحده است،اما به سرعت دارد فاصله اش را با واشنگتن و مسکو، به ویژه با مسکو، کم می کند. صنایع موشکی و فضایی چین که زمانی وابسته به روس ها بود، اکنون اگر پیشرفته تر از روسیه نباشد، چیزی از آن کم ندارد. همچنین به نظر می رسد پکن پس از دستیابی به صنایع غربی در بخش ساخت پهپادها، در این زمینه نیز از مسکو جلو افتاده باشد. در حالی که به تاثیر توسعه نظامی چین بر آمریکا بسیار پرداخته می شود، کمتر به این تاثیر بر روسیه توجه شده است. همزمان با گسترش صنایع نظامی چین، برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که شاید در آینده ای نه چندان دور، روس ها ناچار به واردات سلاح از چین شوند.

تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، OROD

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری راست خبر ترکیه امروز - دوشنبه - با اشاره به سخنان ˈ جان کری ˈ وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر از سرگیری کمک های انساندوستانه واشنگتن به مردم سوریه نوشت: کری در حالی از آغاز مجدد ارسال کمک های انساندوستانه آمریکا به سوریه سخن می گوید که مقامات واشنگتن مذاکرات خود را با رهبران مخالفان سوری در سطح دیپلماتیک برای حل بحران در سوریه آغاز کرده اند.

به نوشته راست خبر، مقامات آمریکایی در ماه های اخیر در مقابل دوربین های تلویزیونی به دفعات از ارسال کمک های انساندوستانه و تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران در سوریه سخن به میان آورده اند و از سوی دیگر به افشای ارسال سلاح و مواد شیمیایی از خاک ترکیه به سوریه پرداخته اند.

این پایگاه خبری ترک می نویسد: اینگونه که شواهد نشان می دهد، حال با نزدیک شدن به زمان پایان بحران در سوریه، واشنگتن قصد دارد تمامی بار موضوع سوریه را بر دوش ترکیه بیندازد و خود را از معرکه نجات دهد.

ترکیه با حمایت غرب از آغاز بحران در سوریه به همراه عربستان سعودی و قطر از معارضان و تروریستهای سوری حمایت به عمل آورده است.

تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، OROD

گزارش دریافتی از دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی حاکی است که از مجسمه رهبر ضد نژاد پرستی این کشور در روز ˈآشتی ملیˈ و صدمین سالگرد بنای عمارت اتحادیه آفریقای مرکزی رونمایی شد.

هدف دولت آفریقای جنوبی ازپرده برداری از تندیس ماندلا در یک روز پس از دفن پیکر او در روستای ˈکونوˈ در پورت الیزابت در استان کیپ شرقی، احیای میراث این قهرمان آزادی کشور و پایان ایام سوگواری برای او بود.

براساس این گزارش، از آنجایی که ماندلا و میراث او همچنان زنده بوده و خواهد بود ازاینرو، پرچم ملی نیم افراشته کشور به سبب مرگ رهبر کبیر آن طی ایام عزاداری 10 روزه گذشته، از امروز به اهتزاز در آمده است.

ˈروز آشتی ملیˈ آفریقای جنوبی که از ان به عنوان میراث بزرگ ماندلا یاد می شود، به مناسبت روزی که وی در سال 1994 پس از پیروزی انقلاب ضد آپارتاید از آن به عنوان روز اتحاد و آشتی میان سیاهان و سفید برای ساختن کشوری دمکراتیک و نوین نامگذاری کرده بود، نامگذاری شد.

ˈجیکوب زوماˈ رییس جمهور آفریقای جنوبی امروز در مراسم رونمایی از تندیس ماندلا گفت: او در این مجسمه همچون گذشته آحاد ملت رنگین کمانی اعم از سیاه و سفید و رنگین پوست را برای حفظ وحدت در آغوش می گیرد و پای او نیز برای حرکت به پیش است.

براساس این گزارش، امروز در همین مکان که ماندلا نخستین دوره ریاست جمهوری پس از آپارتاید را گذراند، یعنی ˈعمارت اتحادیهˈ (معروف به یونیون بیلدینگ) نیز به عنوان یک سامانه میراث ملی اعلام عمومی شد.

در مکانی که تندیس ماندلا در محل ˈیادواره دلویل وودوارˈ در یونیون بیلدینگ نصب شد، پیشتر تندیس ˈبری هرتزوگˈ نخست وزیر دوران آپارتاید قرار داشت که تندیس وی به بخش شرقی محوطه یونیون بیلدینگ منتقل شد.

ˈیادواره دلویل وودوارˈ محل دفن پیکرنیروهای آفریقای جنوبی در جنگ جهانی اول و نیروهای جنگ کره است.
تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، OROD

به گزارش ایرنا، آناتولی نوشت سخنان ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه در دیدار اخیرش از کوزوو مبنی بر اینکه ˈ ترکیه کوزوو و کوزوو نیز ترکیه استˈ خشم مقامات صربستان را برانگیخت و آنان خواستار عذرخواهی ترکیه شده بودند.

به نوشته آناتولی، عدم عذرخواهی ترکیه از صربستان سبب شد که رییس جمهوری صربستان نشست سه جانبه یاد شده را که همه ساله بطور دوره ای برگزار می شد، لغو کند.

ˈزلاتگو لاگومجیاˈ وزیر خارجه بوسنی هرزگوین امروز در گفت وگو با آناتولی گفت: به رغم این رخدادها در مورد آینده روابط ترکیه و صربستان خوشبین است.

وی با اشاره به اینکه در نشست پیشین روسای جمهوری سه کشور مقرر شده بود که نشست آتی تا پایان سال جاری میلادی در صربستان برگزار شود، گفت: روزهای پایانی سال را می گذرانیم و تعیین تاریخ زمانی برای نشست تا پایان سال دشوار خواهد بود ولی امیدوارم که در آغاز سال جدید میلادی نشست روسای جمهوری سه کشور برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه نشستهای سه جانبه نتایج مثبتی داشته است، افزود: نتایج نشستهای سه جانبه ترکیه، بوسنی هرزگوین و صربستان در سطح وزیران خارجه و روسای جمهوری تنها منحصر به این سه کشور نبوده است، بلکه در کل منطقه تاثیر گذاشته است.

نخست وزیر ترکیه به تازگی در سفر به کوزوو در سخنرانی با اعلام اینکه ˈترکیه، کوزوو است و کوزوو، ترکیه استˈ، خشم مقامات صرب را برانگیخته بود.

ˈتومیسلاو نیکولیچˈ رئیس جمهوری صربستان پس از سخنان اردوغان اعلام کرد، در اعتراض به این اظهارات نخست وزیر ترکیه در کوزوو، در ابتکار عمل بالکان با حضور آنکارا شرکت نخواهد کرد.

این اظهارات در صربستان که نسبت به حکومت عثمانی در شبه جزایر بالکان و هرگونه تائید رسمی استقلال کوزوو حساس است، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

کوزوو یکی از استان های پیشین صربستان است که در سال 2008 اعلام استقلال کرد؛ اقدامی که از جانب بلگراد رد شد.

ترکیه استقلال کوزوو را به رسمیت شناخته است.

نیکولیچ از ترکیه خواست تا به خاطر این حرف اردوغان عذرخواهی کند و گفت از مذاکره با بوسنی و ترکیه در خصوص ثبات پس از جنگ بالکان کنار می کشد.
تصویر سخنان بزرگان ، عکس جملات زیبا ، عکس جمات ناب ،جملات پندآموز حکیم ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ فیلسوف و حکیم برجسته ایرانی ،ارد حکیم ،ارد بزرگ،اردبزرگ،hakim orod bozorg،حکیم ارد، کاشان، حکمت اردیسم ، آثار باستانی کاشان ، حکیم چهارم ایران ، حکمت اردیسم ، ارود بزرگ ، اورود بزرگ ، اورد بزرگ ، ORODنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher