X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

خبر

لوان جاگاریان عصر یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا، درباره همکاری تهران و مسکو در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای، گفت: هر دو طرف از آمادگی کامل برای توسعه همکاری های موجود در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای برخوردارند.** راه های جدید پیش روی همکاری های ایران و روسیه

وی درباره دیدار حسن روحانی و ولادیمیر پوتین روسای جمهور ایران و روسیه در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای که در ماه های گذشته در بیشکک برگزار شد، گفت: با انجام این ملاقات، صفحه جدیدی در روابط تهران – مسکو گشوده شد و دو طرف تصمیم گرفتند راه های جدید گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه به ویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری را بررسی کنند.

جاگاریان سطح همکاری ها و روابط سیاسی فدراسیون روسیه با جمهوری اسلامی ایرانی را عالی توصیف کرد و گفت: از سطح روابط و همکاری سیاسی با ایران بی نهایت رضایت داریم و افزایش رفت و آمدهای میان دوکشور به ویژه در سال جاری سبب شده است تا دو طرف دیدگاه و مواضع مشترکی در خصوص مسایل گوناگون منطقه ای و بین المللی داشته باشند.** وضع کنون روابط اقتصادی رضایت بخش نیست

لوان جاگاران در ادامه این گفت و گو از کاهش مبادلات تجاری کشورش با ایران به ویژه در یکی یا دو سال اخیر سخن گفت و افزود: با وجود روابط سیاسی عالی میان دو طرف، سطح مبادلات تجاری و روابط اقتصادی بین ایران و روسیه رضایت بخش نیست.

وی تحریم های یکجانبه علیه ایران را اصلی ترین عامل کاهش روابط تجاری و اقتصادی میان تهران و مسکو دانست و گفت: روسیه ضررهای زیادی را از ناحیه تحریم های یکجانبه برخی کشورها علیه ایران متحمل شده و مشکلات تبادل ارز میان دوکشور تنها بخشی از آثار تحریم های یکجانبه بر مناسبات اقتصادی دو کشور است.

نماینده ارشد دولت روسیه در تهران گفت: مسکو همواره با تحریم های یکجانبه علیه ایران مخالف بوده و هست و آن بی اساس و ناعادلانه می داند.

وی با اشاره به سفر ماه اکتبر گذشته بیژن نامدار زنگنه به روسیه و ملاقات او با معاون اول نخست وزیر روسیه و وزیر انرژی این کشور، آن را در چارچوب توافقات روحانی و پوتین برای بررسی وایجاد راه های جدید همکاری وگسترش روابط دو کشور دانست.** هیات بزرگ اقتصادی روسیه امشب وارد تهران می شود

سفیر روسیه در تهران همچنین با یادآوری سفر ماه گذشته یک هیات اقتصادی روسیه به تهران برای انجام گفت وگوهایی با وزارتخانه اقتصادی ایران، گفت: امشب این هیات به ریاست «یانوفسکی» معاون وزیر انرژی روسیه دوباره وارد تهران و می شود و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری مذاکراتی میان بخش های مختلف اقتصادی ایران ازجمله وزارت نفت با اعضای هیات روسی در سطح معاونان وزرا برگزار خواهد شد.

جاگاریان تاکید کرد: برنامه سفر معاون وزیر انرژی روسیه به تهران ، شامل موضوع های مربوط همکاری های دو کشور در زمینه نیروگاه هسته ای نخواهد بود.** زنگنه، رییس جدید کمیسیون مشترک همکاری ایران و روسیه

جاگاریان همچنین گفت که براساس یادداشتی که امروز از سوی وزارت امور خارجه ایران در اختیار سفارت روسیه در تهران قرار گرفته، از این پس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به جای علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ریاست کمیسیون مشترک همکاری ایران و روسیه را عهده دار خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که با آغاز ریاست زنگنه بر کمیسیون مشترک اقتصادی، فعالیت های این کمیسیون نسبت به گذشته افزایش یابد.** تهران و مسکو قرارداد همکاری های اتمی صلح آمیز را تمدید می کنند

جاگاریان گفت: ایران و روسیه درحال گفت و گوهایی در زمینه طرح «پروتکل الحاقی» به قرار دوجانبه ای هستند که برای اولین بار در سال 1992 میان دو کشور امضا شد.

وی افزود: هرگونه همکاری های بیشتر میان ایران و روسیه در زمینه ساخت و توسعه نیروگاه های اتمی در آینده در قالب این پروتکل الحاقی به قرارداد اولین میان دو کشور صورت خواهد گرفت.

وی با اعلام اینکه کشورش برای اجرای پروژه های جدید نیروگاه هسته ای در ایران آمادگی دارد، گفت: امیدوارم در جریان رایزنی ها و مذاکراتی که در این زمینه بین ایران و روسیه انجام می شود، به یک توافق اصولی برسیم.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران نیز روز پنجشبنه هفته گذشته (نهم آذر ماه جاری) در مراسم سالگرد شهید مجید شهریاری اعلام کرد: با روس ها در حال مذاکره هستیم و امیدواریم سال آینده شاهد کلنگ زنی دومین نیروگاه هسته ای و آب شیرین کن در بوشهر باشیم.

نماینده دولت فدراسیون روسیه در تهران ضمن تشکر از همکارهای علی اکبر صالحی در زمان تصدی وزارت امور خارجه ایران و همچنین در دوره مسوولیت کنونی وی، گفت: روز گذشته (شنبه) به مسکو اطلاع دادم که طرف ایرانی آماده ادامه رایزنی ها درباره پروتکل الحاقی به قرارداد همکاری های اتمی با روسیه است.

جاگاریان گفت: برای ادامه مذاکرات در این زمینه، انتظار داریم در آینده نیز یک هیات روس به تهران سفر کند یا اینکه شاهد سفر یک هیات ایرانی به مسکو باشیم.

سفیر روسیه در تهران تاکید کرد: به هرحال، از لحاظ حقوقی، بدون امضای پروتکل میان ایران و روسیه، ادامه همکاری های دو طرف در زمینه یاد شده امکان پذیر نیست و امضای پروتکل الحاقی به قرارداد سال 1992 گام نخست برای هرگونه ادامه همکاری دوکشور است.

وی با اشاره به وجود برخی مسایل ومشکلات بر سر راه اجرای پروژه نیروگاه هسته ای بوشهر که باعث تاخیر نسبتا طولانی در راه اندازی آن شد، گفت: یکی از مشکلات اساسی این بود که ابتدا آلمان کار احداث این نیروگاه را آغاز کرد و پس از کناره گیری شرکت آلمانی، شرکت روس اتم باید دوباره کار را از صفر شروع می کرد و زیرساخت ها را تغییر می داد و این یکی از دلایل اصلی تاخیر در اجرای پروژه بود. ضمن اینکه در طول عملیات اجرا با مشکلات فنی گوناگونی هم مواجه بودیم.

جاگاریان بدون پرداختن به جزئیات مربوط به مشکلات که در مسیر اجرای پروژه نیروگاه بوشهر وجود داشت، درباره پروژه های آینده میان ایران و روسیه، در صورت حصول توافق نهایی میان دو طرف، گفت: درصورت امضا شدن پروتکل الحاقی میان ایران و روسیه، تردید ندارم که روسیه پروژه های جدید را موفقیت آمیز تر از پروژه قبل اجرا خواهد کرد.** روسیه به دنبال راه حل برد - برد برای مساله سیستم موشکی اس 300 است

سفیر روسیه در تهران در خصوص موضوع قرارداد فروش سامانه دفای اس-300 از سوی روسیه به ایران گفت: اراده روسیه بر این است تا مشکلاتی که در این زمینه ایجاد شده است، هر چه سریعتر و به گونه ای حل شود که به نفع هر دو کشور باشد.

وی تاکید کرد: مسکو در جستجوی یک راه سازش با تهران درباره این مساله است گفت: به دنبال راهی هستیم که هم با منافع ایران و هم با منافع روسیه سازگار باشد و نسبت به حل این موضوع به صورت برد - برد خوش بین هستم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه هفته گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاورف همتای روسی خود در تهران گفت: ایران همچنان بر توافقات گذشته (در زمینه قرارداد خرید سامانه اس – 300 از روسیه) اصرار داریم و گفتگوهای ما در سفر اخیر معاون نخست وزیر روسیه با مقامات دفاعی ایران ادامه داشت و کماکان نیز ادامه خواهد داشت.** دعوت از روحانی برای سفر به روسیه

جاگاریان با یادآوری اینکه پاییز سال آینده (در ماه سپتامبر یا اکتبر) چهارمین اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر به میزبانی شهر آستاراخان روسیه برگزار خواهد شد، گفت: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سفر اخیر خود به تهران از حسن روحانی رییس جمهوری ایران به طور رسمی دعوت کرد تا ضمن سفر به روسیه، در این اجلاس شرکت کند.

وی تصریح کرد: ما پیشنهاد کردیم که قبل از برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر، در ماه آوریل نشستی میان وزیران خارجه اجلاس حاشیه خزر در مسکو برگزار شود تا کارهای مقدماتی سندی را که در اجلاس سران قرار است امضا شود، انجام دهند.

سفیر روسیه در تهران سفیر روحانی و ظریف به روسیه به مناسبت اجلاس خزر را فرصتی خوبی برای انجام ملاقات ها وگفت وگوهای بیشتر میان سران و مقامات عالی ایران و روسیه دانست.** ترکیب کنونی، بهترین ترکیب اعضا برای ادامه مذاکرات هسته ای

سفیر روسیه در تهران درباره اظهارنظر اخیر وزیر امور خارجه قطر که خواستار حضور نماینده ای از سوی شورای همکاری خلیج فارس در ادامه روند مذاکرات ایران و گروه 1+5 شده بود، تاکید کرد: ترکیب کنونی اعضای شرکت کننده در این مذاکرات، بهترین گزینه و ترکیب ممکن است. شرکت کنندگان تجارب زیادی در طول مذاکرات گذشته کسب کرده اند و مذاکرات باید با همین چارچوب ادامه یابد.

جاگاریان از اظهار نظر درباره علت درخواست وزیر خارجه قطر برای حضور نماینده شورای همکاری خلیج فارس در مذاکرات یادشده خودداری کرد و گفت: مهم این است که این مذاکرات و توفق اخیر در ژنو نه تنها هیچ گونه تهدیدی برای هیچ یکی از کشورهای منطقه و جهان و اسراییل نیست، بلکه به نفع آنها بوده و گامی مهم درجهت تقویت ثبات منطقه محسوب می شود. بنابرین کسی نباید از این مذاکرات و توافق نگران باشد.** توافق ژنو درمسیر نسبتا خوبی قرار دارد

نماینده دولت روسیه در تهران با بیان اینکه روند مذاکرات بعد از توافق ژنو با گذشت نزدیک به یک ماه از آن، نسبتا در مسیر خوبی قرار دارد و همه چیز تقریبا به خوبی پیش می رود، اظهار داشت: اگرچه برخی مشکلات در این مسیر ایجاد شده، اما امیدوارم با اراده خوب از سوی هر دوطرف، بتوانیم در مسیر ایجاد شده پیش برویم.

وی نسبت به حصول توافق نهایی میان گروه 1+5 و ایران در پایان دوره شش ماهه بعد از توافق ژنو اظهار خوش بینی کرد و گفت: به عنوان نماینده کشور روسیه اعلام می کنم روسیه از آغاز این مذاکرات همواره نقشی فعال و سازنده داشته است و در ادامه این مسیر هم آمادگی دارد تا با استفاده از نفوذ خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات استفاده کند.** مشکلات به وجود آمده در مسیر توافق ژنو باید بزودی حل شود

سفیر روسیه درتهران در خصوص اقدام اخیر وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر اضافه کردن نام چند فرد و شرکت به فهرست تحریم های قبلی علیه ایران و تاثیر آن بر توافق ژنو و روند مذاکرات گفت: امیدواریم مشکلاتی که بوجود آمده است، بزودی حل شود. زحمات و تلاش های زیادی برای حصول این توافق هم از سوی ایران و هم از سوی گروه 1+5 صورت گرفته است. این فرصتی منحصر بفرد است که به هیچ وجه نباید از دست برود.** روسیه بر حضور ایران در «کنفرانس ژنو 2» تاکید دارد

دیپلمات ارشد روسیه در تهران تاکید کرد: روسیه بسیار علاقمند است که جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشد. ایران نقشی غیرقابل انکار در کمک به حل مسایل منطقه ای دارد و مسکو نقش تهران را در کمک به حل بحران سوریه بسیار مثبت و سازنده می داند.

وی سونوشت حضور عربستان سعودی در کنفرانس ژنو 2 را هم یک سوال بزرگ توصیف کرد و گفت: عربستان سعودی هم به خاطر نقش و نفوذی که در مسایل سوریه دارد، باید در کنفرانس ژنو 2 شرکت داشته باشد و البته از ریاض انتظار داریم که نقشی مثبت در جهت حل بحران سوریه ایفا کند.

این دیپلمات ارشد روس، مداخله آشکار برخی کشورها در امور داخلی سوریه را مهمترین عامل تدوام بحران و ناآرامی در این کشور دانست و گفت: روسیه قاطعانه با این برخوردها مخالف است و تاکید می کنیم تنها و تنها مردم سوریه هستند که باید درباره آینده و سرنوشت کشورشان اینکه چه کسی در راس حکومت در آن کشور قرار داشته باشد، تصمیم گیری کنند.

جاگاریان با بیان اینکه قرار بود کنفرانس ژنو 2 در ماه دسامبر برگزار شود، گفت که به دلیل مسایل گوناگون، زمان آن به 22 ژانویه (دوم بهمن ماه سال جاری) موکول شد و امیدواریم این کنفرانس در 22 ژانویه حتما برگزار شود.** ادعاهای ناتو درباره تهدید بودن ایران قابل قبول نیست

سفیر روسیه در تهران ادعای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» مبنی بر تهدید بود ایران برای کشورهای منطقه و بهانه قراردادن آن برای توجیه استقرار سامانه های موشکی خود را قابل قبول ندانست و گفت: به ویژه اکنون که توافقی میان ایران و گروه 1+5 حاصل شده است، دیگر هیچ بهانه ای برای استقرار سامانه های موشکی ناتو در شرق اروپا وجود ندارد.

وی گفت: استقرار سامانه های موشکی ناتو در شرق اروپا و در نقطه ای بسیار دور از ایران نمی تواند ربطی به تهدید بودن یا نبودن ایران داشته باشد و هدف ناتو در واقع ایران نیست.

نماینده ارشد دولت روسیه در ایران گفت: همواره به ناتو اعلام کرده ایم و اعلام می کنیم که ایران فقط یک بهانه است.

وی با بیان اینکه بعید به نظر می رسد سامانه موشکی ناتو بتواند نقشی در کمک به امنیت منطقه داشته باشد، تصریح کرد: در صورتی که روسیه احساس کند موضوعی آن را تهدید می کند، برای تامین امنیت خود دست به اقدام متقابل خواهد زد. روسیه نسبت به حفظ امنیت خود بسیار حساس و هوشیار است و برای تامین این مهم از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.
عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس نصایح بزرگان / عکس مشهیر شهر کرج / عکس جملات پندآموز / عکس سخنان مشاهیر /عکس حکیم ارد بزرگ,mojtaba shoraka , p;lj hvndsl,p;dl hvn fcv' , bozorg shirvan , hekmat orodism . hakim orod bozorg , چهره ارد بزرگ، اردبزرگ ، بزرگ شیروان

در این نشست که رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حضور داشت، برخی از نمایندگان پارلمان بخش خصوصی نظرات خود را در خصوص لایحه بودجه 1393 کل کشور بیان کردند.

این نمایندگان به اقدام دولت یازدهم در ارایه لایحه بودجه 1393 در زمان قانونی اشاره کردند و گفتند: این اقدام مناسب دولت، فرصت خوبی را در اختیار نمایندگان مجلس و همچنین فعالان بخش خصوصی قرار داده، تا بودجه سال آینده مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

محمود اسلامیان عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران در این نشست با انتقاد از شرطی کردن حل مسایل اقتصادی کشور به مباحث دیپلماسی خارجی گفت: توانایی حل بسیاری از مسایل اقتصادی کشور در داخل وجود دارد و باید به آن اهتمام جدی داشت.

وی سپس به اقتصاد دولتی در کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون زمان اقتصاد دولتی در دنیا سپری شده است و بسیاری از نظام های حکومتی دنیا که به این رویکرد اقتصادی اعتقاد دارند، آن را رها ساخته و به سمت واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی رفتند.

اسلامیان ادامه داد: 80 درصد اقتصاد کشور در دست دولت، شبه دولتی ها و نظامیان است به گونه ای که هم اکنون کسی نمی تواند با آنها رقابت کند.

وی با بیان این که اقتصاد کشور نیازمند اصلاح ساختاری است، تاکید کرد تا این اصلاح صورت نگیرد، در اقتصاد و مباحث مربوط به آن راه به جایی نخواهیم برد.

عضو هیات رییسه اتاق ایران تصریح کرد: کشور اکنون به یک تحول و رفرم اقتصادی نیاز دارد و با روشهای گذشته نمی توان بحث توسعه را پیش برد.

همچنین پدرام سلطانی عضو دیگر هیات رییسه اتاق ایران در این نشست از گزارش اتاق ایران از لایحه بودجه 93 خبر داد و گفت: این گزارش بزودی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارایه خواهد شد.

وی سپس شرایط اقتصادی کشور را خطیر توصیف کرد و افزود: دولت هم اکنون با تنگناهای زیادی مواجه است و باید همگی کمک کرد تا دولت از این تنگناها خارج شود.

سلطانی با بیان این که رویکرد برخی از نمایندگان مجلس باعث نگرانی دولت و بخش خصوصی شده است، گفت: دو سوم بودجه کل کشور به بودجه شرکت های دولتی مربوط می شود و اگر بخواهیم از اقتصاد دولتی خارج شویم باید بودجه اصلی را به تولید و بخش خصوصی اختصاص داد.

وی افزود: ارتقای سطح بهره وری شرکت های دولتی را باید در دستور کار قرار داد چرا که 5700 هزار میلیارد ریال(570 هزار میلیارد تومان ) از بودجه 93 مربوط به شرکت های دولتی است در حالی که این شرکت ها تنها 3 درصد مالیات می دهند.

سلطانی تصریح کرد: اگر بهره وری شرکت های دولتی افزایش یابد به طور قطع خروجی آنها می تواند بودجه عمومی کشور را نیز پوشش دهد.

اسدالله عسگراولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و چین نیز در این نشست با بیان این که بودجه 1393 نگاه به بخش خصوصی دارد اما کامل نیست، گفت:شرکت های دولتی باید هرچه سریعتر واگذار تا دولت کوچک شود.

وی با بیان این که پیشنهادات اتاق ایران تا چند روز آینده به مجلس ارایه خواهد شد، افزود: هم اکنون 80 درصد اقتصاد در دست دولت است که باید این میزان به کمتر از 50 درصد کاهش یابد، در آن صورت است که می توان به مهار تورم افسار گسیخته امیدوار بود.

عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس نصایح بزرگان / عکس مشهیر شهر کرج / عکس جملات پندآموز / عکس سخنان مشاهیر /عکس حکیم ارد بزرگ,mojtaba shoraka , p;lj hvndsl,p;dl hvn fcv' , bozorg shirvan , hekmat orodism . hakim orod bozorg , چهره ارد بزرگ، اردبزرگ ، بزرگ شیروان


ˈناصر فخرموحدیˈ روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این درحالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 865 هزار تن کالا به ارزش 557 میلیون دلار بود.

وی گفت: حجم صادرات کالا از خراسان رضوی به افغانستان در هشت ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 19 درصد و از نظر ارزش هشت درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه سهم استان خراسان رضوی از صادرات کشور به افغانستان در سال گذشته، 2/28 درصد بود، افزود: این رقم در هشت ماه امسال از نظر وزن 31 درصد و از نظر ارزش 31 درصد بوده است.

وی، سیمان، میوه و تره بار، موادغذایی، رب، کمپوت و کنستانتره، انواع آبمیوه، فرآورده های لبنی، رنگ و رزین، مواد شیمیایی و پتروشیمی، مصنوعات پلاستیکی، مصالح ساختمانی، مصنوعات فلزی و ماشین آلات را از مهمترین اقلام صادراتی خراسان رضوی به کشور افغانستان ذکر کرد.

فخر موحدی گفت: کاهش 19 درصدی وزن کالاهای صادراتی این استان به کشور افغانستان در هشت ماه امسال مربوط به کاهش 20 درصدی در وزن سیمان صادراتی و کاهش هشت درصدی ارزش کالاهای صادراتی خراسان رضوی به افغانستان نیز در این مدت مربوط به کاهش ارزش زعفران بوده است.

وی افزود: قیمت صادراتی زعفران از هر کیلو سه هزار دلار در سال گذشته به قیمت 1500 دلار در سال جاری کاهش یافته است.

وی مهم ترین علت کاهش صادرات خراسان رضوی به افغانستان در سال جاری را، تحریم های بانکی و اخذ تعهدات برگشت ارز صادراتی در گمرکات استان دانست و گفت: با توجه به اینکه عمده مبادلات تجار این استان با افغانستان به صورت ریالی انجام می گیرد، این امر باعث نگرانی صادرکنندگان و توقف فعالیت صادراتی آنان شد.

وی افزود: با انجام مبادلات ریالی، ارز وارد کشور نمی شود و این امر به توسعه اقتصادی، اشتغال و چرخه تولید در کشور ضربه می زند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن کامیون های ترانزیتی و صادراتی از امنیت لازم در افغانستان برخوردار نیستند که این امر نیز در کاهش صادرات تاثیر داشته است.

وی اظهار داشت: براساس گزارش های سازمان توسعه تجارت ایران، خراسان رضوی در سال جاری بعد از استان های تهران و اصفهان رتبه سوم را در بخش صادرات به کشور افغانستان به دست آورده و این به دلیل صادرات محصولات دارای ارزش افزوده بالا بوده است.

وی بیان کرد: امسال متوسط قیمت کالاهای صادراتی خراسان رضوی نسبت به متوسط قیمت کالاهای صادراتی کشور به افغانستان از نظر ارزش 5/1 برابر شده به طوری که متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی کشور به افغانستان 500 دلار و متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی خراسان رضوی به این کشور 800 دلار بوده است.

وی با اشاره به چالش های صادرات کالا از خراسان رضوی به افغانستان گفت: محدودیت های موجود برای فعالیت بانک ایرانی آرین در افغانستان، تبعات ناشی از اجرای مصوبات سال های قبل مجلس شورای اسلامی در زمینه دریافت مابه التفاوت سوخت از کامیون داران افغانی، کمبود تبلیغات، عدم به کارگیری فنون بازاریابی، قیمت زیاد کالا در مقایسه با سایر رقبا، عدم حمایت همه جانبه دولت از صادرکنندگان کالا به افغانستان از جمله این چالش هاست.

وی بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در کشور افغانستان، وجود فساد اداری در ساختار دولت افغانستان، نبود زیرساخت ها و ظرفیت های مناسب برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و صنعتی افغانستان، آثار ناشی از اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران، ورود چشمگیر کالاهای قاچاق به افغانستان از طریق مرز مشترک با پاکستان، مخالفت دولت افغانستان با فعالیت بازارچه های مرزی، واردات کالاهای تقلبی با نام و نشان ایرانی از مبادی پاکستان به افغانستان را از دیگر چالش ها برشمرد.

وی گفت: برای توسعه تجارت با کشور افغانستان ضروری است راهکارهای حقوقی برای رفع مشکل مطالبات مالی شرکت های ایرانی از طرف های تجاری در کشور افغانستان ارائه و زمینه مشارکت شرکت های توانمند ایرانی در ساخت و تجهیز زیربناهای افغانستان فراهم شود.

وی برقراری نظام تعرفه ترجیحی با کشور افغانستان در قالب توافقات انجام گرفته در اکو، فعال سازی مجدد بازارچه های مرزی ایران به کشور افغانستان، تلاش برای رفع تحریم های بانکی و همکاری بانکهای افغانستان برای گشایش اسناد اعتباری، پیگیری ایجاد امکانات رفاهی برای اسکان رانندگان در بخش مربوط به افغانستان در گمرک هرات و مرز دوغارون، تامین امنیت رانندگان ایرانی و ایجاد امکان تردد آنان در مسیرهای داخل افغانستان را از دیگر راهکارها برای توسعه تجارت با کشور افغانستان عنوان کرد.عکس سخنان بزرگان / عکس جملات زیبای بزرگان / عکس نصایح بزرگان / عکس مشهیر شهر کرج / عکس جملات پندآموز / عکس سخنان مشاهیر /عکس حکیم ارد بزرگ,mojtaba shoraka , p;lj hvndsl,p;dl hvn fcv' , bozorg shirvan , hekmat orodism . hakim orod bozorg , چهره ارد بزرگ، اردبزرگ ، بزرگ شیرواننظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher