"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

سرنشینان چند خودرو در محور اراک - خمین از میان برف نجات یافتند

ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی قاضی عسکر روز جمعه در همایش یک روزه روحانیون کاروان های عمره منطقه خراسان در مشهد افزود: با توجه به محدودیت ها و ظرفیت های موجود، اعزام این افراد بین 9 تا 10 سال به طول خواهد انجامید.


وی اظهارداشت : البته با تدابیری که اندیشیده شده مدت زمان اعزام زائران عمره مفرده از12 روز به 10 روز کاهش یافته و لذا امکان اعزام سالانه 850 هزار نفر از هموطنان به این سفر معنوی فراهم شده است.

وی گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با عربستان سعودی، بعد از 13 تا 14 سال پیگیری قرار است اعزام کاروان های حج عمره از نیمه ماه صفر آغاز شود که این امر به اعزام بیشتر زائران کمک می کند.

حجت الاسلام قاضی عسکراظهارداشت : اعلام اولویت های اعزام زائران حج عمره به تدریج خواهد بود زیرا در گذشته این اعلام اولویت ها بدون ضابطه بود و مشکلاتی را برای زائران به دنبال داشت .

وی در مورد اسکان زائران حج عمره و تمتع گفت: با تعاملی و هماهنگی که بین بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت وجود دارد قرار شد به صورت سالانه هتل هایی در مکه و مدینه اجاره شود که این موضوع عملی شده و خوشبختانه صرفه جویی هایی از جمله کاهش هزینه سفر زائران را به دنبال داشته است .

وی در این باره گفت: یکی از دغدغه ها ما اجاره هتل ها در مکه بود که خوشبختانه با اجاره هتل هایی در فاصله نزدیک به مسجد الحرام ، امکان اسکان 20 هزار نفر از زائران ایرانی در این مکان ها فراهم شده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در ادامه خطاب به روحانیون کاروانهای حج اظهارداشت : همه عوامل حج باید هدفشان رضایت زائر باشد و خدماتی در شان هموطنان ارایه دهند و در حد مقدورات از هیچ تلاشی در مدت زمان اقامت زائران در مکه و مدینه کوتاهی نکنند.

وی افزود : زائران در مدت حضور در سرزمین وحی نیازمند ارشادات و راهنمایی برای انجام حجی مقبول هستند لذا روحانیون کاروانها باید مدیریت های سنتی را متحول کنند و با اطلاعات بروز و مناسب ، پاسخگوی سوولات شرعی زائران باشند.

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: زمان شناسی، مکان شناسی و ارایه مطالب مفید و مناسب حج عمره و تمتع باید سرلوحه کار روحانیون کاروانها باشد و از فرصت ها به نحو شایسته ای استفاده و از مجادلات و بحث های بیهوده و اختلافات با مدیران کاروان ها و حتی زائران پرهیز کنند.

وی افزود : سطح بندی کاروانها و شایسته سالاری در انتخاب روحانیون کاروانها نیز باید اجرایی شود زیرا زائرانی از قشرهای مختلف مردم به این سفر معنوی اعزام می شوند و لذا افرادی که عهده دار پاسخگویی به سوولات هستند باید در سطوح مختلف علمی باشند.

وی همچنین به حساسیت های مذهبی که در عربستان وجود دارد اشاره کرد و گفت : روحانیون کاروانها باید از بیان مسائل تفرقه انگیز و حساسیت بر انگیز پرهیز کنند و بهانه به دست عده ای نا آگاه ندهند.

همایش روحانیون کاروان های حج منطقه خراسان(خراسان رضوی ، شمالی و جنوبی) ساعت 16 روز جمعه به کار خود پایان داد.ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیستبه گزارش روز جمعه ایرنا اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در مراسم رونمایی این محصولات که فردا (شنبه) برگزار می شود، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، جمعی از مسوولان، استادان و دانشجویان نیز حضور خواهند داشت.

این محصولات بومی که به دست توانمند متخصصان ایرانی طراحی و تولید شده در زمینه های مختلفی از جمله سایبری و زیرساخت های سایبری، امنیت و مخابرات است.

در حاشیه این مراسم ، نمایشگاه صنعت بومی سایبری با حضور بیش از 30 شرکت فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سایبری نیز برای بازدید علاقه مندان در این حوزه آغاز بکار می کند.

این نمایشگاه با شعار « پیش به سوی زیر ساخت بومی امن» در جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: موضوع هسته ای مساله بسیار مهم و اساسی است.عزیزانی که در حوزه دیپلماسی تلاش می کنند، حرکت و اخلاص و صفای آنها مورد توجه است؛ به نام نظام سخن می گویند و مذاکره می کنند.

وی افزود: اما نکته ای که در اینجا قابل توجه است آن است که استراتژی ها و راهبردهای اساسی امری ثابت بوده که ممکن است در یک موضوع، روش با گذشته متفاوت باشد که این امر اشکالی ندارد.

رئیسی ادامه داد: به عزیزانمان در حوزه دیپلماسی به عنوان یک تجربه بعد از انقلاب متن توافق الجزایر را یادآور می شوم؛ در متن توافق نامه الجزایر واژه ˈتابعیتˈ ذکر شده بود. ما در نظام خقوقی خود تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسیم ولی در نظام حقوق بین الملل یا کشورهایی مانند آمریکا و اروپا تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته شده است؛ یعنی کسی که تابعیت ایرانی دارد، می تواند تابعیت آمریکایی یا کانادایی هم بگیرد.

وی گفت: از همین واژه تابعیت مضاعف که قابل برداشت است، سوء استفاده صورت گرفت و آنها اینگونه تفسیر کردند که منظور ما از تابعیت مضاعف، تابعیتی است که ما خودمان می دهیم و این سبب شد بسیاری از افراد ضدانقلاب که اموالشان بعد از انقلاب مصادره شده بود، علیه جمهوری اسلامی در دادگاه لاهه اقامه دعوا کنند و میلیاردها پول جمهوری اسلامی در بانک ها را با حکم این دادگاه و تنها به خاطر واژه تابعیت ببرند.

رئیسی با تاکید بر اینکه در حوزه دیپلماسی واژگان و کاربرد آنها اهمیت دارد، افزود: پس از اینکه توافق تمام می شود، تمام بحث ها برسر چارچوب توافق شده صورت می گیرد؛ مذاکرات میز مذاکره مدنظر نیست بلکه متن مذاکره مورد بحث است.

وی ادامه داد: متن باید به قدری دقیق و حساب شده باشد که مورد سوء استفاده دشمنان انقلاب اسلامی که در موضع دشمنی هستند، قرار نگیرد.** تفاوت حقوق بشر ایرانی و غربی

رئیسی با بیان اینکه در تعریف مفاهیم دیگر نیز طبق دین و قانون ما با کشورهای غربی تفاوت های زیادی وجود دارد، اظهار داشت: یکی از این مبانی موضوع حقوق بشر است که اختلاف مبنایی زیادی بین ما و غرب در این زمینه وجود دارد.

وی گفت: نگاه به انسان از دیدگاه مکتب، انقلاب، نظام و قانون اساسی ما با نگاه آنها متفاوت است؛ غرب به دنبال آن است که پرده دری ها، بی حجابی ها، بی عفتی ها و تهدید کردن فضای خصوصی مردم با ایجاد شبکه هایی را که فضای خصوصی در آنها معنایی ندارد، تحت عنوان شفافیت و حقوق بشر ترویج کند. این درحالی است که در مقابل این دیدگاه، ما در فقه و دین خود پوشاندن عیوب، حرمت غیبت، حجاب و عفاف داریم.

معاون اول قوه قضاییه در مورد آزادی بیان افزود: تعریف آزادی بیان ما با غرب متفاوت است. ما علاوه بر آزادی بیان، آزادی گوش دادن (آزادی شنیدن) نیز داریم که به معنای شنیدن های مختلف و برگزیدن آنها تا تبدیل شدن به بیان است.

وی افزود: بنابراین نگاه به حقوق بشر اسلامی، مبتنی بر دین و ارزش های دینی و مطابق با موازین و ارزش های انقلاب اسلامی امر بسیار قابل توجهی است.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه به تهدیدهای مختلف از سوی دشمن علیه مردم و کشور اشاره کرد و گفت: ما با تهدیدهای زیادی از ناحیه دشمن روبه رو هستیم؛ درحوزه دیپلماسی عزیزان ما سنگردار انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی خواهند بود اما تنها حوزه دیپلماسی مطرح نیست بلکه باید در حوزه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیز مرزبانان انقلاب اسلامی و ارزش های انقلاب باید مرزبانی کنند و حق یک لحظه غفلت در این مرزبانی را ندارند.

رئیسی با بیان اینکه امروز مساله موادمخدر مساله بسیار مهمی است، افزود: بخش بسیار گسترده ای از نیروهای انقلاب در مجموعه های قضایی، انتظامی و امنیتی با این مساله مواجه هستند و عزیزان بسیاری در این راه به شهادت رسیده اند.

وی ادامه داد: بیش از 200 هزار هکتار از اراضی افغانستان زیر کشت خشخاش و تولید مواد مخدر است و این امر زیر چتر ناتو و نیروهای آمریکایی صورت می گیرد.

وی گفت: لابراتوارهایی که در نواحی مرزی افغانستان برای تهیه مواد سنتی و صنعتی مستقر شده، زیرپوشش آمریکایی ها و نیروهای ناتو صورت گرفته است؛ این حرکت جنایت علیه بشریت به شمار می رود و کشور ما نیز یکی از قربانیان این پدیده است.

وی ادامه داد: ما مسایل متعددی داریم؛ تهدیدهای زیادی علیه کشور، نظام و مردم ما در جریان است که امیدواریم با تکیه بر عاشورای حسینی و یادگیری پیام های حسین بن علی (ع) در عرصه دین مداری، مقاومت و ایستادگی در مقابله با آنها گام برداریم.** پیام عاشورا؛ مقاومت

معاون اول قوه قضاییه گفت: نهضت حسینی بر اساس یک برنامه ریزی و پیش بینی و با بهره مندی از عقلانیت، بصیرت و چشم انداز بسیار دقیق قابل تحلیل است؛ هر تحلیلی که نهضت عاشورا را یک حرکت تصادفی، اتفاقی و بدون برنامه و پیش بینی بداند محکوم به شکست است.

رئیسی افزود: عاشورای حسینی سبب احیای دین شد و هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا عمل به دین در تمام عرصه های زندگی انسانی بود.

وی ادامه داد: پیام های عاشورا و هدف اباعبدالله الحسین (ع) ترویج فرهنگ مقاومت و ایستادگی، فرهنگ دشمن شناسی و دشمن ستیزی، کسب رضای الهی و بندگی خدا بوده ؛ این الگوی انقلاب بزرگ اسلامی است و این انقلاب درس گرفته از عاشورای حسینی است.

رئیسی افزود: مقاومت در راه هدف، دشمن شناسی و دشمن ستیزی و در مقابل آن فرهنگ سازش در برابر دشمن در عاشورا دیده می شد؛ عاشورا هم جلوه مقاومت و ایستادگی و هم جلوه افرادی است که می خواستند با حکومت ظلم، سازش کنند.

وی ادامه داد: آنچه ما امروز در سال های پس از انقلاب با همه ضدیت هایی که دشمن با ما داشته است، شاهد بودیم، ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران است.** گفتمان انقلاب اسلامی؛ ثابت و تغییرناپذیر

رئیسی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، یک گفتمان ثابت است که نشات گرفته از گفتمان امامان و انبیا (ع) در طول تاریخ و مبتنی بر توحید، عدالت اجتماعی، عزت جامعه اسلامی و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است و باید همیشه و همواره مورد تبیین قرار گیرد تا هیچ زمانی راه گم نشود.

وی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی توجه به محرومین و مستضعفین بوده، هست و خواهد بود اما یادمان نرود که عده ای دنبال آن بودند که گفتمان برابری و سوسیالیسم را در کشور گسترش دهند.

رئیسی ادامه داد: گفتمان انقلاب مبتنی بر احکام اسلامی مبتنی بر عقلانیت بود اما عده ای دنبال آن بودند که لیبرال را گسترش دهند.

وی افزود: گفتمان انقلاب مبتنی بر فقه سنتی و پویا بوده اما عده ای دنبال آن بودند که تنها با مطرح کردن فقه پویا دست از فقه سنتی بردارند. گفتمان انقلاب، گفتمان مردم سالاری دینی و جمهوریت در کنار اسلامیت بود اما عده ای می خواستند دمکراسی غربی را با طرح کردن شعارهای غلط و فریب مردم دنبال کنند.

رئیسی همچنین گفتمان انقلاب را گفتمان استکبارستیزی و مبارزه با ظلم عنوان کرد و گفت: اما عده ای به دنبال آن بودند که تعامل با ظالم را گسترش دهند؛ انقلاب اسلامی به دنبال عزت، صلح، امنیت، عدالت جهانی و نفی هرگونه سلطه بود اما عده ای به دنبال سازش با دشمنان و ظالمان بودند.

وی افزود: گفتمان انقلاب به دنبال توسعه اقتصاد عدالت محور بود اما عده ای توسعه اقتصاد با مدل سرمایه داری غربی را دنبال می کردند و ما اینها را در طول این 34 سال پس از انقلاب دیدیم اما انقلابیون و پیشوای انقلاب امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب این جهت را همیشه تاکید می کردند.

رئیسی ادامه داد: گفتمان انقلاب به دنبال توسعه سیاسی با حفظ اصول و ارزش های انقلاب اسلامی بوده است اما عده ای جامعه مدنی، تساهل و تسامح را در حوزه سیاست و فرهنگ مطرح می کردند.

وی گفت: گفتمان انقلاب بکارگیری افراد شایسته و صالح بود اما عده ای به دنبال حزب گرایی و فامیل بازی بودند. گفتمان انقلاب فرهنگ جهاد، مبارزه، کار و تلاش خستگی ناپذیر در همه عرصه ها بود اما به دنبال قدرت طلبی، تنبلی، تجمل گرایی و تثبیت قدرت بودند.

رئیسی با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی عشق به مردم، مستضعفین و محرومین و خدمت صادقانه و بی منت است، افزود: در این میان عده ای تنها به دنبال رای گرفتن هستند.

وی ادامه داد: گفتمان انقلاب، جامعه ای مبتنی بر توحید، اخلاق، عدالت، معنویت، قرآن و عاشورای حسینی است که مقدمه ظهور امام عصر (ع) باشد؛ ما جامعه ای هدف دار هستیم که هدف آن در همه سطوح و بخش ها عنایت ویژه می طلبد و مردم ما در این عرصه نسبت به همه مواردی که در همه بخش ها انجام می شود، توجه ویژه دارند.

رئیسی افزود: بنابراین باید شرایط را مرور کنیم و وضع کنونی را با آنچه که باید باشد، مقایسه و خود را به جامعه مطلوب قرآنی نزدیک کنیم.

وی یادآور شد: در سال های پس از انقلاب، گفتمان انقلاب اسلامی همواره ثابت بوده، روش ها ممکن است تغییر کرده باشد اما ارزش ها هرگز دچار تغییر نشده است.ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست
سرهنگ «حسن مهری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درمورد دریافت روادید کشورهای مختلف توسط شهروندان ایرانی تاکید کرد که اتباع ایرانی برای دریافت روادید (ویزا) فقط به مراکز کنسولی و سفارتخانه های معتبر کشورهای مبداء مراجعه کنند و از دادن گذرنامه و پول به افراد مختلف برای گرفتن روادید پرهیز کنند چرا که کلاهبرداران و واسطه ها برای دادن ویزاهای جعلی در کمین آنان هستند.

وی گفت: امکان تایید روادید و مجوز ورود به سایر کشورها در مرزهای خروجی کشور وجود ندارد و اگر افراد مسافر هنگام ورود به فرودگاه کشور مبداء ویزای جعلی داشته باشند بلافاصله به جرم ورود غیر قانونی به آن کشور دستگیر می شوند.

رییس پلیس فرودگاه های کشور افزود: براساس قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) و مصوبات شورای عالی امنیت ملی ، وظیفه حفاظت از فرودگاه ها، پارکینگ های هواپیمایی، هواپیماها ، انبارهای منتهی به رمپ های پروازی در فرودگاه های تحت پوشش سازمان هواپیمایی کشور و حفاظت از دستگاه های ناوبری در فرودگاه ها برعهده پلیس فرودگاه های کشور است.

سرهنگ مهری، پیشگیری از وقوع جرم و مقابله با قاچاق کالا، ارز و انسان در مرزهای هوایی کشور را از دیگر وظایف پلیس فرودگاه های کشورعنوان کرد.

وی توضیح داد: در حال حاضر دامنه فعالیت پلیس فرودگاه های کشور در 60 فرودگاه استان ها و شهرستان های سراسر کشور در حال انجام است که نیروهای این پلیس در 54 فرودگاه استقرار کامل داشته و مشغول فعالیت هستند.

رییس پلیس فرودگاه های کشور اضافه کرد: پلیس فرودگاه های کشور همه ساله دو ماموریت ویژه و سنگین را در اعزام زائرین ایرانی سرزمین وحی در موسم حج تمتع و عمره مفرده در دستور کار خود دارد که در عملیات حج عمره به دلیل حجم سنگین آن بیش از 6 تا 7 ماه ادامه دارد.

سرهنگ مهری همچنین گفت: عملیات پوشش زائران ایرانی سرزمین وحی را از اول دی ماه امسال از 19 ایستگاه در سراسر کشور برعهده می گیریم تا بتوانیم همانند سه سال گذشته هیچگونه مشکلی در اعزام اتباع جمهوری اسلامی ایران به عربستان سعودی نداشته باشیم.

وی اظهارداشت: تعداد اندکی از زائران در سال های گذشته برای مصرف بیماری خود مواد مخدر به همراهشان به عربستان سعودی حمل می کردند که در سه سال گذشته به صورت پیاپی این موضوع را پیگیری کردیم تا هیچ یک از اتباع ایرانی با مشکل روبرو نشوند.

وی ادامه داد: این عملیات امسال نیز توسط پلیس فرودگاه های کشور اجرا می شود و ما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد حتی یک گرم مواد مخدر به عربستان سعودی حمل شود.

رییس پلیس فرودگاه های کشورتصریح کرد: زائران توجه داشته باشند که ممکن است حمل حتی یک گرم مواد مخدر باعث بازماندن سفر آنان شود.

سرهنگ مهری به همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف از جمله ستاد مبازره با مواد مخدر ریاست جمهوری، دادستانی کل کشور، سازمان حج و زیارت و نیروی انتظامی در این زمینه اشاره و خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده با این نهادها، قرار شد زائرانی که مواد مخدر همراه خود داشته باشند با دریافت گذرنامه و بلیط آنها و تحویل آن به سازمان حج و زیارت مجوز سفر آنان لغو شود.

وی اظهارداشت: در عربستان با زائرانی که مواد مخدر را برای مصرف بیماری خود در سال های گذشته حمل کردند برخوردهای بسیار نامناسبی شد، به طوری که خانواده های همراه آنان نیز با مشکلات فراوانی از جمله بازماندن از اعمال این سفر معنوی روبرو شدند.

رییس پلیس فرودگاه های کشور توضیح داد: همراهان آنان هنگام دستگیری این افراد به جرم به همراه داشتن مواد مخدر با مشکلاتی از قبیل ضبط گذرنامه مشترک با فرد دستگیر شده و نداشتن فرد محرم در فرودگاه عربستان روبرو شدند.


ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست

ˈعلیرضا اصغریˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره تداوم بارش برف در محور های مواصلاتی این شهرستان افزود: نیروهای راهداری این اداره با همکاری امدادگران جمعیت هلال احمر همچنان در حال انجام عملیات امداد و نجات خودروهای گرفتار در محورهای برفگیر این شهرستان هستند.

وی با اشاره به بازگشایی همه محورهای کوهستانی و برفگیر شهرستان در ساعات اولیه امروز خبر داد و گفت: تردد در محور اراک - خمین،الیگودرز - خمین ، گلپایگان به خمین بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

رییس اداره راه و شهرسازی خمین گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی بارش برف و کولاک ادامه خواهد داشت و مسافران که قصد عزیمت به مناطق برفگیر این شهرستان را دارند وسایط نقلیه خود را به زنجیر چرخ مجهز و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی از آماد باش و فعالیت پنج گروه راهداری در محورهای ارتباطی سطح شهرستان خبر داد و گفت: این گروه ها با اختیار داشتن خودروهای برف روب سنگین و نیمه سنگین مشغول بازگشایی راه های اصلی و فرعی شهرستان هستند.ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست
« پیمان حاج محمود عطار» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: باتوجه به این که برابر گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی، مرتضوی در مقام رییس این سازمان بدون مجوز قانونی و خارج از اختیارات خود اقدام به پرداخت و واگذاری وجوه و اموال این سازمان تحت مدیریت خود به اشخاص حقیقی و حقوقی کرده است، بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند به عنوان شاکی خصوصی علیه وی در مراجع قضایی اقامه دعوا کنند.

وی خاطرنشان کرد: این حق برای هیات مدیره و مدیریت جدید سازمان تامین اجتماعی نیز متصور است که علیه مرتضوی شکایت کند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: با توجه به جرم ارتکابی از سوی مرتضوی در زمان ریاست سازمان تامین اجتماعی، دادستانی نیز به عنوان مدعی العموم و نماینده جامعه می تواند علیه وی و تمامی مقصران این خیانت، اعلام جرم کند.

گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی ، شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) و شرکت های تابعه در جلسه علنی چهارشنبه گذشته مجلس (13 آذر ماه) قرائت شد.

این گزارش شامل 84 صفحه است که توسط هیات تحقیق و تفحص کمیسیون اجتماعی مجلس از سازمان تامین اجتماعی تهیه شده است.

در این گزارش کارت هدیه 500 میلیون ریالی به معاون اول دولت قبل، مسوولان برخی رسانه ها در دولت دهم تا هدیه 100میلیارد ریالی به سرپرستان وقت وزارت تعاون ، هدیه سکه های طلا به مسوولان وقت سازمان تامین اجتماعی و همچنین یک میلیارد و 335 میلیون ریال کارت هدیه به 37 نفر از نمایندگان مجلس قید شده است.ارد / اردبزرگ / ارد بزرگ / حکیم ارد بزرگ / بزرگ شیروان / مشاهیر مشهد / مشاهیر قشقایی / دوست احمدشاه مسعود / orod / hakim orod bozorg / حکیم ارد / ارد بزرگ کیست

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher