X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

"ارد بزرگ" و "احمد شاه مسعود" (بررسی نقش آنها در تغییر نام افغانستان به خراسان)

ایران قادر به حفظ افزایش صادرات نفت نیست

به گزارش بلومبرگ، این در حالی است که برخی تحریم ها درباره صادرات نفت این کشور موقتا کاهش پیدا کرده است.

اتحادیه اروپا ماه گذشته اعلام کرد: قصد دارد در ماه دسامبر یا ژانویه (آذر یا دی) یکی از تحریم های خود علیه ایران در مورد بیمه نفت کش هایی که نفت ایران را حمل می کنند را به حالت تعلیق درآورد.

آمریکا نیز اعلام نموده با وجود آنکه خریداران نفت ایران هنوز اجازه ندارند مقدار خرید خود را افزایش دهند، این کشور فشار بر آنها برای کاهش خرید را متوقف خواهد کرد.

این امتیازات در قبال تعهد این کشور خلیج فارسی به فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره برنامه هسته ای خود است که غرب ادعا می کند این برنامه برای ساخت سلاح هسته ای است.

تاکنون نه اتحادیه اروپا و نه آمریکا هیچکدام تحریم واردات نفت ایران را لغو نکرده اند.

آژانس بین المللی انرژی، مستقر در پاریس که به 28 کشور مشاوره می دهد امروز در گزارشی نوشت: این حقیقت که تحریم های نفت به طور کامل پابرجا است، ایران را با وضعیتی مواجه می سازد که افزایش دائمی صادرات امکان پذیر نیست.

آژانس بین المللی انرژی تاکید کرد: حتی اگر تحریم نفت ایران در نهایت برداشته شود، افزایش چشمگیر تولید مستلزم زمان طولانی تر و سرمایه گذاری بیشتر در صنایع بالادستی است، بنابراین مدت زیادی طول خواهد کشید تا افزایش صادرات برای ایران صورت واقعیت بگیرد.

بنابه اعلام آژانس بین المللی انرژی، صادرات نفت ایران به کشورهای دیگر در ماه نوامبر 89 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 850 هزار بشکه رسید که شامل نفت خام و میعانات است.

همچنین ایران مقدار نفت ذخیره شده در تانکرهای نفتی خود را از 37 میلیون بشکه در ماه اکتبر (مهر) به 22 میلیون بشکه در اواخر ماه نوامبر کاهش داد.

ایران در آغاز سال 2012، پیش از موثر واقع شدن تحریم اتحادیه اروپا، 5/3 میلیون بشکه نفت در روز تولید می کرد و دومین تولیدکننده بزرگ اوپک پس از عربستان سعودی بود.

حکیم ارد بزرگ ، مشاهیر مشهد , حکمت اردیسم , hekmat orodism , orod , orod bozorg , orodbozorg , خقخی ذخظخقل , اشنهئ خقخی ذخظخقل , بزرگ شیروان , اورود بزورگ , تاجیکستان , حکیمارد بزرگ , حکیم اُردبزرگ , حکیم اردبزرگ , حکیماردبزرگ, حکیم ارد بزرگ , حکیماُرُد بزرگ , حکیم اُرُدبزرگ , حکیم اُرُد بزرگ , حکیم اُرد بزرگ , اُرُد بزرگ , مشاهیر خراسان رضوی , بزرگان خراسان , چهره های ماندگار خراسان , زندگینامه حکیم ارد بزرگ , رد بزرگ کیست؟ , ارد بزرگ کیست , بزرگ شیروان , اُرد بزرگ , اورد بزرگ , اورود بزرگ , زندگی نامه , بیوگرافی , زندگینامه , hvn fcv' , ارد بزرگ کیست؟ ,مشهد , دودمان سلجوقیان , مجتبی شرکا , ارد کیست ؟ , ارد بزرگ wiki , ارد بزرگ ویکیپدیا , ارد بزرگ ویکی , حکیم ارد بزرگ , hvn fcv' , p;dl hvn fcv' , sokhk p;dlhki hvn fcv' , حکیم ارد بزرگ کیست ؟ , دانشمندان خراسان و مشهد


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمدجواد بلورچی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در حالی که ایران جایگاه سوم جهانی از نظر مخاطرات طبیعی را دارد در این کشور به اندازه کافی برای ایمن سازی و مقام سازی بناها سرمایه گذاری صورت نمی گیرد، اما برای معدن و کشف مواد معدنی تاکنون سرمایه گذاری های کلانی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: 97 درصد شهرهای کشور در معرض خطر زمین لرزه قرار دارند و درعین حال اکثر شهرها با پدیده سیل مواجه هستند.

وی یادآور شد: براساس آمار بین المللی در سال 2010 ایران به عنوان سومین کشور بلاخیز معرفی شده و از بین 42 مخاطره شناسایی شده در دنیا، 32 مورد آن در کشورمان به وقوع می پیوندد.

بلورچی از شهرهای تهران، کرج، تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز که جمعیت بالای یک میلیون نفر دارند به عنوان مناطقی یاد کرد که هنگام وقوع زمین لرزه با تلفات انسانی مواجه خواهند شد.

وی از پدیده جدی و مخاطره آمیز امروز کشورمان به مساله فرونشست اراضی اشاره کرد و گفت: برابر آمار جهانی در سال 2050 بالغ بر 200 میلیون نفر آواره ناشی از شرایط اقلیمی خواهیم داشت که مساله فرونشست به عنوان یکی از مخاطرات مطرح است.

بلورچی ادامه داد: مناطق 17 ، 18 و 19 شهرداری تهران در محدوه فرونشست واقع شده اند و اسلامشهر، چهاردانگه و شهریار نیز در محدوده فرونشست قرار دارند.

وی گفت: محدودیت بارش سالانه به میزان 250 میلیمتر موجب شده که بهره برداری از منابع زیرزمینی شدت یابد و استخراج بی رویه موجب خشک شدن چاهها و متعاقب آن بروز پدیده فرونشست اراضی شده است.

به گفته بلورچی مساله فرونشست از محدوده پادگان سابق قلعه مرغی آغاز و تا صباشهر میزان آن افزایش پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: عوارض ناشی از فرونشست به شکل آنی همانند وقوع زلزله چهره آشکاری ندارد، بلکه در دوره های 40 سال بعد آثار مخرب آن را در ساخت وساز شهرها و تاسیسات شهری مشاهده خواهیم کرد.

این مقام مسئول گفت: تلاش های صورت گرفته از سوی این سازمان برای آگاهی مسئولان نسبت به مخاطره آمیز بودن این پدیده موجب شده تا موضوع به وزیر صنعت، معدن و تجارت منعکس شود و اکنون مساله به ریاست جمهوری و متعاقب آن هیات وزیران گزارش شده است.

براساس آمارهای منتشر شده، سالانه هفت تا 10 درصد تولید ناخالص ملی برای بازسازی ناشی از تخریب وقوع بلایای طبیعی صرف می شود.

حکیم ارد بزرگ ، مشاهیر مشهد , حکمت اردیسم , hekmat orodism , orod , orod bozorg , orodbozorg , خقخی ذخظخقل , اشنهئ خقخی ذخظخقل , بزرگ شیروان , اورود بزورگ , تاجیکستان , حکیمارد بزرگ , حکیم اُردبزرگ , حکیم اردبزرگ , حکیماردبزرگ, حکیم ارد بزرگ , حکیماُرُد بزرگ , حکیم اُرُدبزرگ , حکیم اُرُد بزرگ , حکیم اُرد بزرگ , اُرُد بزرگ , مشاهیر خراسان رضوی , بزرگان خراسان , چهره های ماندگار خراسان , زندگینامه حکیم ارد بزرگ , رد بزرگ کیست؟ , ارد بزرگ کیست , بزرگ شیروان , اُرد بزرگ , اورد بزرگ , اورود بزرگ , زندگی نامه , بیوگرافی , زندگینامه , hvn fcv' , ارد بزرگ کیست؟ ,مشهد , دودمان سلجوقیان , مجتبی شرکا , ارد کیست ؟ , ارد بزرگ wiki , ارد بزرگ ویکیپدیا , ارد بزرگ ویکی , حکیم ارد بزرگ , hvn fcv' , p;dl hvn fcv' , sokhk p;dlhki hvn fcv' , حکیم ارد بزرگ کیست ؟ , دانشمندان خراسان و مشهد

ˈابوالفضل خسرویˈ روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره آثار تحریم ها در چند سال اخیر افزود: با توجه به پیوستگی عوامل مختلف یک نظام، ثاثیرگذاری بر عناصر آن غیرقابل انکار است، در موضوع تحریم نیز جنبه های مثبت و منفی آن هر دو به چشم می خورد.

وی اظهار داشت: جامعه ایران جامعه ای مرکب است یعنی از تمام گروه ها و عناصر و تفکرات سیاسی شکل گرفته و این پویایی به باور دینی، مردم سالاری دینی نام دارد.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه نباید نسبت به موضوع تحریم ها و پذیرش توافقنامه 1+5 نگاه یکجانبه نگر داشته باشیم، ادامه داد: دلیل این امر آن است که تامین خواسته تمام اقشار جامعه یک ضرورت است، اقشاری که این نظام را پذیرفته اند و به آن مفتخرند.

خسروی تقویت روحیه خودباوری و خوداتکایی را از جمله آثار مثبت افزایش تحریم ها عنوان و اضافه کرد: در یکی از کلاس هایم موضوع تحریم ها را مطرح کردم، اتفاقا دانشجویان افرادی بودند که در بخش صنعت اشتغال داشتند، تعدادی از آنها از موفقیت های خود با وجود نبود امکانات و قطعات و لوازم ( به دلیل تحریم ها) سخن گفتند.

وی اظهار داشت: این دانشجویان اقدام به ساخت تجهیزاتی مشابه همان قطعه تحریم شده کرده بودند یعنی وسیله ای را ساختند که تا سالها قبل از خارج از کشور وارد می شد و اکنون به دست متخصصان ایرانی تولید شده که این بسیار باعث افتخار است.

خسروی با بیان اینکه این پیشرفت به غرور ملی منجر شده، تصریح کرد: این جوان ها همان متولدین انقلاب و کودکان کوران جنگ هستند که در دوره تحریم با اعتماد به نفس دستگاه هایی مشابه خارجی آن را تولید کردند.

این استاد دانشگاه توضیح داد: شهید دکتر شهریاری بنا به گفته یکی از مسولان کشور، ماه ها روی صفحه های مربوط به سانتریفیوژهای مراکز هسته ای کار می کرد، صفحه هایی که فقط در اختیار چند کشور اروپایی بود اما او با تمام توان همراه با تیمش کاری کرد که همه را متعجب ساخت یعنی اقدام به ساخت همان صفحات کرد.

خسروی دلیل ترور چنین شخصیت هایی توسط رژیم اشغالگر قدس را ایمان و خودباوری آنان دانست و افزود: خودباوری، تلاش، نوآوری و خلاقیت و یکپارچگی ملی از آثاری بود که افزایش تحریم ها برای ما در پی داشت که البته دستیابی به آنها آسان نبود.** برداشتن هجمه تبلیغاتی مفسدان اقتصادی

این استاد دانشگاه با بیان اینکه تقویت روحیه و برداشتن هجمه تبلیغاتی مفسدان اقتصادی که در این اشفته بازار کیسه دوخته اند، نخستین اثر توافقنامه ژنو است گفت: مردم نیاز به یک شوک در اقتصاد دارند؛ شوکی مثبت که روند رشد تورم را متوقف کند و تا حد ممکن آن را پایین آورد.

وی توضیح داد: ورود افرادی نظیر جمشید بسم ا... که به صورت خودجوش یا تصنعی وارد بازار ارز و دیگر بازارها شده بودند، این گمان را در مردم تقویت می کرد و می کند که گویا نظارت دولتی یا وجود ندارد یا ناتوان است بنابراین ناامیدی از دولت اولین اثر منفی افزایش تحریم هاست که با اجرای صحیح توافقنامه می تواند به امید تبدیل شود.

وی دومین پیامد مثبت این توافقنامه را رفع عدم دسترسی ها به سایت های علمی و پژوهشی روز دنیا عنوان کرد و گفت: اگر چه جوانان پرشور و دانشمندان پرتلاش ما افتخارات علمی زیادی را در دنیا آفریده اند اما باید برای تقویت و استحکام آنها دیوارهای ناجوانمردانه تحریم های علمی برداشته شود و تبادلات علمی و فرهنگی بین کشورها ادامه یابد.** جاری شدن مبادلات اقتصادی برای بخش خصوصی و دولتی

خسروی از دیگر پیامدهای مثبت توافقنامه ژنو را جاری شدن مبادلات اقتصادی برای بخش های خصوصی و بخش دولتی برشمرد و گفت: در دوره تحریم تولید ناخالص ملی دچار تغییر شد و آثار منفی آن بر پیکره نظام اقتصادی و اجتماعی انکارناپذیر است بنابراین زمانی که اقتصاد ملی به شکوفایی برسد، طراوت و شادابی را هم می توان در افراد مشاهده کرد.

مدرس دانشگاه تهران با اشاره به افزایش فرهنگ مصرف گرایی و مدپرستی که در دوره گذار از دهه 70 و 80 در کشور پدیدار شد، ادامه داد: همه اقتصاددان ها بر این امر صحه می گذارند که وقتی رفتار مصرف کننده در یک سطح توقعی بالا رفت، پایین آمدن از آن سطح غیر ممکن است.

به گفته خسروی، در دوران جنگ و دهه 60 همه افراد جامعه از نظر سطح زندگی شبیه هم بودند اما یکباره در دهه 80 با بالارفتن سطح درآمد مردم با موج مصرف مواجه شدیم که در موقعیت فعلی خروج از این موج غیرممکن است.

وی خاطر نشان کرد: در دوران تحریم اگر چه سطح درآمدها پایین آمد اما تاثیری بر رفتار و الگوی مصرف نداشت یعنی خانواده ها با همان سطح توقع با امور برخورد می کنند.** افزایش آسیب های اجتماعی در صورت ادامه تحریم ها

خسروی گفت: اگر روند تحریم ها ادامه یابد، آسیب های اجتماعی آن به مراتب خطرناک تر از آسیب های اقتصادی است. وقتی سطح درآمد مردم کاهش یابد، فقر و مشکلات معیشتی زمینه ساز انواع بزه و کجروی های اجتماعی می شود، دزدی و سرقت ها افزایش می یابد.

این کارشناس مدیریت منابع انسانی با اشاره به افزایش قاچاق مواد افیونی در صورت ادامه تحریم ها افزود: در این شرایط افراد به جای استفاده از راه حل های تلاشگرانه در پی راه های آسان تر برای امرار معاش هستند و قطعا وقتی قاچاق مواد مخدر بیشتر شود، دامان جوانان ما آلوده خواهد گرفت که از دیگر پیامدهای منفی تحریم هاست.** درآمدهای ناپاک و فساد اداری از آثار تنگدستی

خسروی با بیان اینکه یکی از آثار تنگدستی، ترویج کجروی هایی نظیر فساد اداری و درآمدهای ناپاک در کشور است، اظهار داشت: اگر کردار مسوولان با گفتارشان منطبق نباشد، زمینه برای ترویج این موضوع فراهم می شود.

وی ادامه داد: سرمایه اجتماعی مقوله ای است که افزایش آن به عوامل متعددی بستگی دارد، از دست رفتن این سرمایه نیز می تواند آثار زیانباری را به همراه داشته باشد و افزایش اعتماد عمومی می تواند به افزایش سرمایه اجتماعی منجر شود .

به گفته این کارشناس، تمام مجریان و دست اندرکاران به خصوص در ارتباط با موضوع هسته ای باید بکوشند تا این سرمایه را از طرق مختلف افزایش دهند.** پایمال نشدن حقوق صلح آمیز ایران

خسروی گفت: تمام مباحث مربوط به توافقنامه 1+5 زمانی موضوعیت دارد که اعتمادسازی از سوی کشورهای غربی به ویژه آمریکا برای ما ایجاد شده باشد، اگر قرار باشد که حقوق صلح آمیز ما از فناوری هسته ای پایمال شود، طبیعتا دولتمردان نباید به مفاد هیچ توافقنامه غربی پایبند باشند.

وی افزود: در صورت بی توجهی به حقوق هسته ای دولتمردان سعی کنند همانند دوران جنگ ، رفتار، کردار و گفتار خود را یکی در یک راستا قرار داده و در بین مردم بوده و با مردم باشند زیرا این حس مردم را در برابر تمام آثار سوء مصون نگه می دارد و این موضوع اجازه نخواهد داد تا هیچ مفسد اقتصادی و یا اخلالگر بانکی و ارزی رشد کند.

حکیم ارد بزرگ ، مشاهیر مشهد , حکمت اردیسم , hekmat orodism , orod , orod bozorg , orodbozorg , خقخی ذخظخقل , اشنهئ خقخی ذخظخقل , بزرگ شیروان , اورود بزورگ , تاجیکستان , حکیمارد بزرگ , حکیم اُردبزرگ , حکیم اردبزرگ , حکیماردبزرگ, حکیم ارد بزرگ , حکیماُرُد بزرگ , حکیم اُرُدبزرگ , حکیم اُرُد بزرگ , حکیم اُرد بزرگ , اُرُد بزرگ , مشاهیر خراسان رضوی , بزرگان خراسان , چهره های ماندگار خراسان , زندگینامه حکیم ارد بزرگ , رد بزرگ کیست؟ , ارد بزرگ کیست , بزرگ شیروان , اُرد بزرگ , اورد بزرگ , اورود بزرگ , زندگی نامه , بیوگرافی , زندگینامه , hvn fcv' , ارد بزرگ کیست؟ ,مشهد , دودمان سلجوقیان , مجتبی شرکا , ارد کیست ؟ , ارد بزرگ wiki , ارد بزرگ ویکیپدیا , ارد بزرگ ویکی , حکیم ارد بزرگ , hvn fcv' , p;dl hvn fcv' , sokhk p;dlhki hvn fcv' , حکیم ارد بزرگ کیست ؟ , دانشمندان خراسان و مشهدنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher